Europos paveldo diena Abromiškių dvare
Rugsėjo 20 dieną Abromiškių dvaro sodyboje vyko Europos paveldo dienų renginys, subūręs gausų būrį lankytojų. Jį organizavo Elektrėnų savivaldybės administracija, Elektrėnų krašto muziejus ir dvaro savininkas Romualdas Bakutis.
Šventės metu svečiai dalyvavo edukacijoje „Prancūzų kareivių buitis 1812 m.“, stebėjo karo istorijos klubo „Fuzilierius“ šventinę salvę, lankėsi Abromiškių dvare, apžiūrėjo parodą, skirtą Prancūzijos imperatoriaus Napoleono I atminimui iš Zigfrido Jankausko asmeninės kolekcijos. Dvaro svirne vyko paskaita „Napoleonmetis Elektrėnų krašte“, suteikusi galimybę dar plačiau pažvelgti į istorinį kontekstą ir vietos paveldo reikšmę.
Nors organizatoriai nesitikėjo tokio gausaus lankytojų srauto, renginys sulaukė didelio susidomėjimo ir tapo puikia proga dar kartą priminti Abromiškių dvaro bei viso krašto kultūrinę ir istorinę svarbą.
Europos paveldo dienos – tai kasmet rugsėjį rengiami nemokami renginiai, kviečiantys pažinti mūsų kultūros paveldą. Kiekvienais metais prie šios iniciatyvos Lietuvoje prisijungia apie 200 organizatorių, siūlančių visuomenei atrasti istorijos palikimą kasdienėje aplinkoje.
Elektrėnų savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Komentarai (0)