Muzikinė paukštė iškeliavo į Linkuvos socialinės globos namus

Gražus renginys rugsėjo 8-ąją cyko Kaišiadorių kultūros centre. Čia vyko konkursas „Muzikinė paukštė 2023” . Įspūdžiais apie jį pasidalino šeimininkai – Strėvininkų socialinės globos namai. Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Elžbieta Vileikienė rašė:
Muzikinės paukštės sparnai palietė ir iki scenos pakylėjo į festivalį Kaišiadoryse suvažiavusias Lietuvos neįgalių žmonių bendruomenes. Per 100 neįgaliųjų iš Kretingos, Gargždų, Priekulės, Utenos, Panevėžio, Lazdijų, Pakruojo rajonų, Kauno bei Vilniaus rajono susirinko draugėn, kad savo gebėjimą dainuoti, groti, šokti ar vaidinti išreikštų kaip priešpriešą likimo jiems skirtai negaliai.
„Muzikinė Paukštė“ – kasmetinis neįgaliųjų muzikinės saviraiškos festivalis – konkursas, kuris šiemet praūžė jau septynioliktus metus. Tai ne tik muzikinis renginys, bet ir neįgaliųjų bendravimo forma, kurio organizatoriai buvo Strėvininkų socialinės globos namai.
Šio festivalio pradininkai – sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Gargždų viltis“ ir Gargždų muzikos mokykla, kurie 2005 m. šv. Velykų proga organizavo šventę pavadinimu „Linksmasis margutis“. Joje dalyvavo neįgalūs vaikai ir jaunimas iš Gargždų, Kretingos, Klaipėdos, Palangos, Šilutės ir Priekulės. Pagrindinė šio festivalio mintis buvo suteikti galimybę neįgaliam jaunimui išreikšti save per muziką, šokį, dainą, vaidinimą.
2006 m. festivalis vyko Palangoje, jį organizavo „Baltijos“ vidurinė mokykla.
2007 m. festivalį organizavo BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos Lakštutė“, kuris suteikė festivaliui vardą – „Muzikinė Paukštė“
Šešis metus iš eilės „Muzikinė Paukštė“ plasnojo virš Žemaitijos miestų ir miestelių, kai kuriuose nutūpė net po du kartus, todėl atsirado poreikis Paukštei skleisti savo sparnus plačiau.
Na, o pernai kolektyvas „Strėva“ (vadovas Arvydas Kairevičius) „Muzikinę paukštę” parskaidrino į Strėvininkų socialinės globos namus, kuri savo sparnais apgaubė ir Kaišiadoris. Festivalio – konkurso tikslas – skatinti asmenų, turinčių negalią, meninę saviraišką, kūrybiškumą, artistiškumą bei bendravimą pasitelkiant muzikos formų įvairovę.
Šiemet festivalyje – konkurse dalyvavo 10 kolektyvų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, įvairių Globos įstaigų bei dienos užimtumo centrų. Renginio metu dėl laimėtojo vardo varžėsi: Priekulės socialinių paslaugų centro kolektyvas „Skambantis Žėglelis“, Kretingos Dienos veiklos centro kolektyvas „Mūsų viltis“, Prūdiškių socialinės globos namų kolektyvas „Suokis“, Utenos socialinės globos namų vokalinis – instrumentinis ansamblis, Gargždų socialinių paslaugų centro solistai, Kauno negalią turinčių asmenų centro „Korys“ kolektyvas, Veisiejų socialinės globos namų atlikėjos, Jaunuolių dienos centro iš Panevėžio muzikos grupė „Mes“, Linkuvos socialinės globos namų vyrų vokalinis ansamblis ir Skemų socialinės globos namų atlikėjai.
Neįgaliųjų saviraiškos festivalį – konkursą vedė: Globos namų socialinė darbuotoja Lionė Urbonavičienė ir užimtumo specialistas Kętutis Marčiulionis. Skambiomis dainomis žiūrovus ir į konkursą atvykusius kolektyvus pasveikino renginio šeimininkai – Globos namų kolektyvas „Strėva“ su Kaišiadorių kultūros centro kamerinio choro „Do-diez“ narėmis. Ir štai pasklido muzikos garsai, ir suskambo dainos, užpildydamos visą salės erdvę.
Renginiui – festivaliui prasidėjus visus susirinkusius sveikino Globos namų direktorė Danutė Trukšinienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Šarūnas Čėsna ir vicemeras Algimantas Radvila, Kaišiadorių šventosios Faustinos ugdymo centro direktorė Rūta Stankienė ir Žiežmarių kultūros centro direktorė Irena Taukinaitienė.
Pasibaigus konkursui, kompetentinga komisija (pirmininkė Kaišiadorių kultūros centro kamerinio choro „Do-diez“ vadovė Laima Mažuolytė, Žiežmarių kultūros centro direktorė Irena Taukinaitienė ir Žiežmarių kultūros centro Pakertų skyriaus moterų vokalinio ansamblio vadovė Laima Kaulakienė) išėjo pasitarti ir nuspręsti, ką pripažinti šių metų festivalio-konkurso „Muzikinė paukštė 2023“ nugalėtojais, o žiūrovai tuo tarpu klausėsi renginio vedėjų atliekamų dainų.
Atėjus laikui paskelbti rezultatus, festivalyje – konkurse dalyvavę kolektyvai komisijos verdikto laukė sulaikę kvėpavimą. Komisijos pirmininkė Laima Mažuolytė ir Globos namų direktorė Danutė Trukšinienė iškilmingai paskelbė, kad renginio nugalėtojai ir festivalio – konkurso laimėtojai yra Linkuvos socialinės globos namų vyrų vokalinis ansamblis. Nekantraujame pas juos susitikti 2024 metais…
Apdovanojimai ir dovanos išdalintos, dainos išdainuotos, kolektyvai bendroje nuotraukoje užfiksuoti, tad pabendravę prie vaišėmis nukrauto stalo, pasidalinę festivalio įspūdžiais, kolektyvai skirstėsi su viltimi susitikti kitąmet, linkėdami vieni kitiems sveikatos ir optimizmo.
Nuoširdžiai dėkojame renginio rėmėjams: įmonei „Ecke-granini Lietuva“, kepyklai „Gudobelė“, UAB „Žiežmarių mėsa“ bei G. Kanaševičiaus IĮ „Desė“. Jūsų atsakingo požiūrio į neįgaliųjų saviraiškos renginį ir pagalbos dėka, sukūrėme ypatingą šventinę atmosferą visiems renginyje dalyvavusiems”.
Nuotr. Kristinos Simanonės
Komentarai (0)