Mes be tilto nenurimsim!

4

Gimiau seniai, prieš 50 metų su trupučiu. Ir ne bet kur, o Kaišiadorių rajone, Gudienos kaime, Vilniaus gatvėje. Geografinė padėtis „superinė“ – duobė: nei vėjų per daug, nei cunamių. Šalia tyvuliuoja Žasla ir Lomena. Idilija ir tiek, bet prie to grožio dar ir bent kiek civilizacijos visada norėjosi.

Taigi pakeliui į mokyklą, į tuometinę pirmąją vidurinę, reikėjo per tokį galingą geležinkelio tiltą persiversti. Nieko tokio – bėgom, slydom, sportavom, net su aukštakulniais į Kaišiadorių „kultūrkę“ lėkdavome… Vėliau ir savo kūdikius su vežimėliais mėgindavome per tiltą pernešti. Šį žygdarbį aš, asmeniškai, atlikti bandžiau 2 kartus. Po trečiojo bandymo pasidaviau ir persikrausčiau į labiau priimtiną Kaišiadorių vietą, iš kurios viskas pasiekiama be tilto.

Deja, gyvenimas mėgsta staigmenas – likimas susiklostė taip, kad ir vėl atsidūriau už tilto.

Ateinu prie šito tilto ryte ir grožiuosi, galvoju, koks tu šaunuolis, per 50 metų nei kiek nepasikeitei, čia tik mes dėvimės. Ir pirmyn… Po darbo paskutiniu metu jau nebemedituoju, tiesiog imu „taksą“, kad apvežtų aplinkui.

Neįsisvajokite – dėl „takso“ – čia tik apie mane, nes dar turiu kuo užsimokėti. O kiek tokių, kurie neturi?

Mieli, politikai, mes už jus nebalsuosim, kol neateisit kartu pabėgioti per mūsų apsnigtą miesto įžymybę. Manau, pasitreniravę (po fizinės apkrovos, sako, gerėja smegenų aprūpinimas deguonimi), nesunkiai suvoksite, jog brangiausias dalykas – sveikata, jos sąskaita taupyti tiesiog nepadoru.

Mūsų – rinkėjų Jūsų, čia, už tilto nemažai, tad netrukus galim labai ramiai sugriauti jūsų politines viltis patekti – patys žinote kur.

Gyventoja iš už tilto

(Pavardė redakcijai žinoma)

Redakcijos prierašas. Po straipsnio „Taupykime viršininkų algoms!“, kurį praėjusių metų pabaigoje paskelbėme „Atspindžiuose“, susilaukėme ypatingai gausių skaitytojų atsiliepimų. Kaišiadoriečiai labai aktyviai piktinosi daugumos politikos ryškiai demonstruojamu požiūriu į mokesčių mokėtojų pinigus: didesnei naujojo administracijos direktoriaus algai jų negailėjo balsuodami naujosios daugumos atstovai bei jiems pritariantys, o štai prisidėjimas prie geležinkelio tilto pritaikymo žmonių poreikiams kai kuriems ponams pasirodė per brangus. Dar daugiau – šis sprendimo projektas liko net nesvarstytas, nes naujasis direktorius A. Lukoševičius pasistengė išvaduoti politikus nuo rūpesčių (kas galėtų paneigti, kad ir ne nuo to, kad būtų viešai paskelbtos pavardės, kas ir kaip balsavo?) – projektą atsiėmė, kaip sakė, pasitaręs su tarybos narių dauguma, kuri, pasak jo, pripažino, kad tiltas labai reikalingas, bet 200 tūkstančių eurų būtų per didelė našta. Atsiėmė, nors Strateginio planavimo komisija projektui buvo pritarusi!

Beje, šiame posėdyje dauguma „dėjo“ ne tik ant patogesnio tilto metų metus laukiančių gyventojų: nepritarta ir 159 tūkst. € paskolos ėmimui, nors ji reikalinga prisidėjimui prie vandentiekio ir nuotekų tinklų Guronyse ir Talpūnuose įrengimo (už balsavo tik E. Cikanavičius, A. Ja­navičius, K. Jakelis, S. Pilkis, L. Rudienė, V. Tomkus, M. Vaicekauskas ir A. Anužis, prieš – R. Gliau­delienė ir G. Gružauskas, susilaikė K. Baniūnienė, M. Mitkus, A. Lakštauskas, A. Radvila, K. Moroza, V. Silvanavičius, V. Streikauskas, Š. Čėsna, K. Petkevičius, K. V. Meilutis ir R. Gincas).

Turbūt kelti klausimą, kiek svarbūs eilinių gyventojų interesai, tokiame kontekste būtų tiesiog absurdiška…

4 KOMENTARAI

  1. Jau greitai bus pusmetis, kuomet rajonui vadovauja naujoji dauguma, kuriai nusišvilpt ant gyventojams būtiniausių projektų įgyvendinimą.Ši dauguma savo sprendimų (akivaizdžiai matosi) nederina su meru ir verčia jį tapti tik sprendimus pasirašančiu ,,sekretoriumi“. Kadangi iki rinkimų liko tik du mėnesiai, tai akivaizdu jog naujoji populistinė-komunistinė-liberastinė dauguma, kuriai pavaldus adm.direktorius ir jo pavaduotojas bei vicemerė imsis veiksmų, kuriais norės parodyti savo populistinių sprendimų ,,naudingumą“.

  2. Manau, kad valdančioji dauguma pasielgė teisingai, nepalaimindama šio tilto remonto, taip apsaugodama mokesčių mokėtojų pinigus nuo galimo iššvaistymo. Nesuprantu kodėl rajono meras V.Tomkus taip nori Lietuvos geležinkeliams įkišti, jei neklystu, berods 200000 eurų. Tiltas yra Lietuvos geležinkelių nuosavybė o ne savivaldybės, todėl ne savivaldybė turi ir užsiimti remontu.
    http://kaisiadoriuzinios.lt/kodel-meras-uz-tilta-siulo-200-tukstanciu/#comment-2237

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

aštuoniolika + 4 =