Nors ir „žaibavo“, perkūnas netrenkė

0

Romualda Suslavičienė

Nors birželis pasižymėjo itin karštais orais, paskutinį mėnesio ketvirtadienį vykęs savivaldybės tarybos posėdis tebuvo vidutinio karštumo. Kelis kartus tvykstelėję žaibai iš opozicijos pusės visgi rimtesnių padarinių kol kas nesukėlė – buvo priimti visi planuoti sprendimai.

Pro padidinamą stiklą

Svarstant sprendimo projektą „Dėl atstovo delegavimo į Kauno teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybą“, opozicijos nariai suabejojo siūlomos Kęstučio Jakelio kandidatūros tinkamumu. K. Moroza priminė, jog savivaldybės taryboje yra trys medikai, pasak politiko, geriau išmanantys tuos reikalus, todėl atstovą siūlė rinkti būtent iš jų. Tuo tarpu M. Vaicekausko nuomone, nesuinteresuotas asmuo „kaip tik geriau ir kompetentingiau“. Jam pritarė ir V. Babeckienė, A. Janavičius. Padėkojęs už diskusiją K. Jakelis, Kauno teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybos nario pareigas ėjęs ir praėjusios kadencijos metu, pastebėjo, jog šios tarybos sudėtis labai įvairi: yra ir medikų atstovų, ir kitos specialybės žmonių, kurie su sveikatos įstaigomis susiduria kaip pacientai. Trumpai supažindinęs su šio darbo specifika, politikas papasakojo, kaip sekėsi dirbti praėjusioje kadencijoje. Visgi K. Moroza, matyt, liko neįtikintas ir ateityje į tokius postus siūlė skirti profesionalus, sakydamas, jog „opozicijoje turite irgi tikrai gerą gydytoją, tikrai jis geriausiai žino“. Kuris konkrečiai iš trijų taryboje esančių gydytojų „tikrai geriausiai žino“, tarybos narys neįvardijo, bet opozicijos paminėjimas verčia manyti, jog valdančiojoje daugumoje esantis gydytojas į šį sąrašą neįtrauktas?

O štai V. Ceslevičius diskusijoje dėl K. Jakelio kandidatūros išsitraukė kitą kortą: jis prisiminė, kad prieš kurį laiką buvo paskelbta, jog į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas valdančioji dauguma siūlys K. Jakelį, tačiau atsitiko kitaip: politikas pats atsisakė savo kandidatūros. V. Ceslevičius tvirtino, jog „viešojoje erdvėje sklando nuomonė, kad iš Specialiųjų tyrimų tarnybos buvo gauta pažyma, kuri nesuteikia tokios teisės“. Remdamasis viešai nuskambėjusiu kandidato paaiškinimu, jog kandidatūrą atsiima dėl sveikatos, V. Ceslevičius domėjosi, „ar dabar nepaves sveikata“.

Nors keistoka, kad šios abejonės nebuvo išsakytos anksčiau, tuomet, kai buvo renkamas naujas administracijos direktorius (M. Nasevičius šias pareigas eina nuo birželio 4 dienos), K. Jakelis ramiai atsakė į V. Ceslevičiaus klausimą.

– Tapti ar netapti administracijos direktoriumi buvo mano sprendimas. Prisipažinsiu, kad padariau tam tikrą klaidą viešai duodamas sutikimą. Neturėjau šito daryti dėl sveikatos problemų, taip pat kitų asmeninių dalykų. Tačiau tai visiškai nesusiję su kokiomis nors pažymomis. Kategoriškai paneigiu, kad iš STT ar iš Valstybės saugumo departamento man buvo uždrausta. Jokių draudimų nebuvo, tuo labiau, kad pagal mano dabar užimamas pareigas taip pat reikėjo STT pažymos, ir aš ją gavau. Dar teko skaityti viename laikraštuke, kuris dabar kažkodėl internete neprieinamas, kad galimai KGB agentu. Kategoriškai pasakau, kad nebuvau, nesu ir, tikiuosi, jau nebūsiu nei KGB, Nei FSB, nei „Mosado“, nei ČŽV, nei dar turbūt dviejų šimtų pasaulyje egzistuojančių valstybių kokios nors slaptosios tarnybos agentu. Viešai kategoriškai šitą pasakau. Visi tie rašomi „galimai“ yra sukti dalykai, ir, mano požiūriu, kėgėbistiniai dalykai, – savo pasisakyme išdėstė Kęstutis Jakelis, šiuo metu einantis Strėvininkų socialinės globos namų direktoriaus pareigas. K. Jakelis pridūrė, jog, jei tik pajus, kad sveikata neleidžia dirbti Kauno teritorinės ligonių kasos stebėtojų taryboje, iš karto atsisakys.

Beje, politikas, į savivaldybės tarybą kaišiadoriečių renkamas nuo 1995 metų, ėjo ir mero, ir Seimo nario pareigas.

T. Vaicekausko nuomone, vadybinės patirties K. Jakelis turi pakankamai, o vis kitų įvairių spekuliacijų šiuo atveju imtis nereikėtų.

Tačiau V. Ceslevičiui visgi nepraėjo noras toliau „skaidrinti“ kandidato į Teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybą gyvenimą, jis priminė liūdnai nuskambėjusį laikraščio „Respublika“ sąrašą, kuriame kažkada rado ir K. Jakelio pavardę, tad šiam ir vėl teko aiškintis, nors posėdžiui pirmininkaujantis D. Vilimas eilinį kartą priminė, jog klausimas su konkrečiu sprendimo projektu nesusijęs.

Po posėdžio keli tarybos nariai sakėsi mažumą nusivylę santūriu ir lakonišku K. Jakelio atsakymu – mat, tikėjosi intrigos, kad K. Jakelis atsikeršydamas paprašys V. Ceslevičiaus pakomentuoti tas vietas laikraščiuose, kur buvo paminėtas jis pats, tačiau santūrumu pasižymintis politikas į tokio lygmens rietenas nepaniro.

Už tai, kad į Kauno teritorinės ligoninių kasos stebėtojų tarybą būtų deleguotas K. Jakelis, balsavo E. Cikanavičius, M. Mitkus, A. Janavičius, D. Nasevičienė, M. Vaicekauskas, J. Armonavičienė, V. Babeckienė, R. Dekas, R. Grendaitė, G. Janonis, D. Matkevičius, T. Vaicekauskas, D. Vilimas ir V. Žukauskas. 14 balsų „už“ sprendimas priimtas.

Prieš buvo K. Moroza, V. Ceslevičius ir A. Gerulaitienė, susilaikė L. Rudienė, Š. Čėsna ir B. Geicenas.

Aiškintis politines peripetijas – kiekvieno tarybos nario teisė, nuo įvairių dalykų priklauso, kaip tam pasirenkamas laikas ir vieta.Tik kažin ar etiška kištis į asmeninės sveikatos reikalus? Visose kadencijose tarybos nariai, kaip ir visi kiti mirtingieji, sirgo, negalavo, darėsi operacijas, ėjo į posėdžius net su ramentais, tačiau niekas ir niekada viešai nereikalavo pasiaiškinti, ar tai netrukdo eiti kokio nors komiteto, komisijos ar pan. nario ar net vadovo pareigas. Žengiam į kitą lygmenį?

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

vienuolika + trylika =