Vandens! Ir iš dangaus, ir iš vamzdžių…

0

Viltė Girinytė


Gegužės pabaiga ir birželio pradžia Kaišiadoryse buvo paženklintos visokeriopu vandens troškimu. Stebėtinai anksti šiemet pabaigę šienapjūtę (nelabai prisimename, kad būtų tokių metų, kad šienelis į ūkininkų kluonus būtų suvežtas dar gegužę), daugelio rajono vietovių žemdirbiai su viltimi žvalgosi į dangų: lietaus reikia verkiant, tačiau dangus, kad ir retsykiais apsitraukiantis viltingais debesimis, jo iki valiai neduoda…

Tuo tarpu kaišiadoriečiai – daugiabučių namų gyventojai – su tokia pat viltimi žvalgėsi į vamzdžius, kuriais įprastai atšniokščia karštas vanduo. Kad gautas finansavimas ir renovuojami pasenę šilumos tinklai, aišku, džiugu, tačiau visas mėnuo be karšto vandens gerokai prailgo. Juk ne veltui sakoma, kad prie gero priprantama greit…

Nors UAB „Kaišiadorių šiluma“ iš anksto įspėjo, kad karšto vandens tiekimas nutraukiamas nuo gegužės 2 iki birželio 1 dienos, 38 daugiabučių gyventojus jis pasiekė anksčiau numatyto laiko. Tačiau taip pasisekė ne visiems – 43 namų gyventojai buvo informuoti, kad terminas atidedamas dar penkioms dienoms.

Skaičiuodami tas papildomas dienas, gyventojai ne tik skundėsi vieni kitiems, bet aktyviai skambino ir į redakciją. Kaišiadoriečius ypač papiktino tas faktas, kad pirmąjį birželio savaitgalį darbus vėluojančių statybininkų prie iškasinėtų trasų nesimatė nė su žiburiu.

– Jeigu vėluoja, atsilieka nuo grafiko, tai turėtų dirbti ir vakarais, ir savaitgaliais! Negi firmai nesvarbus jos prestižas? – svarstė „Atspindžių“ skaitytojai.

Kai kurie sakė girdėję, kad karšto vandens likusiuose daugiabučiuose nebus iki rudens…

Birželio 6-osios, praėjusio trečiadienio, rytą paskambinome UAB „Kaišiadorių šiluma“ direktoriui Gintautui Paulauskui.

– Iki rudens tikrai laukti neteks, – nuramino G. Paulauskas. – Dalį daugiabučių, aptarnaujamų 5-os boilerinės, karštas vanduo turėtų pasiekti dar šiandien vakare, o susijusius su boilerine Nr.3 – penktadienio vakarą.

Tiesa, apsidrausdamas bendrovės direktorius pridūrė: „nebent dar iškiltų kokių nenumatytų aplinkybių“, tačiau buvo linkęs manyti, kad iki savaitgalio karšto vandens „blokada“ baigsis visiems. Tad ir mes tikimės, jog šį laikraščio numerį kaišiadoriečiai skaito visi jau patogiai išsimaudę savo voniose…

Pasak G. Paulausko, nuo grafiko nukrypta dėl darbų rangovo – UAB „Bright energy“ netinkamai organizuotų darbų.

– Statybininkai dirba pagal jungtinę sutartį, šilumos tinklų renovavimo darbus atlieka „Bright energy“ ir latvių firma. Jos skiriasi kaip diena nuo nakties. Latviai dirbo ne vieną savaitgalį, labai atsakingai, jiems – jokių priekaištų, nors medalį kabink. O štai lietuviai kitokie. Aštuntą atvažiuoja, 17 valandą išvyksta, – apie mūsų tautiečių ir „braliukų“ darbo skirtumus kalbėjo direktorius.

UAB „Bright energy“ jis turi ir kitokių priekaištų: bendrovė neatsižvelgė į „Kaišiadorių šilumos“ siūlymus dėl kai kurių techninio projekto pakeitimų, kurie būtų žymiai paspartinę darbus, gerokai vėlavo užsakyti kompensacines movas, kurios iš Kroatijos keliavo pusantros savaitės ir Kaišiadoris pasiekė tik birželio 5-ąją. Tad pirmąjį birželio savaitgalį statybininkai nedirbo dar ir dėl to, kad nebuvo gavę kompensacinių movų, neturėjo darbų fronto.

UAB „Kaišiadorių šiluma“ vadovas sakė, jog apmaudu, kad gyventojai patiria nepatogumų, tačiau sunki situacija, kaip atrodo, eina į pabaigą.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

15 + vienas =