Brandos egzaminai – turime septynis šimtukus

0
V. Švietimo skyriaus vedėjos R. Arlauskienės nuomone, nereikia dėl egzaminų rezultatų kažko kaltinti.

Virginija Šimkūnienė


Šiemet brandos egzaminų sesija vėlavo, neseniai gauti brandos egzaminų rezultatai. Nors respublikoje pasigirdo vertinimų, neva tai šiemet prasčiau išlaikyti egzaminai, o dėl to kaltas karantinas ar abiturientus ruošę mokytojai, Kaišiadorių savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė taip nemano.

„Tikrai nereikia kaltinti mokytojų – juk tie patys pedagogai mokinius ruošė ir pernai. Karantinas, mano nuomone, taip pat įtakos neturėjo, nes jau buvo visai metų mokslo pabaiga, kai jis buvo paskelbtas. Kiek man žinoma, mokiniai karantino metu net labiau susikaupė ir intensyviau mokėsi. Bet kaip sakoma, ko neprivalgei, to neprilaižysi. Kas mokėsi visus 12 metų, tie ir egzaminus gerai išlaikė. Be to, yra dar ir sėkmės faktorius“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja.

Vieni abiturientai džiaugiasi, kiti yra nuliūdę, bet faktas vienas – brandos egzaminai išlaikyti, baigėsi ir papildoma egzaminų sesija. Rezultatai sugulė į brandos atestatus, skaičiuojami balai ir procentai.

Labiausiai džiugina anglų kalbos egzamino skaičiai. Kaišiadorių rajono abiturientai parodė puikias žinias, net penki iš jų džiaugiasi pelnę šimtukus. Trys šimtukininkai yra iš Algirdo Brazausko gimnazijos, po vieną – iš Kruonio ir Rumšiškių gimnazijų. Kaišiadorių rajone anglų kalbos egzaminą laikė 161 baigiantysis, neišlaikė 1(0,62 proc.), kai Lietuvos mastu neišlaikiusių šio egzamino abiturientų procentas – 1,05.

Eilę metų per Informacinių technologijų egzaminą sužiba Žiežmarių gimnazijos mokiniai. Ir šiais metais du žiežmariečiai pelnė šiame egzamine šimtukus. Iš viso Kaišiadorių rajone laikyti šį egzaminą pasirinko 41 abiturientas, neišlaikė trys, kas sudaro 7,32 proc. Tai šiek tiek mažiau nei Lietuvoje, viso neišlaikė 7,97 proc.

Šiemet nelabai sekėsi mūsų rajono abiturientams valstybiniame lietuvių kalbos ir literatūros egzamine. Šimtuko niekam nepavyko gauti, 50 procentų laikiusių pelnė balus nuo 36 iki 85. Geriausiai pasiruošę buvo A. Brazausko gimnazijos abiturientai, penki mokiniai pelnė aukštą įvertinimą skalėje nuo 86 iki 99 balų.

Daugiau kaip 15 tūkstančių abiturientų Lietuvoje laikė valstybinį matematikos egzaminą. Kaišiadorių rajone tokių buvo 138 gimnazistai. Kaip skelbiama respublikinėje spaudoje, šis egzaminas pasirodė daugeliui neįkandamas riešutėlis. Lietuvoje jo neišlaikė 32,38 procentai, Kaišiadorių savivaldybėje neišlaikiusių procentas mažesnis – 25,36 proc. Geriausių rezultatų pasiekė žiežmariečiai – 8 mokiniai pelnė nuo 36 iki 86 balų, o vieno mokinio įvertinimas yra 86 – 99 balų.

Valstybinį istorijos egzaminą laikyti pasirinko 81 mūsų savivaldybės abiturientas. Jie visi šį egzaminą ir išlaikė. Geriausius rezultatus pademonstravo Rumšiškių A. Baranausko gimnazijos abiturientai, du iš jų pelnė įvertinimą nuo 86 iki 99 balų.

Valstybinį fizikos egzaminą pasirinko 22 gimnazistai. Neišlaikiusių – nėra. Du abiturientai pademonstravo ypač geras šio dalyko žinias, pelnydami nuo 86 iki 99 balus. Vienas yra iš A. Brazausko, kitas iš Rumšiškių gimnazijos.

Biologijos egzaminą laikė 55 mokiniai. Trys iš jų egzamino neišlaikė, kas sudaro 3,64 proc. Geriausiai biologijos egzaminui buvo pasirengę A. Brazausko gimnazijos ugdytiniai, 3 iš jų gavo 86 – 99 balų įvertinimą.

Penkiolika abiturientų pasirinko chemijos žinių patikrinimą. Vienas laikiusių jo neišlaikė. Daugumos žinios buvo įvertintos nuo 36 iki 85 balais.

Valstybinį geografijos egzaminą šiemet pasirinko 47 abiturientai. Visi šį egzaminą sėkmingai įveikė. Geriausias žinias pademonstravo A. Brazausko gimnazijos mokinys, pelnęs 86 – 99 balus.

Buvo laikomi ir kitų užsienio kalbų egzaminai. Tiek vokiečių, tiek rusų kalbos egzaminą laikė po vieną abiturientą, jie abu egzaminą sėkmingai išlaikė, pelnyti balai skalėje 36 – 85.

Mokslo įstaigos jau ruošiasi brandos atestatų įteikimo šventei, o abiturientai svajoja apie išleistuves.

PALIKTI ATSAKYMĄ

Prašom įrašyti komentarą!
Prašom įrašyti savo vardą

2 × 2 =