Viešas laiškas Kaišiadorių raj. savivaldybės merui bei Kaišiadorių savivaldybės tarybos nariams

5

Socialdemokratų prakeiksmas. Ar atstatysime status quo?

Dar 2012 metais Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos sprendimu Vilniuje gyvenančiam ir iš Ukmergės krašto kilusiam politikui Broniui Bradauskui buvo suteiktas Kaišiadorių rajono savivaldybės garbės piliečio vardas. Manau , kad šis sprendimas yra didelė vertybinė problema ir Kaišiadorių savivaldos gėda. Todėl prašau Kaišiadorių savivaldybės tarybos atstatyti status quo ir priimti atsakingą sprendimą – atimti garbės piliečio vardą iš B.Bradausko.

Gal tai skamba įžūliai, bet tai būtų teisingas, švarus sprendimas. Pagrįsiu savo mintis. Kas yra krašto, savivaldybės garbės pilietis? Tai žmogus tapęs tam tikru krašto simboliu. Garsinęs savo kraštą, padaręs jam daug gero. Garbės krašto piliečio amplua aš įsivaizduočiau Vincentą Sladkevičių, Teofilių Matulionį, Joną Aistį, Ramūną Šiškauską ar Aurimą Perednį. Tai tik keletas pavyzdžių. Bet tik ne Bronių Bradauską. Žmones, kuriuos aš išvardinau kaip pavyzdį, su Kaišiadorių kraštu sieja tiesioginės sąsajos. Tai mūsų krašto žmonės. Vieni paliko ryškų pėdsaką dvasiniame pasaulyje, kiti – kultūroje ar sporte. Vertus garbės piliečio vardo galėtume vardinti dešimtimis. O kas šiame kontekste yra Bronius Bradauskas? Tai vienas iš seno sukirpimo socialdemokratų, pasisakantis už glaudesnius ryšius su Rusija bei autoritariniu Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos rėžimu. Ir vienas iš turtingiausių bvusių LR Seimo narių. Turtai turtais, bet B.Bradauskas būdamas kaišiadoriečių išrinktu seimūnu ką sugebėdavo, tai tik prisiimti nuopelnus sau, kai naudodamasis savo įtaka skambiai valstybės pinigų injekcijas mūsų kraštui pristatydavo, kaip auką iš savo kišenės. O realiai, tai yra žmogus, kuris niekuo neprisidėjęs prie mūsų krašto gerovės. Jo rolė – tik pigi politinių dividendų medžioklė.

Todėl manau, kad toks Kaišiadorių rajono garbės piliečio vardo suteikimas yra viena grubiausių vertybinių Kaišiadorių savivaldos klaidų. Ir eilinis patvirtinimas, kad dar nuo AMB laikų Kaišiadorių kraštas yra kažkoks komunistų forpostas Lietuvoje. Tačiau šią klaidą dar galima ištaisyti. Juolab, kad suteikiant garbės piliečio vardą B.Bradauskui 2012 metais konservatoriai balsavo prieš. O dabar konservatoriaiyra prie Kaišiadorių rajono vairo. Tad jei jie yra tikri dešinieji – klaidą ištaisyti dar galima. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narių prašau pritarti šiai idėjai ir vardiniu balsavimu priimti šį istorinį sprendimą.

Algimantas Vaičiulis

2018 04 11

(Kalba netaisyta)

5 KOMENTARAI

 1. Gal pirma šita taryba tegul kaip nors pagaliau panaikiną tą sveiko proto žmogui nesuvokiamą M.Mitkaus suslebizavotą sprendinimą, o paskui imasi B.Bradausko?

 2. Butent kur pavardes, o Siskauckui garbes varda? jus ka juokaujat? 27 atsisake vardan didesniu babkiu is CASK zaisti uz rinktine, tipo pailset noriu, o komerciniam ture oho kaip vare, nejuokinkit.

 3. Balsavimo rezultatai http://www.kaisiadorys.lt/index.php?602858665:
  Baniūnienė Kristina Už
  Blažys Artūras Už
  Cikanavičius Eugenijus Už
  Gilaitis Vytautas Už
  Gincas Raimondas Už
  Jakelis Kęstutis Prieš
  Jurevičius Gintautas Prieš
  Kubiakas Romualdas Už
  Lazauskas Linas Už
  Lukoševičius Antanas Susilaikau
  Matkevičius Dalius Už
  Mitkus Marijonas Už
  Muižinikas Marius Už
  Nasevičius Mindaugas Prieš
  Paplauskas Antanas Už
  Preikšaitienė Audrė Susilaikau
  Silvanavičius Vytautas Susilaikau
  Šliužas Pranciškus Alfredas Prieš
  Streikauskas Vytautas Už
  Urmilevičius Romualdas Už
  Vaicekauskas Marijonas Prieš
  Žukauskas Valdas Už

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

7 + 12 =