Žolės degintojai kelia grėsmę sau ir kitiems

0

Šiemet iki kovo 16-osios ugniagesiams gelbėtojams degančias pievas jau teko gesinti 595 kartus. Ugnis išdegino apie 1054 hektarų žemės.

Deginant pernykštę žolę per 2015 metus daugiausia tokių gaisrų kilo Vilniaus apskrityje – 164.

Degančioje žolėje beveik kasmet patiria traumas ir net žūva žmonės. Dūmai apsvaigina, prarandama sąmonė, o užsidegus drabužiams, smarkiai apdegama ir žūstama.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus numatyta administracinė atsakomybė. Gali būti skiriama nuo 28 iki 231 euro bauda. Už ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą – nuo 57 iki 289 eurų bauda.

Pareigūnams šios baudos dar didesnės – nuo 115 iki 347 eurų.

Numatyta atsakomybė ir žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams, kurie, pastebėję savo žemėje žolės gaisrą, nesiima priemonių jam užgesinti. Jiems gali būti skiriama nuo 28 iki 173 eurų bauda.

Be to, padegėjams teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, o ji kartais siekia ne vieną tūkstantį eurų.

Vien už žolės deginimo faktą yra nustatytas 100 eurų žalos dydis, prie jo pridedant apskaičiuotą žalą gamtai pagal išdeginto ploto dydį. Tais atvejais, kai žolės gaisras išplinta į miškus ar saugomas teritorijas, skaičiuojant žalą taikomi atitinkami koeficientai ir ji gali siekti tūkstančius eurų.

Neretai žolės gaisrus sukelia vaikai bei paaugliai. Už nepilnamečių paauglių nusikaltimus baudžiami jų tėvai.

Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant ją kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu. Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių. Jeigu taip ugnies nepavyksta įveikti reikia nedelsiant skambinti pagalbos telefonu 112.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

13 − du =