Nemokamai – tik iki artimiausios mokyklos

0

Į redakciją kreipėsi mokyklinio amžiaus vaikų turinti mama:

– Girdėjau, kad Prezidentė pasirašė Švietimo įstatymo pakeitimą dėl mokinių vežiojimo į mokyklas, tačiau vis tiek turiu mokėti už dukros autobuso bilietą. Ar tai teisinga? – klausė Stasiūnų gyventoja, kurios dukra mokosi ne toje mokykloje, kuri nustatyta kaip artimiausia.

Į šį klausimą atsakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Neviera:

– Spalio 15 d. įsigaliojo Švietimo įstatymo 36 straipsnio pakeitimo įstatymas. I dalis išdėstyta taip: „Mokiniai į atitinkamą ugdymo programą vykdančią mokyklą vadovaujantis Transporto lengvatų įstatymu vežami visuomeniniu transportu mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu, mokykliniu autobusu arba kitu transportu. Į mokyklą ir atgal privalo būti vežami kaimuose, miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos gyvenantys mokiniai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas“.

Taigi ir pakeistame įstatyme nurodoma, kad mokiniai vežiojami vadovaujantis Transporto lengvatų įstatymu. Šių metų liepos 2 d. priimtame LR transporto lengvatų įstatymo 6 straipsnio pakeitimo įstatyme išdėstyta: „Kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų 9–12 klasių (gimnazijų 1–4 klasių), profesinio mokymo įstaigų ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams, šių mokyklų ar įstaigų darbo dienomis važiuojantiems į mokyklą ar įstaigą iki 40 km ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais; neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams ši lengvata taikoma ir ne darbo dienomis; priešmokyklinio ugdymo ir 1–8 klasių mokinių pavėžėjimas kompensuojamas iki artimiausios atitinkamą bendrojo ugdymo programą vykdančios mokyklos“. Kaip matome, įstatymui nenusižengta – jeigu tėveliai vaikus leidžia ne į artimiausią mokyklą, jiems pavėžėjimas pagal įstatymą nėra kompensuojamas.

Atsižvelgdama į savivaldybės tarybos narių pasiūlymus ir mokinių tėvų pageidavimus mūsų savivaldybės taryba šių metų rugsėjo 26 d. priėmė sprendimą „ Dėl tarifo, kainų ir nuolaidų už keleivių vežimą vietinio susisiekimo maršrutais nustatymo“, kuriame numatytos ir lengvatos mokiniams, kurie mokosi ne artimiausiose mokyklose: dieninių bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų mokiniai, šių mokyklų darbo dienomis važiuojantys į mokyklą ir atgal, turi teisę įsigyti važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su šiomis nuolaidomis: terminuotą vardinį važiavimo bilietą – su 80 procentų nuolaida;  vienkartinį važiavimo bilietą – su 50 procentų nuolaida.

„Atspindžių“ inf.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

trys × 2 =