Ar ilgai sveikinsime „raktą“?

0

Sakoma, kad teatras prasideda nuo rūbinės. Panašiai galima pasakyti ir apie kiekvieno miesto prieigas. Atvykstančius į Kaišiadoris jau 45 metus pasitinka statinys, iškilęs prie Ščebnicos tvenkinių.

Šioje vietoje 1941 metų liepą,vokiečių kariai sušaudė 15 rajono gyventojų, sovietinių aktyvistų, kurių gretose buvo ir keturi Tauckūnų kaimo komunistų grupės nariai. 1960 metais šalia šios vietos buvo pastatytas paminklinis akmuo, tačiau po dešimtmečio vietinės valdžios iniciatyva iškėlus palaikus į karių kapus buvo pastatytas taip vadinamas obeliskas. Ant jo šono lietuviškai ir rusiškai buvo užrašytas tekstas „Šioje vietoje 1941 metais fašistai sušaudė 15 tarybinių aktyvistų“. Paminklą kompartijos nurodymu kūrė ir gamino Z.Sakalauskas ir L.Glinskis. Greitai „paminklas“ gavo ir „rakto“ pavadinimą, nes labai jau primena populiarų santechnikų raktą.


Toks statinys dabar….


…o taip atrodė prieš 40 metų.

Prasidėjus atgimimui ir ėmus versti sovietinius stabus, kaišiadoriečio, aktyvaus Sąjūdžio nario S.Abromavičiaus iniciatyva nuo šio betoninio stulpo buvo pašalintos visos raidės.

Minint 27-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines betoninis stulpas vis dar tebestovi, šalia jo išklotos plytelės jau senai apaugo piktžolėmis. Neprižiūrimas betono „kūrinys“ nuo laiko pažaliavo ir niūriai primena gūdžius sovietinius statinius.

Kažkodėl nė viena valdžia nesusimąstė, kad tokio „paminklo“ stovėjimas įvažiuojant į miestą daro gėdą ne tik išrinktiesiems, bet ir gyvenantiems Kaišiadoryse bei visame rajone. Negi vadovai nevažinėja po Lietuvą ar pasaulį, kur miestai ir gyvenvietės pasitinka reprezentaciniais akcentais?

Ar ne laikas gyventojams imtis iniciatyvos ir vietoje šio „obelisko“ pastatyti kažką gražaus ir atspindinčio  rajono savitumą? Paieškoti idėjų pats laikas – juk artėja Lietuvos valstybės šimtmetis.

O čia keletas pavyzdžių:

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

12 + 8 =