Viešnagė pas tautodailininką Artūrą Narkevičių: druskinių parodą galima pamatyti Žasliuose

Žaslių kultūros centro ir tradicinių amatų centro atstovai lankėsi Jonavos rajone pas nepaprastą, talentingą žmogų ir pasidalino įspūdžiais.
„Artūras Narkevičius – tautodailininkas, tautinio paveldo produktų tradicinis amatininkas, senųjų kryždirbystės ir pynimo amatų meistras, kraštotyrininkas, keliolikos tautodailės Lietuvos rekordų autorius. Jo rankomis sukurtas ilgiausias medinis žaislas, didžiausias rekežis, ilgiausia riešutų gliaudyklė, gausiausias suvenyrinių kaukių rinkinys, mažiausia kaukė, mažiausias margučių ridenimo lovelis, mažiausia rankšluostinė, mažiausia kultuvė ir kt.
Teko apsilankyti pas tautodailininką namuose, Jonavos rajone. Vos atvažiavus į nurodytą gatvę iš senovinių langinių ir kitų širdžiai mielų detalių pastebime, kuris namas bus amatininko. Artūras pasitinka su šilta šypsena ir atveria duris į neseniai įrengtą muziejų, kuriame yra daug jo paties bei jo žmonos gamintų dirbinių, žydų paveldo simbolių ir kitų eksponatų.
Pirmiausia akys susiduria su siena, pilna raktų – tautodailininko teigimu, jų čia yra apie tris tūkstančius, kiekvienas su sava istorija.Klausėme be galo įdomių pasakojimų, susijusių su žydų tautybe, iššniukštinėjome beveik kiekvieną muziejaus kampelį ir spėjome įamžinti kelias akimirkas.
Kai galvojome, kad „ekskursija“ baigėsi, Artūras atvėrė didelio svirno vartus. Svirne buvo sukaupti jo, kaip amatininko, darbo bei kraštotyros vaisiai. Čia yra didžiausia mini kaukių kolekcija, šaukštai -milžinai, senoviniai namų ir lauko darbų rakandai – tiek atkurti amatininko, tiek surinkti iš sodybų palėpių.
Deja, telefonas bekalbant išsikrovė ir fotografijų iš ten neturime, bet tikime, kad pavyks į Jonavos rajone esantį muziejų nuvažiuoti kartu su žasliečiais ir viską aprodyti gyvai.
Vertingi pasakojimai ir akį traukiančios detalės – tai gali rasti atvykęs pas tradicinį amatininką Artūrą Narkevičių, kurio medinių druskinių personalinę parodą galite pamatyti birželio ir liepos mėnesiais Žaslių tradicinių amatų centre. Šviesios medienos dailios dėželės seniau buvo labai brangios ir ypatingai gerbiamos bei vertinamos, dėl to žmonės jas raižydavo įvairiais raštais, ornamentais, kad būtų gražios ir malonios akiai. Dėl šios priežasties viena druskinės dalis primena prieverpstę. Jų daug – ateikite pasižiūrėti ir įvertinti.“
Šaltinis – Žaslių kultūros centras ir tradicinių amatų centras
Komentarai (0)