Kodėl atsistatydino Žiežmarių seniūnas?

0

Savivaldybės administracija paskelbė konkursą Žiežmarių seniūno pareigoms (A lygis, 10 kategorija) užimti. Naujo vadovo Žiežmarių seniūnijai ieškoma todėl, kad nuo 2012 metų seniūno pareigas ėjęs Rimantas Vičinas savo noru atsistatydino. Paskutinė jo darbo diena – spalio 3-oji. Seniūnui išmokėta 1 mėnesio atlyginimo dydžio išeitinė kompensacija ir kompensacija už nepanaudotas atostogas.

– Nieko nepadarysi, seniūnas – valstybės tarnautojas, suėjo pensinis amžius, todėl nusprendžiau išeiti, – „Atspindžiams“ sakė kaip visuomet gerai nusiteikęs ir jaunatviška energija švytintis R. Vičinas. Apie ateities planus seniūnas sakė dar negalvojantis. – Laikas parodys, – kalbėjo jis. Taip pat sakė dar pagalvosiąs ir apie tai, ar liks miestelio saviveiklos kolektyve. Kadangi dar prieš įvykusį faktą jau kuris laikas plačiai sklandė įvairūs gandai, pasiteiravome R. Vičino, ar tiesa, jog už savanorišką pasitraukimą iš pareigų, kurios, esą, reikalingos valdančiosios koalicijos norimam asmeniui, jis bus įdarbintas UAB „Kaišiadorių šiluma“?

– Maža kas ką šneka. Šneka ir kad meteoritas nukris, – paklaustas, ar tuose ganduose yra tiesos, juokavo išeinantis seniūnas. Tačiau gandai netyla, o tik stiprėja. Juos dar labiau kursto tas faktas, jog šešiasdešimt penkeri Rimantui Vičinui sueina tik ateinančių metų sausio pabaigoje, todėl daugeliui tokia skuba atrodo įtartina. Juolab, kad ir vieta UAB „Kaišiadorių šiluma“ atsirastų – neseniai ją „palaisvino“ savivaldybės tarybos narys, Liberalų sąjūdžio atstovas Karolis Petkevičius. Kam tokia skuba? Savo pavardžių viešai skelbti nepanorę šaltiniai tvirtina, esą, būsimai Žiežmarių seniūnei, kuri, kaip kalbama, laimės konkursą, baigiasi išlaikyto testo, būtino valstybės tarnybai, terminas.

K. Petkevičius, atsakydamas į klausimus, buvo atviresnis: – Visi kalba, kad išeiti iš „Kaišiadorių šilumos“ pats pasirinkau, bet iš tiesų buvo spaudimas. Turėjau „Kaišiadorių šilumoje“ likti puse etato, tačiau buvo priimtas kitoks sprendimas. Nenoriu įvardinti pavardės žmogaus, kuris man išaiškino, kodėl turiu išeiti. Žinoma, formaliai išėjau iš darbo abipusiu susitarimu, nes tiesiog nemačiau kitos išeities. Manau, kad tai, kas vyko, galima pavadinti politiniu spaudimu. Man labai gaila, kad Kaišiadoryse žmonės vis dar skirstomi į savus ir nesavus – pagal partijas. Įtarimai pagrįsti ir ilgamete rajono partijų, įvairiais etapais buvusių valdančioje koalicijoje, praktika – šioje įmonėje savo laiku yra dirbęs ne vienas „buvęs“. Kaip beje, ir „Kaišiadorių vandenyse“ ar „Kaišiadorių paslaugose“. Jeigu pradėtume vardinti pavardėmis, sąrašas tikrai būtų netrumpas… Kiek šie įtarimai turi pagrindo, paaiškės netrukus, nes informacija apie konkurso paskelbimą jau pasirodė Valstybės tarnybos departamento internetinėje svetainėje (http://portalas.vtd.lt/lt/ziezmariu-seniunas-savivaldybeje-karjeros-valstybes-tarnautojas-322;34231. html). Dokumentai priimami iki spalio 11-osios. Iki šiol ilgus metus Žiežmarių seniūno poste dirbo liberalai.

„Atspindžių“ inf

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

8 − vienas =