Iš pareigų atleisti trys Kaišiadorių rajono vadovai

0

Rugpjūčio 30 dieną 15 valandą įvyko neeilinis savivaldybės tarybos posėdis. Jame buvo svarstomas dešimties savivaldybės tarybos narių (liberalsąjūdiečiai K. Petkevičius, K. Moroza, R. Urmilevičius, G. Gružauskas, Š. Čėsna, K. Baniūnienė, A. Lakštauskas, A. Lukoševičius, darbiečiai A. Jurevičius ir K. V. Meilutis) pasirašytas nepasitikėjimo pareiškimas savivaldybės administracijos direktoriumi Č. Neviera, jo pavaduotoju T. Vaicekausku bei mero pavaduotoju A. Janavičiumi.

Vieną kartą dėl panašios priežasties taryba jau rinkosi liepos mėnesį – tąsyk sušaukti neeilinį posėdį paskatino nepasitikėjimo pareiškimas administracijos direktoriumi Č. Neviera, tačiau jo iš posto išversti nepavyko.

Šį kartą „namų darbai“ atlikti geriau. Posėdžio pradžioje meras V. Tomkus perskaitė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei dalies socialdemokratų frakcijos narių pareiškimą, kuriame pasiūlymas atleisti atsakingus rajono vadovus vertinamas kaip politikavimas prieš greitai vyksiančius rinkimus bei teigiama, jog valdančiosios daugumos atstovai politiniuose žaidimuose nedalyvaus. Po jo salę paliko visi konservatoriai bei socialdemokratai A. Anužis, E. Cikanavičius, L. Rudienė . Nors šios partijos taryba išvakarėse priėmė sprendimą iš posėdžio pasitraukti visiems jos nariams, socialdemokratų partijos skyriaus valią ignoravo M. Muižinikas, V. Silvanavičius bei A. Radvila. Tokiu būdu išėjimas iš posėdžio jo nesustabdė – likusiųjų pakako kvorumui. Be minėtų socialdemokratų bei liberalsąjūdiečių (nedalyvavo A. Lakštauskas) salėje toliau posėdžiauti liko R. Gliaudelienė, M. Mitkus, V. Jurevičius ir K. V. Meilutis. Po ilgos pertraukos į posėdžio pirmininko kėdę atsisėsti galimybė vėl pasitaikė buvusiam merui R. Urmilevičiui.

Išrinkta balsų skaičiavimo komisija (pirmininkas A. Jurevičius) po slapto balsavimo paskelbė rezultatus. Už Č. Nevieros atleidimą iš administracijos direktoriaus pareigų balsavo 12 tarybos narių, 2 buvo prieš; už T. Vaicekausko atleidimą iš administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų už buvo 13, 1 susilaikė. Už mero pavaduotojo A. Janavičiaus atleidimą balsavo visi 14 posėdžio dalyvių.

Kol bus išrinktas naujas administracijos direktorius ir pavaduotojas, savivaldybės administracijai laikinai vadovaus Žaslių seniūnas konservatorius Mindaugas Nasevičius.

Plačiau apie šį posėdį – kitame „Atspindžių“ numeryje. O šiame galime pasakyti, jog laukia įdomus priešrinkiminis laikotarpis: paaiškės, kas taps naujuoju direktoriumi (kandidatūrą per du mėnesius gali pasiūlyti meras, taryba gali pritarti arba nepritarti – ir taip be galo). Įdomus apsisprendimas laukia ir praeityje (?) vienos stipriausių rajono partijų – socialdemokratų: kokias sankcijas taikys nepaklusniems savo nariams, ar išdrįs pagaliau viešai prabilti, kas suskaldė partiją iš vidaus.

Taigi – rudeniop užaugo ne tik naujų bulvių, bet ir politinių viražų derlius.

„Atspindžių“ inf.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

keturi × 3 =