Nepatinka – pasiimkit!

0

Prieš kurį laiką skaitėme savivaldybės administracijos informaciją, jog rugsėjo 12 dieną kreiptasi į AB „Lietuvos geležinkeliai“ dėl pėsčiųjų tilto, kuris yra šios bendrovės nuosavybė. Kreiptis rajono vadovus paskatino nuolatiniai kaišiadoriečių skundai: tiltas sunkiai įveikiamas neįgaliesiems ar šiaip senyvo amžiaus žmonėms, juo neįmanoma persikelti su vaikiškais vežimėliais ir pan. Neseniai savivaldybę pasiekė AB „Lietuvos geležinkeliai“ atsakymas, pasirašytas generalinio direktoriaus pavaduotojo G. Bakano: „Atsakydami į Jūsų raštą (…) pranešame, kad AB „Lietuvos geležinkeliai“ (toliau – Bendrovė) yra parengę projektą „Techninė pagalba (projektavimas) linijos Vilnius-Kaunas modernizavimas greičiui iki 160 km“, kuriuo numatytas Kaišiadorių stoties pėsčiųjų viaduko rekonstravimas, tačiau šio projekto įgyvendinimas iki 2020 metų neplanuojamas.

Pažymime, kad atskirai nuo esamo projekto, naujų technologinių įrenginių, kurie pakeltų neįgaliuosius ant tilto bei nuleistų nuo jo, įrengimas nėra numatytas.

Atsižvelgdami į kitų savivaldybių sėkmingą patirtį sprendžiant analogiškas problemas, siūlome Kaišiadorių rajono savivaldybei perimti minėtą statinį savo nuosavybėn. Gavę sutikimą perimti pėsčiųjų tiltą per geležinkelį, vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu, galėsime minėtą turtą perduoti Kaišiadorių rajono savivaldybei Lietuvos Respublikos nutarimu“.

Taigi – jei kas nors nepatinka, pasiimkite patys ir modernizuokite. Juk tiltas jokių pajamų neduoda… O kaip ir už kokius pinigus jį reikėtų pritaikyti visų žmonių poreikiams, šiuo atveju būtų jau ne „Lietuvos geležinkelių“ reikalas, nors tiltas Kaišiadoryse atsirado tik dėl to, kad būtent geležinkelis, nešantis nemažus pinigus, dalija miestą į dvi dalis. Kartu su modernizavimu savivaldybės žinion, be abejo, pereitų ir tilto priežiūra, valymas…

Beje, kaišiadoriečiams rūpi ne tik tiltas. Redakciją jau ne kartą pasiekė gyventojų susirūpinimas prie geležinkelio esančiu buvusiu vandens bokštu. Žmonės sako, jog gaila žiūrėti, kaip irsta šis architektūros objektas ir niekas nesirūpina šį procesą sustabdyti. Jau rengėmės dėl to rašyti „Lietuvos geležinkeliams“, bet dabar susimąstėme – o ką, jei pasiūlys ir bokštą pasiimti?

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

trylika − dešimt =