Prie židinio – su muzika apie meilę

0

Tą vakarą Žiežmarių kultūros centro buvo pilnutėlė. Čia vyko žiežmariečio Juozo Stasio Krinicko kūrybos vakaras „Prie židinio“. Organizatoriai pasistengė, kad scenos gilumoje lyg tikrame židinyje virpėtų degdamos malkos. Taip, kaip kūrybos aistros apimti žmonės virpa palinkę prie natų ar molberto. Ir nors 70 – ties metų jubiliejų švenčiantis kultūros centro darbuotojas, kelių kolektyvų vadovas Juozas Stasys Krinickas apdovanotas įvairiais talentais, šį kartą salėje liejosi jo eilės, kurias skaitė salės vadovė Irena Taukinaitienė ir kaišiadorietis Ričardas Meškauskas bei skambėjo jubiliato sukurtos dainos.

Ryto žara ir meilės laiškai

Pats sėdęs su akordeonu rankose šalia Reginos Griesiuvienės ir Rimos Lukoševičienės, padėjusioms jubiliatui atlikti jo sukurtą prisiminimų valsą, J. Krinickas taip ir grojo viso koncerto metu. Jo sukurtas dainas “Tau, miela“, „Pirmajai meilei“, „Nebuvo klastos“, „Dovanoju tau muziką“, „Žiemos žiedai“, „Atleisk“ atliko tiek vyrų vokalinis ansamblis „Žiežmara“, tiek solistas Jonas Jackevičius. Prieš daugelį metų įkūręs kapeliją Juozas Krinickas prikalbino nemažai vyrų dainuoti. Ir nors muzikinių kolektyvų vadovai žino, kaip sunku vyrus prikalbinti eiti į repeticijas, mokytis dainuoti, tą vakarą susirinkusieji žiūrovai išvydo, kad ansamblis pasipildė naujais nariais. Jo gretose balsingi ir išvaizdūs ne tik Žiežmarių, bet ir Rumšiškių, kitų aplinkinių vietovių gyventojai. Kaip pavyksta prikalbinti dainuoti ir atrasti balsingus žmones – čia jau maestro paslaptis. O gal likimo duota dovana? Nes kaip vėliau sveikindamas Juozą Krinicką sakė solistas Juozas Jackevičius, J. Krinickas jau gimė su talentais ir žinojo kokį gyvenimo kelią pasirinkti. Ir visus septynis savo gyvenimo dešimtmečius jis gyvena su muzika, su daina.

Garsina Kaišiadorių rajoną

Pasveikinti jubiliato atvyko ne tik Kaišiadorių savivaldybės administracijos atstovai – direktoriaus pavaduotojas T. Vaicekauskas, kultūros skyriaus vedėjos patarėja L. Medzevičienė, bet ir gausus jį ir jo muziką mylinčių gerbėjų. „Jis garsina mūsų rajoną , tiek Kaišiadoris, tiek Žiežmarius. J. Krinicko dainas traukia visoje Lietuvoje. Tikiu, kad dar pati gražiausia maestro daina bus parašyta ateityje“, – sakė kėdainiškis „Barupės“ kolektyvo atstovas.

Dauguma dainų yra romantinės – apie meilę, apie užgimusius jausmus ir tų jausmų atspindžius. Manome, kad miela buvo dainų klausytis J. Krinicko žmonai Nijolei, su kuria maestro santuokoje laimingai gyvena jau 45 metus. Beje, kaip paaiškėjo renginio metu, tomis dienomis buvo irt Juozo su Nijole Krinickų santuokos jubiliejus.

Išlik, širdie, jauna

Krinickai užaugino tris dukras. Vyriausioji Lina krinickaitė – Urbanavičienė gerai pažįstama kaišiadoriečiams. Moteris dirba Kqaišiadorių kultūros centre, ji linkusi į menus ir jau ne vienerius metus tapo paveikslus. Tėčio jubiliejaus proga Lina surengė savo tapybos darbų parodą „Dvidešimt vienas“. Kodėl 21? – taigi jie abu su tėčiu gimę 21 dieną. Tad tą dieną sveikinimų ir gėlių susilaukė ne tik jubiliatas, bet ir Lina Urbanavičienė, kurios daugelis tapybos darbų gimė įkvėpti tėčio eilių. Beje, mamos Linos ir senelio Juozo pėdomis pasekė ir anūkas Tomas Urbanavičius. Jau vėliau Tomas prisipažino, kad nuo vaikystės su seneliu mokėsi mušti ritmą. „Pradžioje buvo paprasti virtuviniai puodai, dabar jau mušu būgnus“, – šypsosi Tomas. Senelio gimtadienio proga jis ne tik grojo su kolektyvu „Jazz Goulash“, bet renginio pabaigoje pristatė jaunimo grupę, kurioje pats muzikuoja. „Baltos varnos“ atliko šiuolaikinio folkloro kūrinius, vienas jų dzūkiškas labai buvo prie širdies dzūkui Juozui Krinickui. Kai visi sveikinusieji atidavė jubiliatui gėles, padėkas ir dovanas laukė dar viena staigmena. Prieš 10 metų su Juozu Krinicku susipažinęs Jonas Jackevičius dabar yra pagrindinis šio muzikanto ir dainų kūrėjo atlikėjas. Jubiliato garbei kelias dainas Jonas atliko su Aušra Gakaite, kurie dainuodami drauge neseniai tapo „Sidabrinių balsų“ konkurso laureatais.

Kur kalba muzika – nėra vietos žodžiams. Tačiau gražių žodžių tą vakarą buvo daug – ansambliai ir pavieniai žmonės dėkojo Juozui Krinickui už kantrybę, atsidavimą savo profesijai. Pavartėme Žiežmarių kultūros centro jubiliatui įteiktą fotonuotraukų albumą. Visuose renginiuose, kurie neapsieina be Juozo – jis su akordeonu, su šypsena, su gera nuotaika. Kaip pats renginio kaltininkas rašė viename iš savo eilėraščių „ iš akimirkų laimę kuriu“. Ir tai yra tiesa – negalime nuolatos būti laimingi, laimė tokia abstrakti, nes visi ją skirtingai suvokiame. Bet tą dieną daugelis išėjo iš Žiežmarių kultūros centro geresni ir laimingesni, nes rodos, visko pakako – gerų žodžių, dainų ir muzikos. Ilgiausių metų, Jums, gerbiamas J.S. Krinickai! .

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

trys × 3 =