„Poezijos pavasaris” į Dovainonių salę sukvietė poetus

Gegužės 28-osios pavakarę Dovainonyse, Rumšiškių kultūros centro Dovainonių salėje, vyko vienas ryškiausių literatūrinių renginių Kaišiadorių savivaldybėje – tradicinis „Poezijos pavasaris“ ir Jono Aisčio premijos įteikimo vakaras, kuris yra tapęs neatsiejama Kaišiadorių savivaldybės kultūrinio gyvenimo dalimi, suburiantis kūrėjus ir poezijos mylėtojus iš visos Lietuvos.
Šventė turėjo vykti ant Mergakalnio, tačiau dangus šiemet nusprendė kitaip. Lietus privertė renginį perkelti į Rumšiškių kultūros centro Dovainonių salę. Net ir pasikeitus aplinkai, vakaras neprarado savo šilumos ir poetinės dvasios.
Renginyje dalyvavo ryškūs šalies literatūros kūrėjai:
Ishvari Prema (Ieva Gudmonaitė) – poetė, prozininkė, eseistė, filosofinėmis įžvalgomis ir jautria kalba kurianti gilų vidinį pasaulį;
Vidas Morkūnas – poetas, prozininkas, vertėjas, subtiliai tyrinėjantis kasdienybės absurdiškumą ir žmogaus sąmonę;
Benediktas Januševičius – poetas, prozininkas, kritikas ir vertėjas, kūryboje nuolat ieškantis kalbos ribų ir galimybių;
Juozas Šalkauskas – žurnalistas, redaktorius, fotografas, radijo diktorius, skaitovas ir renginių vedėjas – žmogus, kurio balsas jau daug metų lydi kultūrinius renginius Lietuvoje;
Linas Daugėla – poetas, kurio kūryboje atsiskleidžia žmogaus trapumas ir dvasinė jėga.
Renginį vedė aktorius Henrikas Savickis, kuris ne tik pristatė svečius, bet ir pats skaitė eiles bei grojo gitara.
Susirinkusiuosius sveikino Ilona Grabijolienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus patarėja. Šiltą žodį tarė ir Jūratė Mikulienė, Kaišiadorių Jono Aisčio viešosios bibliotekos direktorė. Taip pat kalbėjo Stanislovas Abromavičius – prozininkas, poetas, dramaturgas, 2005 metų Jono Aisčio premijos laureatas, bei Vladas Vaitkevičius – poetas, 2015 metų Jono Aisčio premijos laureatas.
2025 metų Jono Aisčio premijos laureatė – poetė, dramaturgė, vertėja, dainų tekstų autorė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Ramutė Skučaitė. Renginyje ji negalėjo dalyvauti, premija kūrėjai buvo įteikta iš anksto, jos namuose. Vis dėlto jos kūryba ir vardas tą vakarą skambėjo ypatingai šiltai, primindami jos išskirtinę vietą lietuvių literatūroje.
Nuoširdžiai dėkojame Rumšiškių kultūros centro Dovainonių salės darbuotojams už svetingą priėmimą, šiltą atmosferą ir pagalbą organizuojant renginį.
Nors Mergakalnis šįkart liko lietuje, Dovainonyse poezija pražydo visu gražumu – tarp žmonių, tarp eilučių, tarp tylos ir žodžio. Poezijos galia nepriklauso nuo oro. Ji visuomet randa kelią į širdį.
Šaltinis – Kaišiadorių muziejus




Nuotraukos Editos Paulauskienės


Komentarai (0)