Kaišiadorių ir Lietuvos bajorijos pėdsakai ir jų prisiminimai
Nors 1918 metais visų luomų teisės buvo sulygintos, tačiau bajorijos pėdsakai nedingo. 2024 m. balandžio 6 d. Senojoje Gegužinėje vyko renginys, skirtas Lietuvos ir Kaišiadorių apylinkių bajorijos prisiminimui.
Pagrindinė vakaro organizatorė Rugilė Grendaitė, Kaišiadorių istorinės atminties komisijos pirmininkė, savo FB paskyroje rašė:
„Vakar susirinkusieji dar ilgai nesiskirstė, bendravo ir dalinosi mintimis, idėjomis. Toks ir buvo tikslas dovanoti renginį, kuriame stiprintume kultūra besirūpinančią bendruomenę.
Esu labai dėkinga, šio vakaro kūrėjams!
Ačiū prof. dr. Rimvydas Petrauskas už įtraukiantį pranešimą, aktualizuojant Lietuvos didikų giminių likimus!
Olijardas Lukoševičius už akcentus apie vietos bajorijos istoriją. Kaip visada šmaikščiai ir įdomiai!
Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga ir Perliui Vaisietai už bendrystę, Lietuvos bajorijos tradicijos puoselėjimą šiandien ir viso to atnešimą į mūsų kraštą, prieš pat renginį anapilin iškeliavusio Vilniaus krašto bajorų sąjungos Garbės vado, Šv. Kazimiero garbės ordino riterio Kazimiero Mackevičiaus parodoje ,,TARPUKARIO BAJORAI“.
Jonas Sakalauskas ir pianistei Linai Krėpštaitei, vokalistei Emilijai Finagėjevaitei dėkoju už ypatingą vakaro atmosferą. Renginyje ne tik įgijome žinių, bet ir jautėme kultūros esmę savo vidumi.
Rolandas Bortkūnas ir Neringa Norvaišaitė, už svetingumą ir kultūros puoselėjimą Senosios Gegužinės ūkis.
Dėkoju Justinai už nuotraukas, kuriose įamžino tai kas patirta.“
Šaltinis – Kaišiadorių muziejus
Komentarai (0)