Skatiname jaunimo verslumą Kaišiadorių rajone

Tautvydas Krilavičius, Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas
Savivaldybėje vyko tarptautinio projekto Jaunų moterų žalių investuotojų „YOU_WEEN“ (angl. Young Women Green Entrepreneurs) susitikimas. Tai trečiasis toks susitikimas, kurio metu su merginomis kalbėta apie verslo pradžią siekiant jas skatinti investuoti į kaimiškas vietoves, spręsti kylančias problemas bei surinkti jaunimo galimybių pradėti verslą patirtis.
Su verslu dar tik besidominčiomis bei jau verslą pradėjusiomis merginomis kalbėjome ugdomojo vadovavimo metodika (angl. couching). Pokalbyje išaiškėjo keletą verslo pradžiai svarbių akcentų:
Drąsa – pradedant verslą svarbiausia nebijoti suklysti, kadangi nesėkmė gali suteikti naujų galimybių. O kita vertus padarytos klaidos suteikia išminties kaip kitąkart jų išvengti bei padaryti geriau.
Reikalingų išteklių analizė – norint pradėti verslą gali prireikti įvairių priemonių (Darbuotojų, augalų, gyvūnų, žemės nuosavybės, statybinių medžiagų ar elektronikos prietaisų) priklausomai nuo verslo idėjos pobūdžio. Kartais išvardintus resursus jau galite turėti patys arba nesunkiai gauti iš giminaičių ar draugų bei internete.
Iššūkių įveikimas – pradedant įgyvendinti verslo sumanymą gali kilti įvairių iššūkių, kuriuos norint įveikti reikės kūrybiškumo, pvz. jeigu reikia fizinės jėgos įrengti sodybą, galima paprašyti giminaičių ar draugų pagalbos. Kartais reikia įtikinti idėjos kokybiškumu – kuo rimtesnė bus auditorija, tuo rimtesni turės būti ir argumentai.
Komunikacija – siekiant, kad jaunas verslas būtų žinomas ir sėkmingas reikia nuolat rūpintis, kad apie jį žinotų klientai. Viešinti žinią apie verslą ir siūlomas paslaugas svarbu ne tik internetu ir socialiniais tinklais, bet ir „iš lūpų į lūpas“ – pastaroji laikoma bene veiksmingiausia komunikacijos forma. Taip pat komunikuoti galima vieniems apie kitus ir taip bendradarbiauti – savo versle galite reklamuoti kaimyninius verslus, o šie jūsų verslą.
Finansai – svarbus, bet ne pats svarbiausias verslo pradžios aspektas. Verslo pradžiai Kaišiadorių rajono savivaldybė yra numačiusi įvairių lengvatų ir pagalbos priemonių: galima kreiptis dėl įmonės steigimo išlaidų kompensavimo, iki 150 Eur (paraišką galima teikti visus metus), taip pat galima gauti subsidiją verslo idėjos įgyvendinimui, iki 3000 Eur per dvejus metus (paraiškas galima teikti nuo vasario 1 d. iki kovo 31 d.). Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro specialistai mielai padės nemokamai įregistruoti verslus, įregistruoti įmones, pakonsultuos bei suteiks galimybę sudalyvauti verslo pradžios mokymuose. Taip pat kaimų bendruomenių nariams yra galimybė kreiptis į Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupę, kurios vadovė Janina Augustinavičienė konsultuoja bendruomenių sėkmės klausimais bei gali pagelbėti kuriant verslo modelį.
Bendradarbiavimas – siekiant sėkmingai pradėti verslą rekomenduotina palaikyti ryšius su kitais verslininkais, tame tarpe ir su jūsų verslo idėja niekuo nesusijusių. Kartais kalbantis apie sumanymus su kitais verslininkais gali kilti bendradarbiavimo idėjų bei kaip vienas kitaip palengvinti sėkmę – jums startuoti, o jau veikiančiam verslui sustiprėti ir plėstis.
Norint pradėti verslą kaimiškose vietovėse jauname amžiuje yra privalumas, taip yra pirmiausia todėl, nes dažnai su jaunystės veržlumu galima drąsiai imtis kūrybiškų idėjų įgyvendinimo. Turint klausimų ar neaiškumų dėl verslo pradžios kviečiame kreiptis į Kaišiadorių rajono savivaldybės Mero patarėją Tautvydą Krilavičių, 207 kab., el. paštu tautvydas.krilavicius@kaisiadorys.lt, tel. +370 60317 835 bei Kaišiadorių Turizmo ir verslo informacijos centrą el. paštu: kaisiadoriutvic@gmail.com, tel. +370 672 48327. Esame pasiruošę padėti.
Komentarai (0)