Kam vadovauti komitetams – yra, darželiui – ne

3

Nors kadencija sparčiai ritasi į pabaigą, Kaišiadoryse savivaldybės tarybos posėdis priminė pirmuosius porinkiminius – pasikeitus valdančiajai daugumai, iš naujo buvo tvirtinamos tarybos komitetų ir komisijų sudėtys, pirmininkai ir jų pavaduotojai.

Posėdžio, kuriame apsvarstyta virš 50 sprendimų projektų, pradžioje, dalyvaujant Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovui A. Puksui, prisiekė naujasis savivaldybės tarybos narys Raimundas Gincas. Jis papildė liberalsąjūdiečių gretas – tarybos nario kėdė atsilaisvino, kai bendrapartietis Antanas Lukoševičius pradėjo dirbti savivaldybės administracijos direktoriumi.

Mokytojų streikas domina ir politikus

Galingi švietimo darbuotojų streiko atgarsiai jaudina ir mūsiškius politikus, juolab, kad streikuoja nemažai ir mūsų rajono įstaigų. Prie streikuojančių mokytojų A. Brazausko ir Žiežmarių gimnazijose, V. Giržado progimnazijoje, Žaslių pagrindinėje mokykloje, lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“, Meno mokykloje, lapkričio 26-ąją prisijungė ir Kruonio gimnazijos pedagogai.

– Kuo galėtume prisidėti, kad streiko pasekmės būtų lengvesnės? – posėdžio pradžioje apie padėtį švietimo įstaigose informaciją išklausyti pasiūlė tarybos narys Arvydas Jurevičius.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja R. Arlauskienė informavo, kaip vyksta ugdymo procesas: kadangi įstaigose streikuoja ne visi pedagogai (tie, kurie nepriklauso profsąjungai ir už streiko dienas negaus jokio užmokesčio, tad rinkosi dirbti, nes be atlyginimo neišgyventų), sudaromi specialūs tvarkaraščiai, vyksta konsultacijos, pagal galimybes jungiamos klasės ir grupės. Vedėja sakė skambinusi į Švietimo ir mokslo ministeriją, kokių priemonių bus imtasi, kad mokiniai per metus įveiktų visą programą, gal bus ilginami mokslo metai. Atsakymas kol kas toks – bus sprendžiama, kai streikas baigsis.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius priminė, jog streikas, kuris įteisintas ir Lietuvos Konstitucijoje, yra kraštutinė priemonė, jo imtasi, kai nepavyko susitarti jokiais kitais įmanomais būdais. Trumpai kalbėdamas apie streikuojančiųjų reikalavimus, V. Silvanavičius sakė, jog pagrindiniai jų – sumažinti mokinių skaičių klasėse, padidinti ikimokyklinių įstaigų pedagogų darbo užmokestį, kuris yra itin mažas, kelti pedagogams atlyginimus.

– Nesame nei prokurorai, nei teisėjai, po krizės sumažintų atlyginimų mums taip ir neatstatė į buvusį lygmenį, matyt, pamiršo, – liūdnai juokavo V. Silvanavičius.

Naują etatinio apmokėjimo sistemą profsąjungų lyderis pavadino jovalu. Politikas pasidžiaugė mokinių tėvų, kitų institucijų, visuomenės palaikymu ir sakė, jog būtų smagu išgirsti ir valdžios palaikymą. Jis pateikė pavyzdį, kad Vilniaus ir Elektrėnų savivaldybės jau dabar remia pedagogus – „ikimokyklinukams“ savivaldybė iš savo biudžeto prideda po 100 € prie atlyginimų, mažindama atskirtį.

Taip pat V. Silvanavičius paminėjo, jog mūsų savivaldybėje pratrūko opi problema – tai mikroklimatas V. Giržado progimnazijoje. Pasak jo, meras gavęs raštą, dabar reikia sprendimų.

Meras V. Tomkus kalbėjo, jog dėl padėties V. Giržado progimnazijoje gautas vienas raštas, planuojama atlikti mokytojų apklausą, ar reikalingas psichologinio klimato tyrimas mokykloje. Jei pasirodys, kad reikalingas, bus atliktas.

Dėl kitų, esminių streiko problemų, meras bendru susitarimu pasiūlė parengti raštą Švietimo ir mokslo ministerijai, kuriame savivaldybės taryba išreikštų paraginimą kuo greičiau susėsti prie bendro derybų stalo.

Kalbant apie V. Giržado progimnaziją, kurios skauduliai jau plačiai nuskambėjo, iš tiesų sprendimų reikėtų kuo skubiau – antraip, kaip ir Švietimo ir mokslo ministerijoje, į savivaldybę su miegmaišiais gali atkeliauti ir progimnazijos pedagogai…

O kol kas „rajoninis“ indėlis į švietimo problemų sprendimą – daugiau negu kuklus. Jau antrame posėdyje iš eilės niekaip nerandama tinkamos kandidatūros, kuriai būtų galima pavesti laikinai eiti lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktoriaus pareigas. Nors dar lapkričio 6-ąją paskelbtas konkursas į lopšelio-darželio direktoriaus pareigas, kuris teisės aktų numatyta tvarka įvyks kovo 14 d., net laikinai įstaigai vadovauti nėra kam. Kaip priminė meras, anksčiau naujajai daugumai neįtiko sprendimo projektas pavesti laikiną vadovavimą kito, Pravieniškių lopšelio-darželio, direktorei, pageidauta, kad kurį laiką „padirektoriautų“ „Žvaigždutės“ pavaduotoja, šįsyk sprendimas vėl nepriimtas. Buvo siūloma laikinai direktorės pareigas pavesti laikinai pavaduotojai (mat tikroji pavaduotoja serga, artimiausiu metu sugrįžti nežada), tačiau ir vėl – negerai. Daugumos politikų valia „Žvaigždutė“ vėl liko net be laikino vadovo, tad nėra kam nei sudaryti sutarčių, nei spręsti kitų, direktoriaus įgaliojimų reikalaujančių, problemų. Prieš sprendimo projektą balsavo R. Gliaudelienė ir A. Radvila, susilaikė K. Baniūnienė, M. Mitkus, A. Jurevičius, K. Moroza, V. Streikauskas, V. K. Meilutis, R. Urmilevičius, G. Gružauskas, R. Gincas, likusių tarybos narių balsų neužteko, kad sprendimo projektas būtų priimtas.

Kažin, ar tokioje situacijoje saugiai ir ramiai jaučiasi „Žvaigždutės“ auklėtinių tėveliai?

Frakcija

Tarybos narys A. Radvila perskaitė pareiškimą, kuriuo paskelbė, jog savivaldybės taryboje sukurta socialdemokratų frakcija. Į ją įeina L. Rudienė, M. Muižinikas, A. Radvila, V. Silvanavičius, V. Streikauskas, K. V. Meilutis ir M. Mitkus.

Atspindžių“ inf.

3 KOMENTARAI

  1. Administracijos direktyorius išmokėjo solidžias premijas. Gal šių pinigų būtų užtekę prisidėti prie tilto per geležinkelį remonto

  2. Administracijoje buvo išmokėtos visiems darbuotojams solidžios premijos. gal šių pinigų būtų užtekę prisidėti prie geležinkelio tilto remonto

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

4 × penki =