Finansuotas vienas projektas

0

Lietuvos kultūros tarybos paskelbtame projektų konkurse „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis“ mūsų rajono kultūros įstaigos dalyvavo labai vangiai. Kaip rodo paskelbta suvestinė, buvo pateiktos tik 3 paraiškos.

Gaila, bet sėkmė lydėjo tik vieną: Paparčių mokykla-daugiafunkcis veiklos centras surinko 65,20 balų ir pelnė 2 tūkst. € finansavimą savo projektui „Didžiosios kovos suburti“ Žalio Velnio 1945 metais įkurtai Didžiosios kovos apygardai atminti. Praėjusiais metais rugpjūčio 12-ąją Kaugonių kaime brolių Gedimino ir Kęstučio Trakimų bei vietos bendruomenės iniciatyva surengta partizanų pagerbimo šventė, kurios metu aplankyta partizanų žūties vieta, sutvarkyti kapai, vėliau aukotos šv. Mišios, vyko koncertas. Gražu, kad tradicijas tęsia jaunimas.

Konkursui projektus iš mūsų rajono dar buvo pateikusi kaimų bendruomenė „Viltija“ („Šimtmečio ženklai Paparčiuose“) ir Kruonio kultūros centras („Atbusk, lietuvi. Gal pamigai?“).

Iš viso Lietuvos kultūros tarybos kartu su Vyriausybės kanceliarija organizuotam finansavimo konkursui „Lietuvos valstybės šimtmetis“ buvo pateiktos net 496 paraiškos, finansavimas skirtas 49 projektams, jiems paskirstyta 400 tūkst. €. Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvoje daugiausia bus surengta parodų (18), koncertų (15) ir edukacinių projektų (13). Taip pat finansuoti festivaliai (4), šventės (4), spektakliai (5) ir dirbtuvės (1). Finansuotų projektų vykdytojai valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas iniciatyvas įgyvendins net 63 skirtingose Lietuvos vietovėse, tarp jų ir Kaugonyse.

Premija apdovanotas L. Glinskis

Baigiantis metams Vilniaus Rotušėje kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson įteikė 2017 metų Kultūros ministerijos premijas. Buvo įteiktos Jaunojo kūrėjo premijos, taip pat premijomis apdovanoti įvairiose kultūros srityse savo darbais pasižymėję autoriai.

Už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą premijos skirtos tautodailininkei Anelei Araminienei, Lietuvos dailės muziejaus Liaudies meno skyriaus vedėjai, etnografei, istorikei Daliai Bernotaitei-Beliauskienei bei mūsų rajone, Pravieniškėse, gyvenančiam Lietuvos folkloro judėjimo metraštininkui Leonui Vytautui Glinskiui.

Kultūros priemenės“ inf.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

penki × keturi =