Kiek kainuoja savivaldybės taryba?

1

Skaitytojų pageidavimu prieš kurį laiką kreipėmės į Kaišiadorių savivaldybės vadovus su prašymu pateikti informaciją, kiek mokesčių mokėtojams atsieina išlaikyti savo išrinktus savivaldybės tarybos narius, kurie negauna etatinio apmokėjimo. Paskaičiavimus prašėme pateikti nuo šių metų kovo 1 dienos, kadangi nuo tos dienos įsigaliojo rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento 83 punkto pakeitimas: patys politikai balsavo už tai, kad iki 150 eurų per mėnesį būtų padidintos išmokos, mokamos politikams su jų veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto paslaugoms apmokėti.

Dalinamės gautomis žiniomis: nuo šių metų kovo 1 iki rugsėjo pabaigos 23 tarybos narių (meras ir vicemeras yra etatiniai darbuotojai) išmokoms panaudota 20 tūkst. 844,23 €. Vien tik rugsėjo mėnesį, kai išmokų pinigai iš esmės buvo naudojami išlaidoms, ne vienu atveju, kaip susidaro įspūdis, susijusioms ne su visiems gyventojams aktualių sprendimų priėmimu, o kova už įtakos zonas ir postus, tarybos nariai gavo 3146,55 €.

Kaip rašoma atsakyme redakcijai, „savivaldybės tarybos nariai dažniausiai pateikia išlaidų ataskaitas dėl savivaldybės tarybos nario veiklai naudojamos transporto priemonės degalų įsigijimo išlaidų padengimo.

Beje, skaičius „23“ neatspindi realios padėties – du politikai dokumentų išmokoms gauti nepateikė ir į pinigus nepretendavo – tai bene iš tolimiausio rajono kampelio į posėdžius važinėjantis Eugenijus Cikanavičius ir Žasliuose gyvenantis Albertas Lakštauskas. Dauguma kitų politikų išnaudojo maksimalias arba labai artimas maksimaliam įmanomam dydžiui sumas – po 1050 €. Kiek mažiau – 900 € – išmoką gavo tarybos narys V. Silvanavičius, 749,99 € – M. Muižinikas, 150 € –R. Gliaudelienė.

Taip pat kovo-rugsėjo mėnesiais savivaldybės tarybos nariams bendrai priskaityta 3662 € darbo užmokesčio už posėdžiuose sugaištą laiką.

Atspindžių“ inf.

1 KOMENTARAS

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

9 − septyni =