Lietuvoje auga rekordinė trisdešimties kamienų liepa

0

Lietuvos miškų lankytinų vietų sąrašas pasipildė rekordine liepa – ją sudaro trisdešimt kamienų. Žadvainių girininkijoje (Rietavo urėdija), Spraudės kaime, augantį išskirtinį medį neseniai visai Lietuvai atskleidė ją prižiūrintis Petras Turskis.
„Liepos perimetras krūtinės aukštyje yra beveik devyni metrai (8 m 80 cm). Nesu tikras, kad tai rekordas, bet tokio skersmens liepos, turinčios tiek kamienų, Lietuvoje nežinau“ ,- sakė rekordinį medį prižiūrintis P. Turskis.
Oficialaus patvirtinimo apie rekordo pasiekimą miško savininkas teigė dar neturįs. Gamtos paminklą šeimininkas nori pavadinti savo – „Petro Girinio“ vardu.
Apie aštuoniasdešimt metų privačiame miške augantis medis, šeimininko teigimu, jau yra sulaukęs turistų dėmesio.
„Keletą kartų buvau suorganizavęs ekskursijas savo pažįstamiems, o vėliau patys žmonės surasdavo šią vietą per savo pažįstamus. Kol kas žmonių dar mažai, nes nedaug apie ją kas žino“, – sakė P. Turskis.
Privačių miškų savininkų asociacijos (PMSA) vadovas Rytis Kuliešis sako, kad tokie unikalūs gamtos paminklai gali ir turi tapti turistų traukos centrais: „Geriausias būdas parodyti, kad mišką reikia tausoti ir saugoti – parodyti, koks jis gali būti įdomus.“

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

2 × 5 =