Lietuvos rinktinė liks be medalių, tačiau žaidimas džiugino akį

0

Lietuvos vyrų nacionalinė krepšinio rinktinė baigė pasirodymą pasaulio čempionate Kinijoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai suklupo prieš Australijos ir Prancūzijos rinktines, o šios nesėkmės užvėrė duris į ketvirtfinalį.

Nors gerbėjai tikėjosi ir dažnai buvo atliekamos lažybos internetu, kad komanda iš Kinijos sugrįš su medaliais, tačiau pats rinktinės žaidimas paliko išties gerą įspūdį. Šįsyk nuo Lietuvos tiesiog nusisuko fortūna.

Parodė charakterį

Prieš pirmenybes Lietuvos rinktinė, pasak krepšinio statymų, buvo laikoma kiek silpnesne tiek už minėtus australus, tiek už prancūzus. Nepaisant to žaidžiant prieš šias rinktines lietuviai parodė charakterį. Abiejuose mačuose ketvirtojo kėlinio pabaigoje Lietuviai turėjo nemenką deficitą, tačiau sugebėjo persverti rezultatą.

Deja, pačioje pabaigoje, kai viskas galėjo pasisukti tiek į vieną, tiek į kitą pusę sėkmė mums nenusišypsojo.

Teisėjavimas kėlė klausimų

Šiemet FIBA į pasaulio čempionatą sukvietė arbitrus iš viso pasaulio, o dėl jų darbo kokybės klausimų kilo daugybėje rungtynių. Pavyzdžiui prieš australus teisėjai leido žaisti labai grubiai. Po šio mačo rinktinės treneris Dainius Adomaitis teigė, jog varžovai su teisėjų pagalba galėjo žaisti ne krepšinį, o regbį.

Visai kita situacija buvo mače su Prancūzijos rinktine – ten kiekvienas prisilietimas buvo traktuojamas kaip pražanga.

Šio mačo pabaigoje teisėjų priimti sprendimai įšaukė milžinišką lietuvių pyktį. Jonas Valančiūnas metė baudos metimą, kuris būtų išlyginęs rezultatą likus žaisti 30 sekundžių, o kamuolį nuo lanko numušė prancūzų „centras“ Rudy Gobertas. Pagal taisykles Lietuvos rinktinei turėjo būti užskaitytas papildomas taškas, tačiau teisėjai šio epizodo nepastebėjo.

Treneris paliks komandą

D. Adomaitis po šio čempionato nusprendė palikti vyriausiojo trenerio kėdė. Šis sprendimas buvo kiek netikėtas, kadangi buvo manoma, jog strategas išbus už rinktinės vairo iki Tokijo olimpinių žaidynių.
Visgi, pasak D. Adomaičio jis kaip žmogus kitaip pasielgti tiesiog negalėjo, kadangi Lietuvos rinktinė neįvykdė keltų tikslų, o treneris tokiu atveju privalo prisiimti asmeninę atsakomybę.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

13 + šešiolika =