Susitikimas su jaunimo mėgstamu aktoriumi

1
Aktorius sulaukė daugybės klausimų

Regina Demjanovienė

„Nebijokime būti paprastais žmonėmis: visi esame panašūs, visi mirtingi. Visiems kartais reikia pagalbos“, – sako aktorius.

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos aktų salėje renginys prasidėjo … repu. Repavo teatro ir kino aktorius Marius Repšys. Tai spalvinga asmenybė, jaunimo mėgstamas žmogus. Jo sukurti vaidmenys filmuose “Šventasis”, “10 priežasčių” apdovanoti “Sidabrinės gervės” apdovanojimais, “Auksinį scenos kryžių” aktorius gavo už Vandalo vaidmenį spektaklyje “Išvarymas”. Ne viskas M. Repšio kūrybiniame kelyje buvo rožėmis klota – aktorius sirgo depresija, gydėsi psichiatrinėje ligoninėje. Visi išgyvenimai, sunkumai ir išeitys iš jų aprašyti jo knygose “Heraklis Nr.4” ir “Šokis su tamsa” (kartu su K. Petryla). Svečias susitikime su gimnazistais sakė : “Kažkada įsivaizdavau, kad esu pusdievis, kad esu Heraklis. Galėjau sportuoti iki nukritimo, groti pianinu – po 6-8 valandas kasdien. Tai nenormalu! Jau tuomet tai buvo signalas, kad man reikia pagalbos, kad ir stiprus žmogus gali palūžti, tačiau niekas to nesuvokė“.

M.Repšys išsamiai papasakojo apie kelius, vedančius iš akligatvių. “O ten galime atsirasti bet kuris iš mūsų – didelis gyvenimo tempas ir aplink tvyrantis stresas kartais varo iš proto, neberandam laiko tiek sau, tiek šalia mūsų esantiems”, – sakė aktorius. Išlipti iš duobės jam padėjo ir mėgstamiausi vaidmenys: Vandalas O. Koršunovo režisuotame spektaklyje “Išvarymas”, dviejų vaikų tėvas Vytas A. Blaževičiaus režisuotame filme “Šventasis”. Jis ragino nebijoti kreiptis pagalbos į artimuosius, gydytojus ir nelikti vienam su savo problemomis. “Aš esu už gydymą. Aš esu prieš savigydą, nes tai niekuo nepadės. Būtina profesionali pagalba”,- sakė M. Repšys.

Susitikimo svečias atsakė į gausybę klausimų. Moksleiviai drąsiai, nesivaržydami jo klausė įvairiausių dalykų – ir iš aktoriaus, ir iš asmeninio gyvenimo. Jie stebėjosi, kiek žmogus gali pakelti įvairių išbandymų, juos įveikti, išlikti optimistu ir taip atvirai kalbėti. Svečias dalijo patarimus gimnazistams, kaip neatsidurti ties kritine riba. Padrąsindamas jaunimą teigė, „jog visi žmonės yra talentingi, tik reikia surasti savo nišą ir mylėti tai, ką darai. Kiekvienas iš mūsų gali būti savo gyvenimo lyderiu“.

Viso susitikimo metu įsitikinome, jog teatro ir kino aktorius Marius Repšys nestokoja sąmojo, yra atviras, betarpiškas, nevengia net savęs patraukti per dantį, tačiau yra labai jautrios sielos žmogus. Tiek pristatytos knygos, tiek ir diskusija su gimnazistais – tai drąsi žinomo žmogaus išpažintis, atviras ir sukrečiantis pasakojimas apie tai, kaip gali gyventi žmogus, nuolat balansuojantis tarp euforijos ir noro išnykti, tarp tobulumo siekio ir visiško savęs nuvertinimo. Belieka jam palinkėti, kad kova su įvairiais demonais ir sunkumais vyktų tik scenoje, o ne realiame gyvenime.

Po renginio merginos nepraleido progos su aktoriumi nusifotografuoti.

O mes apsidairykime aplinkui, gal kam reikia mūsų pagalbos? Gal mūsų artimas žmogus nedrįsta jos paprašyti, galvoja, kad jo sutrikęs elgesys ar keista būsena – tai tik laikinas nepatogumas, o užsitęsusi depresiška nuotaika neišaugs į tikrąją depresiją? Nedelskime!


Susitikimas buvo atviras ir nuoširdus

1 KOMENTARAS

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

trys + 6 =