Kaišiadorių maksimalistės

1
Aura Matuliūkštytė (kairėje) ir Elzė Demjanovaitė

Kasmet prekybos centras ‘Maxima” išrenka talentingiausius, sumaniausius ir gabiausius Lietuvos moksleivius, kuriems visus ateinančius mokslo metus skiria stipendijas. “Maximalistai” šiemet buvo renkami mokslo. muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, inovacijų ir pažangumo srityse.

Tarp 96 stipendininkų šiemet pažangumo stipendijos paskirtos ir dviems Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos I fg klasės moksleivėms Elzei Demjanovaitei ir Aurai Matuliūkštytei.

Pakalbinome merginas, kaip sekasi šių metų “Maximalistėms”.

1. Kokia buvo pirma mintis, kai sužinojote, kad tapote ,,Lietuvos maximalistėmis? Už kokius nuopelnus?

Aura Matuliūkštytė (toliau – A.M.)

Kai sužinojau, kad tapau „Lietuvos Maximaliste“, didžiavausi savimi, jaučiausi pripažinta, pastebėta respublikiniu lygiu, gavau dar daugiau motyvacijos nesustoti ir siekti savo svajonių. Buvo sunku patikėti, kad tai, kas prieš kelis mėnesius atrodė tolima ir nepasiekiama, dabar yra realybė. Stipendiją gavau už mokymasį vienais dešimtukais.

Elzė Demjanovaitė (toliau – E.D.)

Labai apsidžiaugiau, pasijaučiau įvertinta. Maximaliste tapau nuolatinio pažangumo srityje (už tai, jog 3 metus iš eilės mokiausi 10-tukais).

2. Ar tai buvo pirmas bandymas gauti šią premiją?

A.M. Taip, šiais metais pirmą kartą pretendavau į „Maximalisto“ stipendiją.

E.D. Tai buvo jau antras bandymas. Praeitais mokslo metais taip pat gavau stipendiją.

3. Kur panaudosite savo talentu uždirbtą stipendiją?

A.M. Gautą stipendiją panaudosiu mokymosi reikmenims nusipirkti, padengti dalyvavimo įvairiose olimpiadose, akademijose, užklasinėje veikloje išlaidoms. Likusius pinigus išleisiu nenumatytiems asmeniniams pirkiniams bei taupysiu.

E.D. Stipendiją panaudosiu kelionėms Lietuvoje ir užsienyje, nes, kaip ir rašiau motyvaciniame laiške, kelionėse įgytos žinios lengviau įsisavinamos, jas lengviau pritaikyti gyvenime, taip pat plečiamas akiratis.

4. Žinau, kad esate užimtos ir po pamokų. Gal galite plačiau apie tai papasakoti? Kaip sekasi viską suderinti?

A.M. Po pamokų lankau daug mokykloje organizuojamų veiklų: matematikos, biologijos, geografijos, chemijos, žurnalistikos būrelius. Taip pat šoku šiuolaikinius šokius. Dažnai suderinti visas šias veiklas su mokslu yra sudėtinga, paroje neužtenka laiko, tenka paaukoti laisvalaikį savaitgaliais, tačiau turint pakankamai ryžto -įmanoma visur suspėti ir maksimaliai išnaudoti visas galimybes.

E.D. Lankau Meno mokyklą, groju fortepijonu jau septintus metus. Laimiu įvairius konkursus grodama ne tik solo, bet ir duetu su sese Aiste. Laimėti konkursai Italijoje, Austrijoje, Vengrijoje ir, žinoma, Lietuvoje. Viską suderinti sekasi tikrai sunkiai, bet kai nori – viską gali, be to, juk jau paskutiniai metai Meno mokykloje!

5. Šiemet pradėjote mokytis Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje. Ar jau spėjote pajusti gimnazijos ritmą? Kaip sekasi ,,įsivažiuoti“? Kokios pamokos jums yra mėgstamiausios?

A.M. . Mokykloje praleidus daugiau nei mėnesį, pamokose jaučiuosi įprastai, pripratau prie gimnazijos aplinkos, ramybės, mokytojų, krūvio, naujos klasės. Vienos iš mėgstamiausių mano pamokų yra fizika, matematika, biologija.

E.D. Kol kas viskas sekasi puikiai, nėra ,,taip baisu“, kaip įsivaizdavau čia ateidama, tačiau mėgstamiausios pamokos dar neturiu.

7. Kokius būdo bruožus labiausiai vertinate žmonėse? Ar daug turite draugų?

A.M. Žmonėse labiausiai vertinu ištikimybę, nuoširdumą, darbštumą, užsispyrimą, savo vertės žinojimą, ryžtingumą. Turiu nemažai draugų naujojoje klasėje, paralelinėse klasėse, taip pat didelį draugų ratą, su kuriuo susitinku per įvairius būrelius.

E.D. Labiausiai žmonėse vertinu atvirumą, nuoširdumą. Labai nemėgstu nesąžiningų, ,,dviveidžių“ žmonių, melagių. O draugų turiu pakankamai 🙂

8. Ar turite svajonę, kuria galite pasidalinti, nebijote atskleisti?

A.M. Turiu daugybę svajonių. Kai kurios iš jų – lengviau įgyvendinamos, o kitos reikalauja didelių pastangų. Viena iš tokių svajonių yra dirbti mylimą, leidžiantį atskleisti savo gabumus darbą. Nesu nusprendusi kokią profesiją pasirinksiu, tačiau mąstau apie mediciną, neurochirurgiją.

E.D. Mano didžiosios svajonės – kuo norėčiau tapti, ką noriu pasiekti – šiuo metu dar tik formuojasi.

9. Tai ar verta gerai mokytis ir būti pavyzdžiu kitiems?

A.M. Jeigu žmogaus svajonės nėra susijusios su mokslu, tikrai nėra būtina mokytis 10 – ukais ir svarbiausias dalykas nėra pažymys. Aš tiesiog noriu viską padaryti geriausiai, tobulai, todėl stengiuosi gauti 10-kus. Tačiau jokia stipendija, kito pavyzdys, tėvai ar mokytojai neprivers ko nors daryti, jeigu moksleivis to nenori. Aš viską darau dėl savęs, savo ateities, noriu kiekvieną galimybę, akimirką išnaudoti maksimaliai ir nuolat tobulėti. Juk neįmanoma žinoti, ko galiu pasiekti, jeigu iš visų jėgų nesistengsiu įgyvendinti savo tikslų.

E.D. Tikrai verta, ypač tada, kai esi įvertinamas ir paskatinamas toliau stengtis, bet, aišku, nereikia ir persitempti.

Dėkojame už įdomius atsakymus. Nėra abejonių, kad Jūs pateisinsit gautą“Maximalistės“ stipendiją. Linkime sėkmės ir tvirto užsispyrimo žengiant mokslo ir savo svajonių įgyvendinimo keliu.

„Lietuvos Maximalistes“ kalbino Regina Demjanovienė

maxima.lt nuotrauka

1 KOMENTARAS

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

6 + trys =