R. Baltaduonis: jeigu referendumas skaldo visuomenę, nereikia jo ir rengti

0

XVI Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Valdybos narys Rimvydas Baltaduonis sako, kad dėl dvigubos pilietybės referendumo įgyvendinimo veiksmų turi imtis ne tik Seimas, bet ir Vyriausybė.

„PLB labai puikiai supranta, kad migracijos iššūkiai labai svarbūs Lietuvos valstybei. Todėl PLB komisija kiekviename savo posėdyje laikosi pagrindinės intencijos – kuo daugiau lietuvių susigrąžinti į Lietuvą. Kelia tą klausimą ir svarsto, kelia migracijos susigrąžinimo strategiją. Taip pat tikimės labai konkrečių Vyriausybės žingsnių, nes klausimai yra aktualūs dabar, ir tų sprendimų reikia dabar“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje Seime sakė R. Baltaduonis.

Pasak PLB Valdybos nario, Seimas taip pat turi kuo greičiau priimti referendumo įstatymo pataisas ir kreiptis į Konstitucinį Teismą, nes iki referendumo lieka vis mažiau laiko.

„Prezidentė grąžino referendumo įstatymo pataisas ir savo pranešime pabrėžia, kad grąžina pakartotiniam svarstymui, manome, kad Seimas tą apsvarstys, priims sprendimą ir kreipsis į Konstitucinį Teismą. Mūsų manymu, kad referendumas būtų laimimas, turime turėti sąlygas, kad jį būtų galima laimėti“, – teigė R. Baltaduonis.

Pasak R. Baltaduonio, referendumo įstatymo pataisos suteiktų daugiau galimybių referendumui įvykti. Bet pabrėžė: jeigu referendumo klausimas pradeda skaldyti visuomenę, jo reikia atsisakyti.

,,Referendumas nėra tikslas, tikslas – kad kuo daugiau lietuvių būtų Lietuvos valstybės dalimi. Jeigu mes to negalime pasiekti ir tas referendumas skaldo visuomenę, tai nereikia jo ir organizuoti. Dabar yra politinis sutarimas siekti tą klausimą išspręsti referendumu. Mums reikia bent jau sąlygų, kuriomis galėtume dirbti ir tą klausimą spręsti. Tai mūsų pozicija ilgą laiką yra tokia, kad reikia sąlygų, kuriomis galėtume spręsti tą valstybės išlaikymo klausimą“, – sakė PLB narys.

Trečiadienį XVI Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pasitikėjimą trejiems metams pirmininkauti vėl gavusi Dalia Henke savo kalboje pabrėžė referendumo dėl dvigubos pilietybės svarbą Lietuvos išeiviams. Pasak pirmininkės, referendumo įstatymo pataisos būtų suteikusios daugiau šansų referendumui įvykti.

Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas yra aukščiausias šios bendruomenės valdymo organas, į kurį tradiciškai kraštų rinkti atstovai renkasi kas 3 metus. Posėdžių metu buvo tobulinami organizacijos veiklą grindžiantys dokumentai priimtos ateities veiklas apibrėžiančios rezoliucijos.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

dešimt − du =