Savivaldai Lietuvoje – 102 metai

1

Virginija Šimkūnienė

Savivaldybės Lietuvoje kūrėsi 1918 metais, taigi, skaičiuojame 102 – uosius Savivaldos metus. Nuo 2007-ųjų metų Lietuvoje minima Vietos savivaldos diena. Ji pažymima spalio 10 dieną. Šią dieną galima laikyti savivaldybių tarnautojų profesine švente, tačiau kartu tai ir visų žmonių šventė, nes visi gyvename tam tikroje savivaldoje. Vietos savivalda – tai valstybės teritorijos administracinio vieneto – savivaldybės – teisė laisvai ir savarankiškai tvarkytis tam tikroje teritorijoje pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus. Šią teisę įgyvendina asmenys, kuriuos kas ketverius metus renka savivaldybės gyventojai.

Lietuvoje yra 60 savivaldybių. Lyginant su Austrija, tai nedidelis skaičius, šioje šalyje yra 2500 savivaldybių.

Viena iš Lietuvos savivaldybių – Kaišiadorių – kurios darbuotojai su seniūnais bei seniūnaičiais šventės išvakarėse susirinko paminėti savo profesinės dienos T. Matulionio aikštėje. Juos pasitiko smagūs Kaišiadorių meno mokyklos pučiamųjų orkestro garsai. Į susirinkusiuosius kreipėsi savivaldybės meras Vytenis Tomkus, pasidžiaugęs stipria gera darbuotojų komanda, kuri vis atsinaujina, dirbti ateina jauni, energingi bei iniciatyvūs darbuotojai. Seimo narė Laimutė Matkevičienė sakė kad Seimas ir Vyriausybė vis didesnį dėmesį skiria vietos savivaldai. „Dėkoju už bendradarbiavimą, už supratingumą“, – sakė L. Matkevičienė, palinkėjusi rinkimuose į Seimą išsirinkti tokį kandidatą, kuris tenkintų visų lūkesčius. Administracijos direktorius M. Nasevičius savivaldybės darbuotojus pavadino savo rankomis ir kojomis, duodamas suprasti, kad tai jie kartu, kaip viena komanda, atlieka administracijai skiriamus darbus, nurodymus, vykdo sprendimus. Kad tenka kartu dirbti su šaunia komanda džiaugėsi ir mero pavaduotojas D. Vilimas. Prie sveikinimų prisijungė ir direktoriaus pavaduotojas V. Maziliauskas.

„Dėkojame už sunkų ir atsakingą darbą, už tai, kad kartu augame bei tobulėjame“, – sakė meras V. Tomkus, kartu su kitais vadovais būriui darbuotojų šventės proga įteikęs Padėkas. Už ilgametį nuoširdų, profesionalų ir atsakingą darbą Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijoje Padėkas atsiėmė Aldona Atmanavičienė, Loreta Medzevičienė, Rita Janušaitytė bei Alvydas Kazlauskas. Už profesionaliai atliktas pareigas, svarų indėlį siekiant Kaišiadorių rajono savivaldybei gauti papildomą finansavimą ir įgyvendinant projektus, prisidedančius prie ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių įgyvendinimo savivaldybėje padėkos buvo skirtos Rimantui Želviui, Algimantui Genevičiui, Vitai Kupčiūnienei, Valdui Maurušaičiui, Ramutei Taparauskienei, Ignui Simonaičiui, Violetai Grajauskienei. Už supratingumą ir geranoriškumą, nuoširdumą ir tolerantiškumą, už drąsą priimant naujus iššūkius, operatyvų komandinį darbą siekiant ekstremaliosios situacijos metu užtikrinti COVID-19 ligos plitimo prevenciją Padėkas pelnė J. Putnikienė, I. Šadurskienė, R. Čepulienė, L Pūrienė, A. Litvinskaitė, D. Berulienė, D. Miliauskaitė, R. Morkūnienė, V. Jocius, R. Kiselys ir kiti. Už nuoširdų rūpestį ir atstovavimą vietos bendruomenių interesams pagerbti buvo seniūnaičiai: Senųjų Kaišiadorių seniūnaitis A. Dautartas, Kasčiukiškių seniūnaitė R. Sinkevičienė, Dainavos seniūnaitė I. Ramanauskienė, Guronių seniūnaitė D. Karpičienė, Nemaitonių seniūnaitė Edita Lee, Pašulių seniūnaitis R. Gurskas, Žiežmarių seniūnijos Žiedo seniūnaitė A. Vaicekauskienė, Liutonių seniūnaitė D. Zelenkauskienė Antakalnio seniūnaitė D. Ramanauskienė, Pravieniškių II-osios seniūnaitijos seniūnaitė A. Radzevičienė, Kalvių seniūnaitė I. Maciulevičienė.

Šventės vedė Meno mokyklos direktorė E. Švelnikienė, grojo šios mokyklos muzikantai, vadovaujami A. Vrublevskio.Rita Janušaitytė
R. Taparauskienė

1 KOMENTARAS

  1. Kodėl mero pavaduotojas nesilaiko apsaugos priemonių (veido kaukės) naudojimo taisyklių. Tai rodo didžiulę nepagarbą aplinkiniams.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

4 × 4 =