Pagrindinės logistikos vadybininko funkcijos šiuolaikinėse transporto įmonėse

0

Eksportas garantuoja kiekvienos šalies, neišskiriant ir Lietuvos, ekonominį augimą. Nepaisant visų sunkumų, su kuriais susiduria transporto kompanijos, paslaugų eksportas auga didėjančia progresija, o Lietuvos gamintojai užkariauja naujas rinkas. Tad kol logistikos verslas klesti, logistikos specialistams darbo netrūksta. O kokie šių specialistų darbo ypatumai, kokių savybių reikia norint tapti logistikos vadybininku, ką privalu žinoti logistams bei kokie reikalavimai jiems keliami?

Kodėl reikalingas logistikos vadybininkas ir kokią naudą jis teikia įmonei?

Logistikos vadybininkas įmonėje svarbus, nes jis suplanuoja, kokiais būdais ir kokiu maršrutu krovinys judės iš siuntėjo pas gavėją. Tačiau praktikoje logistikos specialisto funkcijos – kur kas platesnės, nes jis iš dalies atsakingas už klientų paiešką, jis kelia pasiūlymus į virtualias platformas, pavyzdžiui, Cargo.lt, jis atsakingas už produkcijos pakavimą, už tinkamo transporto parinkimą, jis užtikrina ir palaiko ryšį su ekspeditoriais, teikia informaciją kroviniui pasiekus tikslą, organizuoja krovinių saugojimą sandėliuose, sprendžia visas kituose krovinio gabenimo etapuose iškilusias problemas ir t. t.

Logistikos vadybininkai ir ekspeditoriai: ar jų funkcijos vienodos?

Logistikos vadybininkų funkcijos neretai supainiojamos su ekspeditorių funkcijomis. Žinoma, kai kurios įmonės (dažniausiai mažos) ieško logistų-ekspeditorių, tačiau jų veiklos skiriasi. Ekspeditoriais dažniau vadinami vairuotojai, kurie turi mažiau užduočių nei logistikos vadybininkai. Ekspeditoriai atsakingi už specialiosios technikos parinkimą, dokumentų įforminimą ir pateikimą, maršrutų tikslinimą. Taigi logistikos vadybininkas planuoja procesą, o ekspeditorius – jį įgyvendina.

Ką turėtų žinoti logistikos vadybininkas?

Viena iš būtinųjų profesionalių logistų savybių – komunikabilumas, nes reikia daug bendrauti. Taip pat labai svarbios savybės – greita orientacija ir strateginis mąstymas. Transporto vadybininkų darbas yra dinamiškas, reikia greitai reaguoti į situaciją ir priimti sprendimus. Pavyzdžiui, dirbant logistu, bene kasdien patiriama stresinių situacijų, kai kroviniai dingsta, yra apgadinami, iškyla kitų sunkumų, tad svarbus gebėjimas suvaldyti stresą, sudėtingas situacijas ir greitai priimti visoms pusėms palankius sprendimus.

Pagrindiniai reikalavimai profesionaliems logistikos vadybininkams:

  • Gebėjimas bendrauti;

  • Kelių užsienio kalbų mokėjimas (Lietuva – itin maža šalis bendrame Europos transporto tinkle, tad logistas turi mokėti mažiausiai 2 užsienio kalbas; didelis privalumas – jei jis moka daugiau užsienio kalbų).;

  • Gebėjimas greitai reaguoti į situaciją ir priimti sprendimus;

  • Gebėjimas efektyviai planuoti laiką;

  • Noras tobulėti ir darbą atlikti maksimaliai gerai, pasimokius iš ankstesnių klaidų.

Tad, apibendrinant, akivaizdu, jog logistikos specialistų poreikis nemažėja. Apskritai, logistika – verslo sritis, kurios ateities perspektyvos itin palankios ir galima daryti prielaidą, kad darbo rinkoje logistikos specialistai darbą suranda greičiausiai, lyginant su kitų sričių ekspertais.

 

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

šešiolika − septyni =