Kaip sutaupyti vestuvių ceremonijai

0

Bėgant metams, vis daugiau pinigų yra išleidžiama vestuvių planavimui ir rengimui. Didėja išlaidos, nes daugėja ir norų. Įvairiais statistiniais duomenimis, vidutiniškoms vestuvėms iškelti prireikia net 17000 eurų, o tai palyginti nemaža suma, nepaisant to, jog dalis sumos sugrįžta per dovanas. Vis daugiau būsimų jaunavedžių susigundo greitąja paskola (kredits on-line), tokiu būdu save labai įpareigodami. Tačiau yra būdų, kaip sutaupyti vestuvių šventei ir per daug neišlaidauti.

Susidarykite biudžetą, kuris jums tinka. Nustatykite pinigų sumą, kurią norite išleisti. Galbūt tai bus 11000 eurų, galbūt vos 5000 eurų, viskas priklauso nuo jūsų norų. Svarbiausia žinoti vidutines kainas paslaugų, kurias norėsite įsigyti savo šventei. Tai yra fotografas, maistas, gėrimai, gėlės, drabužiai, priėmimas… Nepamirškite apsvarstyti ir mažesnių paslaugų, tokių kaip manikiūras, šukuosena, makiažas… Juk viską svarbu įtraukti į sąrašą.

Nurodykite savo išlaidas. Su savo sutuoktiniu jūs turite aptarti svarbias vestuvių detales apie išlaidų planavimą, kad susitartumėte apie tai, kas jums svarbiausia. Kai kas gali būti nesvarbu jūsų sužadėtiniui, pavyzdžiui, kokios spalvos bus kėdės ir staltiesės vestuvių vakarėlyje, tačiau gali būti, kad tai yra labai svarbu jums. Sukurkite visų savo išlaidų, kurios būtinos jūsų vestuvėms sąrašą. Svarbiausia atsirinkti ir nuspręsti, kas svarbiausia, ir atitinkamai paskirstyti savo biudžetą. Ši užduotis kiekvienai porai bus nevienoda, vieniems bus džiaugsmas kelti vestuves su nuostabiomis dekoracijomis, prašmatniu maistu ir gėrimais, tačiau su keletu draugų bei giminių, o kitiems bus geriausia vestuves kelti paprastas, bet būryje draugų bei artimųjų.

Praleiskite, arba sugebėkite pakeisti tam tikrus dalykus. Labai lengva įsivaizduoti, kas jūsų vestuvėse turi būti svarbiausia. Pavyzdžiui, galite išleisti šimtus eurų vestuvių kvietimams. Šie meno kūriniai gali būti būtent tai, ko norėjote, ir tai, kam norite skirti pirmenybę. Bet jei ne, tai yra daug būdų, kaip sumažinti šias išlaidas. Apsvarstykite galimybę sukurti savo kvietimus, juos atspausdinti internetu už mažą kainą, ar netgi sukurti ir nupiešti juos patiems. Taip pat daugelio tradicija yra ant vestuvinio stalo turėti didelį puošnų vestuvinį tortą. Dažniausiai svečiams torto būna per daug, arba ne visų svečių skoniai būna vienodi, todėl torto lieka labai daug. Šią, gan brangią detalę galima pakeisti mažais pyragaičiais arba keksiukais. Šie pyragaičiai gali tapti tikra alternatyva vestuviniam tortui, galbūt net geresniu variantu. Tai bus daug originalesnis variantas, kuris nustebins svečius, o kaina bus kur kas mažesnė.

Pasidaryk pati, tačiau būk atsargi. Kurį laiką buvo tendencija viską pasidaryti pačiai savo rankomis, būtent vestuvių ceremonijai. Tai gera idėja, tačiau yra svarbu sužinoti, kiek iš tiesų gali skirti laiko šiems darbams. Gal tai tik savaitę, ar kelios dienos prieš jūsų vestuves. Įsitikinkite, ar tikrai jums užteks laiko, nes paskui gali tekti kviesti profesionalus, kurie paskutinę dieną padarys jums tai, ką žadėjote daryti patys, tačiau už trigubai didesnę kainą. Į pagalbą galite pasiimti ir šeimos narius, bei artimus draugus. Galbūt jūsų teta pasirūpins keksiukais, bei jų papuošimu, o sesuo su mama padės paruošti pakvietimus. Tačiau įsitikinkite, jog šie, pačių daryti darbai jums bus širdžiai mieli ir tenkins galutiniame vestuvių rezultate.

Jei galutinė suma visgi viršija pradinį variantą, nesinervinkite ir nepanikuokite. Net jei ir yra galimybė gauti greitąją paskolą be palūkanų (ātrie kredīti bez procentiem), pasvarstykite ar jums to tikrai reikia. Nors kai kurie sako, jog tai ne itin mandagu, tačiau paslaugų tiekėjams galima atsiskaityti pinigais, kuriuos gavote iš svečių, juk akivaizdu, jog šiandien vokelis yra pagrindinė vestuvinė dovana jauniesiems. Be to, dažniausiai galutinę sumą reikia sumokėti tik tuomet, kai paslauga yra įvykdyta, o tai reiškia, tada, kai baigiasi šventė. Net jeigu ir viskas nesigaus taip, kaip planavote, svarbiausia šventėje šalia jūsų bus artimieji ir šią gražią šventę atšvęsite visi kartu, nesvarbu kokie daiktai ar dekoracijos jus sups aplink. Na, o jeigu galimybės labai ribotos, galbūt verta apsvarstyti variantą apie ramų pasisėdėjimą artimiausių šeimos narių rate, per daug neišlaidaujant.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

4 + 1 =