Apklausose M. Šulcas pirmauja prieš A. Merkel

0

Vokiečiai kancleriu išrinktų Socialdemokratų partijos (SDP) kandidatą Martiną Šulcą (Martin Schulz), jei rinkimai vyktų šiuo metu, parodė ketvirtadienį paskelbta Vokietijos transliuotojo ARD užsakymu atlikta viešosios nuomonės apklausa, informuoja „Deutsche Welle“.

Remiantis apklausos duomenimis, M. Šulcas gautų 50 proc. balsų, o dabartinė kanclerė ir Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) lyderė Angela Merkel (Angela Merkel) gautų tik 34 proc. balsų. Tačiau Vokietijoje kancleris yra renkamas netiesiogiai.

Palaikymas M. Šulcui nuo sausio pabaigos išaugo 9 proc., tuo tarpu parama A. Merkel sumažėjo 7 proc. punktais. 7 proc. apklaustųjų sakė, kad naujuoju kancleriu nerinktų nei A. Merkel, nei M. Šulco.

Pusė respondentų taip pat išreiškė norą, kad SPD perimtų federalinės vyriausybės vadovavimą iš CDU ir bavarų Krikščionių socialistų sąjungos (CSU). Tik 39 proc. apklaustų žmonių manė, kad federalinei vyriausybei ir toliau vadovautų CDU ir CSU narys.

Iš viso nuo pirmadienio iki trečiadienio buvo apklausta 1 056 balsavimo teisę turinčių žmonių, iki Vokietijos parlamento rinkimų rugsėjo 24 dieną liko aštuoni mėnesiai.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

vienas × vienas =