Antstolis Darius Jonaitis: 200 eurų – parama ar pasipinigavimas?

0
Antstolis Darius Jonaitis, dirbantis Kaišiadorių, Elektrėnų ir Trakų rajonuose

Virginija Šimkūnienė

Lietuvos antstoliai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje, kai darbingi žmonės nesivaržydami naudojasi valstybės parama, gauna 200 eurų išmokas ir net negalvoja ieškotis darbo. Antstoliai suka galvą, kaip tokiam dalykui galima būtų užkirsti kelią ir išieškoti skolas valstybei.

Kaišiadoryse, Elektrėnų bei Trakų rajonuose dirbantis antstolis Darius Jonaitis sako, kad tokia padėtis juos liūdina, nes nėra teisinio mechanizmo kaip užkirsti kelią pasipinigavimui. Pasak antstolio, yra nemažai asmenų, kurie Lietuvoje turi skolų – nesumokėti mokesčiai Sodrai, mokesčių inspekcijai, yra ir kitokių skolų. Tokie žmonės nenori ir neturi sąskaitų Lietuvoje, čia veikiančiuose bankuose. Dėl išmokų bedarbiai bei buvę emigrantai kreipiasi į Užimtumo tarnybą ir nurodo sąskaitas užsienyje, prašydami ten pervesti 200 eurų išmoką. Pasak antstolio D. Jonaičio, gaudami paramą iš valstybės šie žmonės nesiteikia mažinti skolų, o iš pašalpų sugeba susirinkti iki kelių tūkstančių siekiančią sumą – tai ir vaiko pinigai, ir socialinės bedarbio bei kitos pašalpos. Šie pavedimai į užsienio bankus, pasak antstolio, atima nemažai laiko ir Užimtumo tarnybos darbuotojams, nes atliekami rankiniu būdu.

Antstoliai skolas paprastai ieško skolininkų laisvai disponuojamų sumų. Kai tokios sumos nustatomos, skolų išieškojimas vykdomas tik iš valstybės nustatytą sumą viršijančių lėšų. Laisvai disponuojamą sumą siekiančias lėšas gyventojas gali naudoti savo reikmėms vieną kalendorinį mėnesį. Nepanaudojus šių lėšų, kitą mėnesį skolos iš jų jau bus išieškomos.

Jeigu žmogus turi ne vieną nesumokėtą skolą ir skolas išieško keli antstoliai, dokumentus apie gaunamas išmokas užtenka pateikti vienam iš antstolių.

Per 14 dienų, kai antstolis nurodo laikinai areštuoti skolininko lėšas, asmuo turėtų pateikti išmoką skyrusios institucijos pažymą ir dviejų paskutinių mėnesių banko sąskaitos išrašą iš elektroninės bankininkystės sistemos. Tada, jau žinodamas lėšų kilmę antstolis turi galimybę iš anksto užtikrinti, kad iš socialinės paskirties išmokų išieškojimas nebūtų vykdomas. Jei dokumentai nepateikiami, antstolis privalo vykdyti išieškojimo procesą bendrąja tvarka.

Asmeninio albumo nuotr.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

aštuoniolika − dvylika =