Valdininkai laikosi tvirtai

0

Julius Padaiga
„Atspindžiai” privertė rajono valdininkus paskelbti tikresnį gyventojų skaičių („Po „Atspindžių” straipsnio gyventojų sumažėjo!”). Manau, tik tikresnį, nes, esant dideliam emigracijos mastui, tikslų gyvenančiųjų skaičių nustatyti nelengva. Neabejotinai išvykusiųjų yra daugiau negu suskaičiuojama. Kadangi valdininkų „patikslinimai” yra labai ženklūs (nuo kelių šimtų iki daugiau kaip 2 tūkstančių), tad kyla įvairiausių įtarimų, kodėl buvo skelbiami žymiai didesni seniūnijose gyvenančių žmonių skaičiai.

Pasirodo, kai kuriose seniūnijose liko tik 500 – 700 gyventojų, o valdininkų skaičius jose nepasikeitė. Sumažėjo ne tik gyventojų, bet ir įstaigų. Uždarytos mokyklos, medicinos punktai, pašto skyriai… O ką daryti, kai mokyklos klasėse lieka po kelis vaikus, kai per darbo dieną į pašto skyrių ar kitą įstaigą beužsuka vos vienas kitas žmogus? Dėl uždarytų įstaigų kilusius nepatogumus dalinai kompensuoja papildomos paslaugos: mokinius į nutolusias mokyklas vežioja papildomai gauti geltonieji autobusai, į gyvenvietes, kuriose neliko medicinos punktų, iš anksto paskelbtu laiku atvyksta pirminių sveikatos priežiūros centrų gydytojai.

Sumažėjo gyventojų, trūksta lėšų, reikia taupyti – girdime valdžios argumentus, kai uždaromos mokyklos ir kitos įstaigos. Tačiau valdininkams taupyti nereikia, jiems pinigų netrūksta, jie tvirtai laiko seniai sukurtas valdžios struktūras ir jų būtinybę, matyt, bando grįsti padidindami gyventojų skaičių seniūnijose. Tačiau yla išlindo iš maišo, ir „Atspindžių” dėka atskleista tikrovė.

Savivaldybės meras gana plačiai, bet nelabai įtikinamai „Atspindžiuose” atsakė į gandus apie Žiežmarių seniūno pasitraukimą iš pareigų („Viešai noriu paneigti paskleistus gandus”). Taip ir liko neaišku, kodėl UAB “Kaišiadorių šiluma” prireikė buvusio seniūno, kurio darbu, mero žiniomis, gyventojai skundėsi ir reiškė nepasitenkinimą, kuris „kankinosi” seniūno pareigose (įdomu, kiek drausminių nuobaudų jis už tai turėjo?) Dabar tikimės aiškesnių mero atsakymų į konkrečius klausimus: kas kaltas, kad viešai buvo skelbiamos klaidingos žinios apie gyventojų skaičių, kaip įvertintas toks valdininkų darbas, kiek gyventojų turi likti seniūnijoje, kad joje būtų atsisakyta valdininkų aparato?

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

3 × 1 =