Širdis suvienijęs jubiliejus: Kaišiadorių vyskupija iškilmingai paminėjo šimtmečio sukaktį
Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje gegužės 30 dieną įvyko istorinė ir giliai jaudinanti vyskupijos 100-mečio įkūrimo iškilmė. Šis ypatingas minėjimas prasidėjo konferencija, kurioje įžvalgomis dalijosi ir pranešimą skaitė ses. Viktorija Plečkaitytė (MVS).
Iškilmingoms šv. Mišioms vadovavo apaštalinis nuncijus Georg Gänswein. Jo apsilankymas tapo gyvu vienybės su Visuotine Bažnyčia bei Šventuoju Tėvu ženklu.
Kartu prie altoriaus stojo gausus būrys vyskupų ir kunigų, savo bendra malda paliudijusių gyvą, stiprią ir vieningą mūsų dvasininkijos širdį.
Iškilmėms ypatingo jautrumo ir dvasinio pakylėjimo suteikė:
• Širvintų bažnyčios ir Paparčių choras (vad. Dailius Kavalevskis);
• Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono orkestras (vad. Ramūnas Valaitis);
• Solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas;
• Vargonininkė Indrė Gerikaitė.
Pats gražiausias šio 100-čio jubiliejaus akcentas – visų tikinčiųjų vienybė. Šventėje nebuvo svetimų: visi – nuo garbingų svečių, dvasininkų iki paprastų piligrimų ir vietos parapijiečių – stovėjo petys į petį, dalindamiesi šypsenomis ir viltimi.
Ši diena tapo viena didele, nuoširdžia padėka Dievui už praėjusį šimtmetį: už visas patirtas malones, už išsaugotą tikėjimą sunkių išbandymų metais ir už viltį, kuria vyskupija gyvena šiandien.
Tikintieji išsiskirstė nešini šviesa širdyse, sustiprinti bendros maldos, bendrystės prie agapės stalo ir dėkingi Kūrėjui už dovanotą stebuklą – būti kartu, būti Bažnyčia.



Komentarai (0)