Kostiumą turi ne vieną

0

Savivaldybės kultūros premijos laureatė Vladislava Bicinauskaitė, dabar – Gataveckienė, yra plačiai žinoma tradicinių karpinių meno puoselėtoja, jos karpiniams suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas.

Moteris ne tik pati karpo, bet ir noriai moko šio amato kitus, nes pati karpyti pradėjo būdama dar šešerių.

Šiai nagingai Kalvių krašto moteriai paklūsta ir kiti amatai: V. Gataveckienė mėgsta siūti skiautinius, nerti, megzti, rišti juostas, marginti margučius… Vykdama į įvairius edukacinius renginius, užsiėmimus, bažnyčią moteris puošiasi pačios susikurtais tautiniais kostiumais, kurių turi net keletą.

– Šis, violetinis – mano mėgstamas tautinis kostiumas, nes išsiskiria spalvų santūrumu, – besisvečiuodama „Atspindžių‘ redakcijoje pasakojo V. Gataveckienė. – Juk ir gavėnios ar advento spalvos violetinės, santūrios. Šį kostiumą pasigaminau dar tik prasidėjus Atgimimui. Pamenu, audinį pirkau Kaune, pati susikūriau prijuostę, riešines.

Kitą tautinį kostiumą, kurį šešioms bažnyčioje procesijas lydinčioms moterims užsakė kun. Z. Naciunskas, taip pat velkasi su džiaugsmu. Kostiumas pasiūtas iš garsios audėjos Domicelės Banevičienės austo audinio.

Važiuodama mokyti amatų V. Gataveckienė sako dėvinti „kasdienį“ tautinį kostiumą, o šventėms turinti atskirą.

Į redakciją mamą atlydėjusi dukra mokytoja Rita Vrubliauskienė sakė, jog turinti svajonę – kad mama pasiūtų tautinį kostiumą ir jai. O kol kas mokytoja žavi aplinkinius iš mamos paveldėtais talentais: įvairiuose parodose dažnai matome jos karpinius ir nėrinius.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

19 − 4 =