Darbą pradėjo naujos kadencijos Valstybinė lietuvių kalbos komisija

Gruodžio 8 dieną į pirmąjį posėdį susirinko naujos kadencijos Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) nariai. Per pirmąjį Kalbos komisijos posėdį sudarytos pakomisės, išrinkti jų pirmininkai. Ir naujos kadencijos Komisijoje dirbs dešimt pakomisių.
Gramatikos, rašybos ir skyrybos pakomisei vadovaus patyręs sintaksės specialistas KU prof. dr. Albinas Drukteinis, Kalbos technologijų pakomisės pirmininke paskirta KTU prof. dr. Ramunė Kasperė, skaitmeninės kalbos ir vertimo specialistė. Projektų pakomisei vadovaus jau ankstesnėje kadencijoje jai pirmininkavusi VU Šiaulių akademijos doc. dr. Rūta Kazlauskaitė. Tarties ir kirčiavimo pakomisei vadovaus Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotoja dr. Vilija Sakalauskienė, Terminologijos pakomisei – iki šiol šiai pakomisei pirmininkavęs krašto apsaugos sistemoje terminologijos srityje dirbantis doc. dr. Vidas Valskys. Vadovėlių vertinimo pakomisės pirmininke paskirta VU doc. dr. Lina Murinienė, Vardyno ir Žodyno pakomisėms vadovaus VU mokslininkės prof. dr. Daiva Sinkevičiūtė ir doc. dr. Vilma Zubaitienė. Kalbos politikos pakomisei vadovaus pirmininkė dr. Violeta Meiliūnaitė, Laikinajai „Vertimo vadovo“ pakomisei – vertėjas Laimantas Jonušys. Pakomises paprastai sudaro Komisijos nariai ir kviestiniai tos srities ekspertai, kiekviena pakomisė svarsto ir nagrinėja savo kompetencijos klausimus ir teikia siūlymus Komisijai. VLKK pirmininkė dr. Violeta Meiliūnaitė įsitikinusi, kad pavyks su kolegomis susitelkti ir visą kadencijos laiką profesionaliai spręsti kalbos klausimus, nes Komisijos nariai yra aukštos kvalifikacijos ir plačios erudicijos specialistai, gerai išmanantys skirtingas kalbos vartojimo sritis.
Pirmame posėdyje Komisijos nariai taip pat apsvarstė ir aprobavo ministerijų teiktus teisės aktų terminų straipsnių rinkinius, kurie po aprobavimo bus skelbiami Terminų banke. Taip pat paskirstas narys į Lietuvių kalbos instituto Mokslo tarybą, patikslinti Apdovanojimo už lietuvių kalbos puoselėjimą skyrimo nuostatai ir kt.
Pagal įstatymą Kalbos komisiją sudaro 17 narių, skiriamų Seimo Švietimo ir mokslo komiteto teikimu. Jos veiklos sritys yra teisinė ir administracinė valstybinės kalbos apsauga, kalbos kodifikacija, kalbos mokymas ir viešosios kalbos kultūros ugdymas bei kalbotyros darbų rėmimas.
Pagal pranešimą spaudai
Komentarai (0)