Būsto pritaikymas asmenims su negalia
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad asmenys su negalia turi teisę visus metus nuolatinės gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai teikti prašymus būsto pritaikymui. Savivaldybės administracija organizuoja visus būsto pritaikymo darbus, kai prašomas pritaikyti būstas patenka į einamųjų metų būsto pritaikymo sąrašą. Taip pat asmuo gali savarankiškai organizuotis būsto pritaikymą, kai būstas nepatenka į einamųjų metų pritaikomų būstų sąrašą.
„Džiugu, kad kiekvienais metais didinant finansavimą pritaikytų būstų daugėja, tačiau, vis dėlto, poreikis išlieka didelis. Labai skatintiname savarankišką būsto pritaikymą. Siekdami mažinti finansinę naštą asmenims su negalia, dar 2023 m. įvedėme naujoves, kai einamųjų metų būsto pritaikymo sąraše esantiems asmenims nereikia laukti, kad būsto pritaikymo darbai bus užbaigti tam, kad sulauktų patirtų išlaidų kompensavimo“, – sako viceministrė Justina Jakštienė.
Asmuo, įsigijęs reikalingas prekes, įrangą būsto pritaikymui ir pateikęs išlaidas pagrindžiančius dokumentus, turi teisę gauti patirtų išlaidų kompensavimą iki 100 proc., o už pritaikymo darbus (turint rangovą) – kompensavimą iki 100 proc. Įvedus šias naujoves, auga būstų, kurių pritaikymas buvo organizuotas savarankiškai, skaičius.
Svarbu tai, kad asmeniui, kai jo būstas nepatenka į einamųjų metų pritaikomų būstų sąrašą, savarankiškai organizavus jo pritaikymą, patirtos išlaidos kompensuojamos, kai būstas įtraukiamas į einamųjų metų pritaikomų būstų sąrašą.
Nauja tai, kad, jei einamųjų metų pabaigoje lieka nepanaudotų einamiesiems metams skirtų valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšų, gali būti padengiamos patirtos išlaidos, kurias patyrė asmuo savarankiškai organizavęs būsto pritaikymo darbus ir juos užbaigęs, nors būstas ir nepatenka į einamųjų metų būsto pritaikymo sąrašą.
Šaltinis – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija
Komentarai (0)