Antrus metus – su nugalėtojų laurais

0

…Kai įvairių renginių metu prieš pasirodymus užkulisiuose arba salėje šurmuliuoja L. Morkūnienės vadovaujama „Žilvita“ ar kitas jos kolektyvas, vadovę sunku beatskirti nuo ansambliečių. Jaunatviška, judri kaip paauglys berniūkštis, visuomet su ugnelėmis akyse ir šypsena veide… Tikriausiai, tai ir traukia jaunimą, nors šiais laikais tokio amžiaus žmones suburti į folkloro kolektyvą pakankamai sudėtinga. Ir dar – traukia tai, jog vadovė tiki, gyvena tuo, ką daro ir moka tuo įtikinti kitus. Gal šie žodžiai skamba kiek banalokai, tačiau juose telpa daug…

„Žilvita“ dabar – kaip sakoma, ant bangos. Renginys, kuriame ji dalyvauja, jau vien dėl šios priežastis bus vykęs, nes gera žiūrėti į jaunus, protingus, liaudies kūrybą puoselėjančius žmones. Gauni iš karto du dalykus: puikią programą ir tikėjimą savo tautos tradicijų tęstinumu. Todėl žmogaus, subūrusio tokį kolektyvą, negali negerbti.

Nežiūrint paaugliško judrumo ir į visas puses tiesiog trykšte trykštančio gyvenimo džiaugsmo, už Laimos Morkūnienė pečių – jau dešimties metų kultūrinio darbo patirtis. Kilusi iš dainomis ir neužgesusiomis liaudies tradicijomis garsėjančio Nemaitonių krašto, ji per gyvenimą labai natūraliai nešasi tai, su kuo išaugo, kas yra jos pačios dalis. Darbinė biografija prasidėjo Ringailių kultūros salėje šalia puikaus, dvasiškai turtingo žmogaus – Ringailių folkloro ansamblio vadovės Aldonos Kamantauskienės. Laima vadovavo moterų ansambliui, dažnai būdavo įvairių renginių vedėja. Paskui likimas atvedė į Kaišiadorių kultūros centrą. Šiuo metu čia dirba ne tik su „Žilvita“, bet ir vaikų dramos kolektyvu Stasiūnuose. Ir su abiem – sekasi puikiai.

Kauno tautinės kultūros centro trečius metus rengiamose respublikinėse varžytuvėse „Tautosakos malūnas“ Laima Morkūnienė su Kaišiadorių kultūros centro kolektyvais dalyvauja jau antrą kartą. Ir abu – sėkmingi. Praėjusiais metais jos iš „Žilvitos“ dalyvių – 3-4 klasių mokinių – suburta grupė „Gandriukai“ parsivežė pirmosios vietos laimėtojų laurus. Šiemet L. Morkūnienė parengė programą su Stasiūnų dramos būreliu. Kadangi šiųmetinių varžytuvių tema buvo „Rylio rylio rageliais“ (kaimo vaikų, piemenėlių dainos, muzikavimas, pokštavimai, darbai, ganiava), su būrelio nariais Titu Ivanausku, sese ir broliu Gustu ir Deimante Kalvinskais, Auguste Aleknaite bei Evita Morkūnaite (visi – 1-2 klasių mokinukai) susibūrė į grupę „Oželis“. Į varžytuves, „Oželis“ vežė ganymo pabaigos tradicijas atspindinčią programėlę, kuriai komisija nerado lygių tarp 1-4 klasių dalyvių ir skyrė pirmąją vietą.

Nuotr.:Iš respublikinių varžytuvių „Tautosakos malūnas 2015“ Kaišiadorių kultūros centro Stasiūnų vaikų dramos kolektyvo (vad. Laima Morkūnienė) grupė grįžo su nugalėtojų laurais.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

3 + 8 =