V.Giržado progimnazijos aktyvių tėvų susitikimas savivaldybėje dėl vaikų maitinimo

0

Raimondas Augustis ,
Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos Tėvų komiteto pirmininkas


Savivaldybėje vyko Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos aktyvių tėvų inicijuotas vaikų maitinimo progimnazijoje kokybės ir paslaugų tiekimo skaidrumo svarstymas.

2019 liepos 3 d. Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos tėvų komiteto narių grupė, vadovaujama progimnazijos tėvų komiteto pirmininko Raimondo Augusčio, Kaišiadorių miesto savivaldybėje inicijavo vaikų maitinimo kokybės progimnazijoje gerinimo ir skaidrumo klausimo aptarimą. Į susitikimą buvo pakviesta ir V. Giržado progimnazijos direktorė gerb. Jolita Morkūnaitė, tėvų kvietimu eksperto teise dalyvavo Ugdymo ir gydymo įstaigų maisto gamintojų asociacijos prezidentė Eurika Turonienė, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Voldemaras Maziliauskas, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė. Susitikimo metu tėvai pareiškė siekiantys skaidrumo ir kokybės organizuojant vaikų maitinimą progimnazijoje. Prašoma neslėpti viešų maitinimo organizavimo sutarčių, sudarytų su dabartiniais maitintojais, prašoma, kaip ir derėtų pagal teisės aktus, progimnazijos interneto puslapyje skelbti vaikų valgiaraštį.

Tėvų atstovai taip pat pareiškė sieksiantys naujo viešojo maitinimo paslaugų Kaišiadorių V. Giržado progimnazijoje pirkimo, nes yra kilęs didelis tėvų nepasitenkinimas dabartinio progimnazijos maitintojo gaminių kokybe, skoniu, estetika, aptarnavimo kultūra. Dėl to didelis skaičius mokinių renkasi pietauti aplinkinėse kavinėse ar atsinešti maistą iš namų, o ne pietauti mokyklos valgykloje.

Atlikus progimnazijos tėvų apklausą paaiškėjo, kad progimnazijos tėveliai norėtų išbandyti vaikų maitinimo švediško stalo principu. Susitikimo metu progimnazijos tėvai sektinu pavyzdžiu paminėjo Riešės gimnazijos valgyklą, kurioje ne kartą lankėsi ir norėtų matytą kultūrą perkelti į savo miestą.
Progimnazijos direktorė pareikalavo tėvų pateikti teisiškai svarius netinkamo maitinimo įrodymus, o ne vadovautis emocijomis. Vaikų maitinimo organizavimo ekspertė E. Turonienė pabrėžė, kad maitinimas – tai visų pirma – emocija, ir yra normalu, kad žmonės jomis vadovaujasi bei nekorektiška reikalauti iš pasimetusių, suglumusių tėvų, kurie nėra kompetentingi teisinėse maitinimo srities peripetijose, pateikti teismo lygmens maisto kokybės ar nekokybės įrodymus, kurie gali būti nustatomi Vilniaus, Kauno laboratorijose ar išmatuojami metrologinę patikrą turinčiais prietaisais. Ar vaikas valgys, ar ne – priklauso tik nuo emocijos, kurią maistas iššauks: t.y. kvapas, vaizdas, skonis, aplinka, kurioje valgoma, švarūs indai ir t.t.
Aptarimo metu tėvai pasijuto susidūrę su demagogijos ir politinio „atsišaudymo“ siena, kuri sukėlė įtarimų dėl galimai egzistuojančių užkulisinių interesų, kurių pasekoje kenčia vaikai.
Apmaudu, kad dėl tokio jautraus klausimo, kaip vaikų maitinimas, nekalbama žmoniška kalba, nebandoma išgirsti vienas kito, o ieškoma skambių politinių frazių, galinčių iššaukti neviltį ir suvokimą apie tėvų bejėgiškumą prieš esamą sistemą.
Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos tėvų iniciatyvinė grupė nuo šiol imasi vaikų maitinimo klausimo iš esmės – prie mūsų jungiasi maitinimo srities profesionalai ir tvirtai tikime, kad tvarka ir skaidrumas šiuo klausimu bus pasiekti. Prašome viso miesto bendruomenės palaikymo.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

septyniolika + aštuoni =