Po 8 mėnesių darbo – rekordas

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ruošdamiesi sutikti Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejų šalies gyventojai nestokoja sumanymų. Ne išimtis ir mūsų rajono žmonės. Štai Katarina Jonaitytė metų pradžioje pabaigė vąšeliu nerti trispalvę. Sakysite, kas čia nuostabaus. Ogi tai, kad merginos nunerta vėliava yra didžiausia vąšeliu nerta vėliava, ši įspūdinga trispalvė jau užregistruota Lietuvos rekordų knygoje. Jos plotas – beveik trys kvadratiniai metrai. 3,52 metrų ilgio, 82 cm pločio trijų spalvų tautinė Lietuvos vėliava nunerta iš lininių siūlų. Mergina vėliavai sunaudojo 1,099 kg lininių siūlų, o sumanymas gimė 2017 metais, kai visi ėmė galvoti apie idėjas valstybės jubiliejui. Tai K. Jonaitytės dovana Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – ečiui. Nors kai kas Katarinai užduoda klausimą, kiek ji iš to uždirbo, mergina patikina, kad už rekordus niekas nemoka ir tai yra jos dovana būsimai šalies šventei.

Sausio 7 dieną ši rekordinė Lietuvos trispalvė buvo pašventinta Kaišiadorių katedroje. Mišias aukojo ir vėliavą pašventino vyskupas emeritas Juozas Matulaitis. Kadangi tą dieną katedroje buvo švenčiama ir Trijų karalių šventė, šventinės nuotaikos tikrai netrūko. Parapijos klebonas mons Rimvydas Jurkevičius pasidžiaugė, kad mūsų rajone yra tokių gabių, darbščių ir iniciatyvių žmonių. „Man atrodo, kad K. Jonaitytė, nunėrusi rekordinę trispalvę, kviečia rajono jaunimą burtis po ja“, – sakė klebonas.

Po vėliavos pašventinimo, pasibaigus šventoms mišioms, pakalbinome Katariną Jonaitytę, kurią į Kaišiadoris atlydėjo tėveliai Janina ir Valentinas Jonaičiai. Šeima gyvena Kruonyje. Pasak Katarinos, sumanymas nunerti vėliavą jai kilo spontaniškai, begaminant namuose valgyti. Merginai – 26-eri metai, ji yra astrologė, dirba konsultante. Katarina nerti vąšeliu išmokė močiutė Anelė, mergaitė įvairius rankdarbius nėrė nuo vaikystės, ji išbandė įvairią nėrimo techniką. Nunerti šią vėliavą jai prireikė 8 mėnesių. Vėliava sudaryta iš 144 kvadratėlių, kvadratėliai nunerti „malūno“, kurie simbolizuoja Laisvę, motyvais. Skaičius 144 (12×12) yra tvirtumo ir patvarumo simbolis, o skaitmenų 144 suma lygi laimės skaičiui 9. Nieko neįprasto anksčiau Katarina nėra dariusi, jokių rekordų niekada nesiekusi.

Pasibaigus mišioms merginą su gėlėmis apspito giminės, draugai, kaimynai. Visi išreiškė susižavėjimą, bėrė merginai pagyrimus, linkėjo sėkmės. Su rekordine vėliava po Kaišiadorių katedros skliautais visi įsiamžino atminimui. O K. Jonaitytė su tėveliais taria ačiū už jos darbo įvertinimą šiltai juos sutikusiems Kaišiadorių parapijos kunigams, miesto bendruomenei.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

10 + dvidešimt =