Rinkimai baigėsi – rinkimai tęsiasi

0

Kovo 17-ąją pakartotiniuose mero rinkimuose prie finišo tiesiosios stos daugiausiai balsų pirmajame ture surinkę kandidatai į merus – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas Vytenis Tomkus (37,18 proc. balsų) ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Darius Vilimas (16,52 proc.).

Tuo tarpu partijų rinkiminės kovos baigėsi.

Tarybos narių mandatus pasidalijo 5 partijos

Taigi trečiąjį XXI amžiaus dešimtmetį būdamos rajono valdžioje pasitiks 5 partijos. Dvi iš jų gali pelnytai džiaugtis ir didžiuotis tuo, jog kovo 3-ąją rajono gyventojai jiems suteikė mandatų daugiau nei bet kada iki šiol. Mandatų skirstymo kvota šiemet buvo 466 balsai.

Pagal gautus balsus rajone pergalės vėliavą kelia konservatoriai: Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams šiuose rinkimuose atiteko liūto dalis – 8 mandatai. Šia partija pasitikėjimą išreiškė beveik trečdalis rinkėjų – 29,39 proc. nuo visų dalyvavusių rinkėjų. Tai yra 3572 balsai (2969 rinkimų dieną ir 603 paštu). Pasitikėjimo augimui palyginti – 2015 metų savivaldos rinkimuose konservatoriai gavo 5 mandatus (vėliau prisidėjo išrinktas meras V. Tomkus), už juos balsavo 16,69 proc. rinkėjų (1998 balsai).

Didžiulį šuolį padarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kuri dabar turi 5 mandatus bei 18,46 proc. rinkėjų palaikymą (2244 balsai), kai tuo tarpu 2015-ųjų rinkimuose teturėjo 1 mandatą (5,40 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų, 646 balsai).

Kitos partijos, gavusios mandatus, rezultatais smuktelėjo žemyn. 4 mandatus (15,94 proc. nuo balsavusių rinkėjų) iškovojo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis. Už liberalsąjūdiečius šiemet balsus atidavė 1937 rinkėjai. Tai dvigubai mažiau nei 2015-aisiais, kai ši partija džiaugėsi 8 mandatais (31,28 proc. rinkėjų, 3745 balsai). Taigi pagalvoti yra apie ką…

Lietuvos socialdemokratų partija, praėjusių metų antroje pusėje patyrusi narių „nutekėjimą“ po koalicijos išardymo skandalo, šioje kadencijoje tenkinsis 3 mandatais vietoje iki šiol turėtų 7. Šiuose rinkimuose partija gavo 11,12 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų (1352 balsai). Tai nė iš tolo neprimena 2015-ųjų rezultatų, kai socialdemokratai surinko 25,12 proc. balsų (3008 balsai).

2 mandatus iškovojo visuomeninis rinkimų komitetas „Vardan Kaišiadorių krašto“, po kurio vėliava susibūrė pasipriešinę koalicinės sutarties išardymui bei kitiems veiksmams buvę socialdemokratai. Komiteto debiutą rinkėjai įvertimo 2 mandatais (9,46 proc. balsų arba 1150).

Tiek pat mandatų – 2 – turės ir kiti rinkimų debiutantai – Lietuvos žaliųjų partija. Už šią partiją balsus atidavė 919 rinkėjų (7,56 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų).

Liko už borto

Rinkėjai už borto paliko Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus). Ši partija šiemet neiškovojo nė vieno mandato – už ją balsus atidavė tik 295 rinkėjai (2,43 proc. nuo dalyvavusių rinkimuose). 2015-ieji partijai buvo sėkmingesni – tais metais ji gavo 4,14 proc. balsų (496 balsai), kas garantavo 1 mandatą.

Be mandatų kaišiadoriečiai paliko ir Lietuvos centro partiją. Ją rinkimuose palaikė tik 186 rinkėjai, kas sudaro 1,53 proc.

Ką matysime taryboje

Rinkėjų reitingavimas kiek pakoregavo partijų sąrašus. Smagu, kad vis daugėja sąmoningų žmonių, kurie ne tik balsuoja už savo pasirinktas partijas, bet ir aktyviai „perrašinėja“ partijų sudarytus sąrašus, vienus politikus kilstelėdami aukštyn, o kitus perkeldami į žemesnes vietas. Plačiau apie reitingus rašysime kitame „Atspindžių“ numeryje, o šiandien skelbiame pavardes tų, kuriuos išsirinkome.

Nuo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų savivaldybės taryboje dirbs dabartinis meras Vytenis Tomkus, buvęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, vėliau – mero patarėjas Tomas Vaicekauskas, ilgametis savivaldybės tarybos narys Kęstutis Jakelis, mero patarėja Vaida Babeckienė, iki „perversmo“ buvęs vicemeras Algimantas Janavičius, pedagogė, ir šią kadenciją išrinkta savivaldybės tarybos narė Daiva Nasevičienė. Pirmą kartą į savivaldybės tarybą išrinkta jauna studentė istorikė, aktyvi visuomenininkė Rugilė Grendaitė ir pedagogas (beje, taip pat istorikas) Rimvydas Dekas. Jeigu atsitiks taip, kad pakartotiniuose rinkimuose mero postą laimės Vytenis Tomkus, naujojoje savivaldybės taryboje matysime ir ilgametį politiką Marijoną Vaicekauską.

Nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos į savivaldybės tarybą pateko dėl mero posto su Vyteniu Tomkumi konkuruojantis Darius Vilimas, ūkininkas Gediminas Janonis, Jolanta Armonavičienė _ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biuro vadovė, medikas, Seimo narės Laimutės Matkevičienės sūnus Dalius Matkevičiaus bei Marijonas Mitkus. Iš šio sąrašo darbo patirtį savivaldybės taryboje turi du nariai: vieną kadenciją joje dirbęs Dalius Matkevičius ir ilgametis politikas Marijonas Mitkus.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui rajono taryboje jau antrą kartą atstovaus Šarūnas Čėsna ir Karolis Petkevičius bei ilgamečiai tarybos nariai Romualdas Urmilevičius ir Kęstas Moroza.

Lietuvos socialdemokratų partija į savivaldybės tarybą deleguoja Algimantą Radvilą, kuriam tai – antroji kadencija, ir kiek ilgesnį stažą taryboje turinčius medikus Borisą Geiceną bei Laimą Rudienę.

Nuo visuomeninio rinkimų komiteto „Už Kaišiadorių kraštą“ savivaldybės taryboje dirbs jau ne pirmą kartą tarybos nariu renkamas ūkininkas, Vilūnų bendruomenės pirmininkas Eugenijus Cikanavičius bei praėjusią kadenciją iki perversmo ėjęs savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas Česlovas Neviera.

Lietuvos žaliųjų partiją savivaldybės taryboje atstovaus Pravieniškių pataisos namų-antrosios kolonijos Administracijos reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Gerulaitienė ir teisininkas, anksčiau buvęs Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos viršininkas Virginijus Ceslevičius.

Merų dar laukia kova

Rajono savivaldybės merą išrinksime antrajame ture. Jame varžysis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Vytenis Tomkus ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguotas Darius Vilimas.

„Atspindžių“ inf.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

5 − penki =