Mokytojo diena – kitaip

0
Mokytojai Kėdainių Rinkos aikštėje.

Regina Demjanovienė

Šventinis spalio 4-osios rytas prasidėjo šiltai – kiekvienas Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos mokytojas mokinių prezidentūros buvo pasitiktas su kvapnios arbatos puodeliu ir pyragu bei obuoliais.

Po pamokų pedagogų laukė išvyka į Lietuvos centrą – senąjį Kėdainių miestą. Pažintį su juo pradėjome daugiakultūriniame centre, įsikūrusiame buvusioje mažojoje žiemos sinagogoje. Jos vidus išlikęs autentiškas. Čia įrengta ekspozicija, pasakojanti apie žydų istoriją, kultūrą ir holokaustą Kėdainiuose. Apžiūrėjome sinagogoje veikiančią Dailės mokyklos, švenčiančios 30-metį, mokytojų darbų parodą. Beje, pati dailės mokykla įsikūrusi šalia esančioje restauruotoje žydų vasarinėje sinagogoje.

Ekskursija po rudenėjantį unikalų ir jaukų senamiestį – valstybinės reikšmės urbanistinį paminklą – nukėlė į XV-XVII a. miestą. Jame iki dabar išlikę vertingų gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo stiliaus pastatų, menančių škotų, vokiečių, žydų, rusų, lenkų gyvenimą ir veiklą Kėdainiuose. Čia ir dabar juntama didikų Radvilų dvasia. Grožiesi senamiesčiu, jo akmenimis grįstomis vingiuotomis gatvelėmis, klausaisi gidės ir gausiai praturtini savo istorines žinias. Miestas išsiskiria tuo, kad gali pasididžiuoti 17 a. viduryje statyta rotuše, viena iš trijų išlikusių Lietuvoje. Pagarba Kėdainiams, saugantiems savo miesto istoriją! Jeigu dar nežinojote, kur yra vienintelė Džiazo vardu pavadinta gatvė Europoje, tai ji, be abejo, yra tik Kėdainiuose! Negalėjome neužsukti į Kėdainių „Šviesiosios“ gimnazijos kiemą, kuris yra … po stogu. Jauku ir skoninga, neįprasta ir funkcionalu.

Sugrįžę į daugiakultūrinį centrą, klausėmės jaunos ir talentingos pianistės Ievos Dūdaitės koncerto “Amelija ir Šopenas”. Skambėjo romantinė F.Šopeno ir žinomo muzikos kinų filmams autoriaus, multiinstrumentalisto Y.Tierseno jausminga muzika. Sužavėjo betarpiškas atlikėjos bendravimas su klausytojais. Tai buvo geras atsipalaidavimas ir dvasinis poilsis.

Turiningą dieną užbaigėme kavinėje “Raganė”, kurioje mūsų laukė 5 rūšių virtinukų degustacija ir visus nustebinęs firminis midus iš … agurkų. Juk čia Kėdainiai!

Ekskursija po senamiestį prasidėjo prie sinagogų


„Šviesiosios“ gimnazijos vidinis kiemas

Žydų gyvenimo relikvijos

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

20 + 15 =