Kauno savivaldybė pristatys centralizuotą buhalteriją

1

Kauno miesto savivaldybė ir jai pavaldžios biudžetinės įstaigos baigė svarbų reorganizacijos etapą sujungiant finansinę apskaitą į vieningą sistemą. Tai, anot savivaldybės atstovų, – reikšmingas žingsnis modernios ir efektyvios organizacijos link. Antradienį žurnalistai pakviesti atvykti į „Kauno biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos“ naująsias patalpas Petrašiūnuose, T. Masiulio gatvėje, ir iš arčiau susipažinti su naujovėmis bei jų privalumais. Čia bus galima pamatyti bei sužinoti, kaip nuo šiol vienoje vietoje dirbantys buhalterinės apskaitos specialistai centralizuotai valdo visų Kauno biudžetinių įstaigų finansus.

Kaip naujienų agentūrai ELTA yra sakęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas, centralizuotoje buhalterijoje įdiegta vienoda finansų valdymo ir apskaitos sistema, o tuo rūpinasi viena įstaiga, todėl pinigų srautai bus skaidrūs, greitai pasiekiami ir paprastai analizuojami. Dar pernai įstaigos buhalterinei apskaitai naudodavo net 17 skirtingų programų, todėl savivaldybė nematydavo apibendrintos informacijos.
Reorganizacija garantuoja ir ekonominį efektą, tad savivaldybė bei jai pavaldžios biudžetinės įstaigos galės sutaupyti daugiau atlyginimams skirtų lėšų, nes dabar mažiau reikia buhalterijos specialistų.
Šiandien Kaune veikia 182 miestui pavaldžios biudžetinės įstaigos (14 – neformalaus ugdymo, 7 sporto mokyklos, 2 – švietimo pagalbos, 9 – kultūros, 1 – sveikatos, 4 – socialinės, 54 – mokyklos, 5 – specialiosios mokyklos, 86 – ikimokyklinio ugdymo įstaigos). Anksčiau visose šiose įstaigose dirbo 225 buhalteriai, o dabar – 120. Jų atlyginimai jau padidėjo apie 10 procentų ir turėtų augti toliau.

1 KOMENTARAS

  1. Čia kova su emigracija, 105 buhalteriai eina šieno ravėt…O gi kitiems atlyginimas padidės 10 € ir „turėtų augti“. VALIO!!!. Tik kur veiksmų studija, analizė, ar tie likę 120 vnt. baudžiaunininkų nedirbs didesniu krūviu it už tą patį atlyginimą , ale padidėjusį 10 €…

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

vienuolika + 19 =