Padegėją „medžiojo“ slapta kamera ir pasalomis

0

Kaišiadorių mieste jau kuris laikas naktimis liepsnoja šiukšlių konteineriai. Įtariama, jog siautėja padegėjas.

Tokios mintys praėjusį trečiadienį buvo išsakytos savivaldybės didžiojoje salėje vykusioje spaudos konferencijoje-pasitarime, į kurį susirinko rajono savivaldybės, policijos, ugniagesių gelbėtojų vadovai bei atstovai.

– Kartojasi prieš dvejus metus jau išmėgintas scenarijus, – netolimą praeitį priminė Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas G. Kuktelionis, komentuodamas sudarytą siautusių gaisrų žemėlapį.

Pasak jo, kaip ir tuomet, taip ir dabar, tam tikrais laiko intervalais kartojasi naktiniai išpuoliai, kai per vieną naktį padegama po kelis šiukšlių konteinerius. Gyventojai, žinoma, gaisrus greitai pastebi, tačiau jau po to, kai ugnis įsiliepsnoja ir padegto konteinerio praktiškai išgelbėti neįmanoma. Šiemet jau sudegė 8 šiukšlių konteineriai.

SĮ „Kaišiadorių paslaugos“ vadovė L. Šeleikienė sakė, jog tokie padegimai – nemažas nuostolis įmonei. Mažesnės talpos šiukšlių konteineriai kainuoja apie 50 €, didesnės – 101 €.

Policijos komisariato viršininkas R. Grigonis pastarųjų savaičių įvykius taip pat linkęs sieti su 2015-ais metais siautusiu padegėju, kuris buvo sulaikytas, tačiau neatmeta ir kitų galimybių.

– Blogiausia, kad tais metais padegėjas neapsiribojo vien šiukšlių konteineriais – vėliau ėmė padeginėti ūkinius pastatus, – kalbėjo G. Kuktelionis, kviesdamas gyventojus būti budriais ir apie įtartinus asmenis skubiai pranešti policijai.

Tai daryti ragino ir Kaišiadorių policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas I. Buklys, kuris prašė kilus įtarimams nedelsiant skambinti nemokamu numeriu 112.

– Turime pakankamai technikos, greitai atvyksime ir patikrinsime, – kalbėjo jis.

I.Buklys atkreipė dėmesį, jog paskutiniu metu iš kažkur pasklido gandai, jog už nepasitvirtinusius pranešimus gyventojai, esą, baudžiami. Pareigūnas patikino, jog tai netiesa, ir ragino aktyviai bendradarbiauti.

– Geriau atvažiuoti ir įsitikinti, jog apie galimą nusikaltimą pranešusio gyventojo įtarimai nepagrįsti, negu nieko nežinoti, – tvirtino reagavimo skyriaus viršininkas.

Spaudos konferencijoje-pasitarime nutarta imtis įvairių priemonių. Siekiant kuo greičiau išaiškinti padegėją, bus naudojama slapta kilnojama stebėjimo kamera, taip pat pareigūnai įvairiose vietose rengs pasalas. Tačiau labai daug priklauso ir nuo pačių žmonių, todėl tamsiuoju paros metu pastebėję aplink šiukšlių konteinerius besisukiojančius įtartinus asmenis nedelsdami skambinkime 112, taip pat derėtų vengti arti šiukšlių konteinerių statyti lengvuosius automobilius.

Prakalbus apie stebėjimo kameras, rajono vadovai informavo, jog jų neilgai trukus mieste atsiras ne tik prie šiukšlių konteinerių. Kai tik bus pabaigta A. Brazausko parko rekonstrukcija, jame atsiras stebėjimo kamera, kartu planuojama įsigyti ir įrangą, skirtą filmuotos medžiagos stebėjimui bei fiksavimui. Prie jos netolimoje ateityje galės jungti ir kitos stebėjimo kameros, kurios bus įrengtos rekonstruojant Gedimino gatvę, Gudienos gyvenvietę. Taip pat kalbėta apie gražią „Rimsignos“ vadovo V. Drulios iniciatyvą nupirkti stebėjimo kamerą prie savivaldybės pastato esančiai T. Matulionio aikštei stebėti.

P.S. Kai straipsnis buvo parengtas spaudai, sužinojome, kad padegėjas yra sulaikytas. Žinoma, kad jis gyvena daugiabutyje ir yra buvęs ugniagesys.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

vienas × 5 =