Klaipėdos „Taško“ teatro jaunieji aktoriai – Algirdo Brazausko gimnazijos moksleivių svečiai

0

Regina Demjanovienė

Kur yra riba tarp žaidimo ir rimto veiksmo? Katė, sumedžiojusi pelę, visų pirma su ja žaidžia, o tik po to suėda. Ar žmogui taip pat svarbiau žaisti, net jei tai gali pasirodyti žiauru ar nežmogiška? Kokios to pasekmės?


Tu arba tave.

Kas nutinka, kai draugų kompanija pasiskirsto vaidmenimis žaidime? Draugas tampa priešu, o priešas – draugu. O jei tai kasdieniai vaidmenys, paskirstyti išorinių veiksnių? Kaip tai veikia mūsų likimus ir santykius?


Tu arba tave.

Smurtas visur. Tarp skirtingų ideologijų, tarp klasiokų, tarp artimųjų; Iš kur, kodėl jis kyla? Ar kaltas smurtautojas, ar auka? O gal tai TIK žaidimas?


Tu arba tave.

Ritmas. Bendras darbas, bendras žingsnis. Susikalbėjimas be žodžių. Žaidimas ar kasdienybės atspindys? Komanda, kuri kaip vienas organizmas, derantis mechanizmas juda tikslo link ir …ne visada mums žmogiškai priimtina gerumo ar nuoširdumo tarme.

Tai frazės, kurios kaip varpo dūžių garsas skambėjo žiūrovų galvose stebint jaunųjų aktorių iš Klaipėdos pasirodymą Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos aktų salės scenoje.

Šis spektaklis apie kontraversiškus jaunimo santykius, paliečiant tokias problemas kaip antisemitizmas, rasizmas, neapykanta kitos lytinės orientacijos žmonėms bei narkotinių medžiagų plitimas jaunų žmonių tarpe, vyraujančias patyčias realiame ir internetiniame pasaulyje.

Gerai Lietuvoje ir už jos ribų žinomo aktoriaus Valentino Masalskio režisuotas spektaklis „TU ARBA TAVE“, kaip niekada yra aktualus nūdienos gyvenimo peripetijų sraute ir ne tik jaunimui, bet ir vyresniajai kartai, kuri buvo prie ištakų tų, kurių elgesys dabar šokiruoja, stulbina ir net baugina.

Spektaklyje keliami tokie klausimai, kaip smurtas socialinėje aplinkoje, visuomenės abuojumas pagalbos laukiančiam, tarpasmeninių santykių susvetimėjimas, aptarti po spektaklio bendraujant neįpareigojančioje aplinkoje, kurioje vyresni amžiumi aktoriai tapo paprastais moksleivių bendraamžiais. Atvirumas ir nuoširdumas sužavėjo abi puses ir, turbūt, ne vienas moksleivis pagalvojo, kad aktoriaus dalia suvaidinti tiesą yra pakankamai skausminga.


PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

2 × 1 =