Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos mokytojų išvyka į Lenkiją

0
Mokytojai prie Seinų šv. Mergelės Marijos bazilikos

Regina Demjanovienė

Į kelionę mus išlydėjo netikėta liūtis. Tai buvo ir nerimo, ir gera lemiantis ženklas, kad išvyka bus sėkminga. Kelionės pradžioje aplankėme Palenkės vaivadijoje esantį, šalia gražių ežerų pastatytą, Vygrių barokinį kamaldulių vienuolyno ansamblį. Šiame vienuolyne 1999 m. lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Apžiūrėjome kambarius, kur jis buvo apsistojęs. Čia saugoma popiežiaus kraujo lašo relikvija.

Kelionę tęsėme Augustave – Žygimanto Augusto, Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio, mieste. Laivu plaukėme nuo seno garsiu Augustavo kanalu, kuris buvo kasamas net 15 metų. Marijos šventovėje Studzieničnoje aplankėme popiežiaus Jono Pauliaus II paminklą, prie kurio turistai fotografuojasi sugalvoję norą. Užsukome į bažnyčią, puoštą žvėrių ragais, nes, pasirodo, jos kunigas mėgo medžioti.

Paskutinis kelionės objektas – didinga Seinų šv. Mergelės Marijos bazilika, pastatyta 1779 m. Šalia yra buvusi kunigų seminarija, kurioje 1826 -1926 m. mokėsi daug žymių lietuvių kunigų. Bazilikos vyskupu 1897-1902 m. buvo poetas A.Baranauskas. Jis ir palaidotas koplyčios rūsyje. Bazilika įžymi 15 a. gotikos stiliaus Dievo Motinos skulptūra, garsėjančia stebuklais.
Tokia turininga buvo šeštadieninė gimnazijos mokytojų išvyka.

Dėkojame kelionės organizatorei mokytojai Janinai Kuliešienei.


Seinų kunigų seminarijoje mokėsi daug žymių lietuvių

Žymusis Augustavo kanalas

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

5 × penki =