Nepriklausomybės 100-čio savivaldybės taryba pradėjo darbą

0

Romualda Suslavičienė

Nors tokia diena būna kas ketveri metai, balandžio 18-ąją įvykęs pirmasis naujai išrinktos rajono savivaldybės tarybos posėdis buvo išskirtinis – šios kadencijos politikams lemta pradėti darbą laiku, kai kalendoriai skaičiuoja jau antrąjį Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį.

Dalyvavo net trys Seimo nariai

Išskirtinis posėdis dar ir tuo, kad savivaldybės Didžiojoje salėje balandžio 18-ąją šalia kitų svečių buvo net trys LR Seimo nariai – Laimutė Matkevičienė, Andrius Kupčinskas ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulienienė. Beje, du iš jų – mūsų kraštiečiai. L. Matkevičienė po darbų Seime sugrįžta į savo šeimos namus Žasliuose, o Radvilė Morkūnaitė-Mikulienienė užaugo Rumšiškėse…

Pirmąjį posėdį pradėjusi Kaišiadorių rinkimų apygardos pirmininkė Laima Grabliauskienė supažindino naujai išrinktus tarybos narius su tvarka ir paskelbė visų pavardes.

Tiesioginiuose rinkimuose jau antrą kartą rajono žmonių pasitikėjimo mandatą pelnęs meras Vytenis Tomkus pasveikino tiek tuos, kurie išrinkti pirmą kartą, tiek tuos, kam ši kadencija – atsakingo darbo tęsinys.

Susirinkusius sveikindama Seimo narė Laimutė Matkevičienė akcentavo istorinį laikmetį – antrojo nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio pradžią, linkėjo, kad žodžiai „dirbti sąžiningai“ politikus lydėtų kasdien, būtų tęsiami pradėti darbai ir projektai.

– Tikiu, kad šios tarybos kadencijos metai taps visos savivaldybės gerovės metais, – kalbėjo L. Matkevičienė.

Tikėjimą, kad tarybos nariai sugebės dirbti taip, kad žmones jų darbai džiugintų, išreiškė ir Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

– Džiugu matyti gerai dirbančius tuos, kuriuos pažįsti nuo vaikystės, už kuriuos balsuodavo šeima, kai dar buvome vaikai, taip pat – naujus veidus, – sakė seimūnė.

Kartu su ja bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rajono skyriaus nariais rinkiminėje kampanijoje aktyviai dalyvavęs Seimo narys Andrius Kupčinskas ne tik linkėjo gerų darbų žmonių labui, bet ir prisiminė, kaip agitaciniu laikotarpiu lankė žmones Dovainonyse ir Rumšiškėse, bendravo su jais.

Gražūs žodžiai baltomis orchidėjomis papuoštoje salėje visus nuteikė šventiškai – pradžia visuomet teikia vilčių, o kad jos neišblėstų reikės daug darbo, mokėjimo bendradarbiauti ir – bent lašelio sėkmės…

Taryba ženkliai pasikeitė

Dar vienas išskirtinumas – tarybos sudėtis šįsyk ženkliai pasikeitusi, dalį politikos senbuvių pakeitė net 13 naujų narių. Vieniems – kaip Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariams Jolantai Armonavičienei, Gediminui Janoniui ir Dariui Vilimui; Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovams Vaidai Babeckienei, Rimvydui Dekui, Rugilei Grendaitei ir Tomui Vaicekauskui, Lietuvos žaliųjų partijos nariams Virginijui Ceslevičiui ir Aušrai Gerulaitienei, visuomeninio rinkimų komiteto „Vardan Kaišiadorių krašto“ nariui Česlovui Nevierai– tai pirmas kartas, kai teko duoti iškilmingą rajono savivaldybės tarybos nario priesaiką; kitiems – kaip socialdemokratui Borisui Geicenui bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo nariui Daliui Matkevičiui – sugrįžimas po ilgokos pertraukos, dar kitiems – jau ilgo darbo tęsinys. Be jau paminėtų, šioje kadencijoje dirbs ir senbuviai – su visuomeninio rinkimų komiteto „Vardan Kaišiadorių krašto“sąrašu išrinktas Eugenijus Cikanavičius, Liberalų sąjūdžio atstovai Šarūnas Čėsna, Kęstas Moroza, Karolis Petkevičius ir Romualdas Urmilevičius; Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašo nariai Kęstutis Jakelis, Algimantas Janavičius, Daiva Nasevičienė, Marijonas Vaicekauskas; Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Marijonas Mitkus, socialdemokratai Algimantas Radvila ir Laima Rudienė.

Po priesaikos tarybos nariai buvo ne tik pasveikinti oficialiai, daugelis gavo gėlių iš draugų, kolegų, savo vaikų, pelniusių mandatą, pasveikinti atėjo ir kai kurios mamos… Merui Vyteniui Tomkui iškilmingai įteiktos regalijos.

Atliko pirmus darbus

Po pertraukos naujai išrinkta savivaldybės taryba pradėjo pirmus darbus. Meras V. Tomkus paskelbė apie sudarytą valdančiosios daugumos koalicijos sutartį, pagal kurią drauge dirbti pasiryžo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei visuomeninio rinkimų komiteto „Vardan Kaišiadorių krašto“ atstovai. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narių vardu buvo perskaitytas pareiškimas dėl frakcijos sudarymo bei jungimosi į valdančiąją daugumą.

Taryba atleido savivaldybės administracijos direktorių Antaną Lukoševičių iš pareigų. Naujosios daugumos valią praėjusių metų lapkričio 5 dieną pradėjęs dirbti savivaldybės administracijos direktoriumi A. Lukoševičius atleistas su vieno mėnesio atlyginimo išmoka. Taip pat iš pareigų atleistas dar trumpiau tedirbęs jo pavaduotojas V. Karpavičius.

Laikinai eiti savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas pavesta Žaslių seniūnui Mindaugui Nasevičiui, kuris jau turi praktikos – šias pareigas laikinai ėjo nuo praėjusių metų rugpjūčio paskutinės dienos iki pradėjo dirbti naujosios daugumos deleguotas A. Lukoševičius. Šis momentas sukėlė šiokį tokį šurmulį: nepasitenkinimą išreiškė kaišiadorietis V. Valentinavičius: jis piktinosi, kad pareigos pavedamos eiti asmeniui, kurį ruošiasi svarstyti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. V. Valentinavičiui pritarė ir tarybos narys liberalsąjūdietis K. Petkevičius, priekaištaudamas merui, kad „ir vėl lipama ant to paties grėblio“ bei kaltindamas dvigubais standartais. Meras į ilgesnes diskusijas nesileido, nors, ko gero, turėjo ką pasakyti ir apie „grėblius“, ir apie standartus – buvusios naujosios daugumos į vicemerės postą deleguota R. Gliaudelienė dar kadencijos pradžioje svarstyta Etikos komisijoje, tačiau tai nesutrukdė… Matyt, kiekvienam savas grėblys. O kiek kuriam tas grėblys kerta į kaktą – apie tai sprendžia rinkėjai.

Įsimintinas pusvalandis

Vienas gražiausių dalykų, papuošusių pirmąjį naujos kadencijos savivaldybės posėdį – tai pačioje jo pradžioje nuskambėjęs koncertas-sveikinimas, kurį dovanojo Kaišiadorių meno mokykla. Tądien Didžiojoje salėje muzikavo konkursų laureatė Simona Tamošiūnaitė, jos mokytoja akordeono virtuozė Onutė Kupčiūnienė, talentinga smuikininkė Rima Lukoševičienė.

Taigi – pradžia graži. O toliau – gyvenimas parodys, ar teisingai išsirinkome.

R. Grigo nuotr.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

vienuolika − trys =