bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 13 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Ką 2017-ieji žada norintiems imti būsto paskolas?

2016-12-04

 Kasmet pirmaisiais metų mėnesiais ekonomistai, bankininkai, verslininkai ir paprasti žmonės apžvelgia praėjusius metus ir bando prognozuoti visų būsimųjų metų tendencijas versle, ekonomikoje, finansuose, pasaulio politikoje ir daugelyje kitų sričių. Kaip ir kasmet, žmonės ieško informacijos apie NT tendencijas, domisi, ar verta imti paskolą dabar, o gal šiek tiek luktelėti. Žmonės teiraujasi, ar palankiausias metas paskolai imti – žiema, o gal vasara, ar apskritai metų laikas neturi jokios įtakos ir reikia vertinti vien tik palūkanų normas, bankų pasiūlymus ir kita? Ar žmonėms, paėmusiems banko paskolas, bus galima koreguoti paskolų sutarčių sąlygas? Kokią įtaką asmenims, norintiems įsigyti nuosavą būstą, darys pakitę įstatymai?

Metų pradžioje visuomet pasirodo naujų įstatymų, kurie, dar nespėję tinkamai „prigyti“, trikdo abi puses – paskolų teikėjus ir gavėjus. Šiuo atveju įstatymas pradės galioti nuo 2017 m. liepos 1 d. Kita vertus, pusė metų – gana ilgas laikotarpis, tad jei problemų nekelia pradinis paskolos įnašas, laukti gal ir neverta. Kol kas, kaip rodo valiutos skaičiuoklė, nei svaro, nei dolerio kritimas euro stabilumui žalos nepadarė, o kas žino, kaip bus ateityje.

Permainos bankų sektoriuje

Pastaruoju metu bankai savo veikloje įdiegė įvairių naujovių. Pavyzdžiui, nuo šiol, susimokėjus tam tikrą fiksuotą mokestį, galima atlikti neribotą kiekį bankinių pavedimų, kitų paslaugų, kurios iki šiol buvo mokamos. Bankai jau ėmė koreguoti ir paskolų teikimo sutartis. Bankininkams galima pateikti pasiūlymą į sutarties sąlygas įtraukti naujajame įstatyme esančias nuostatas, kreditą imant jau dabar. Tikėtina, kad bankas išskirtinėmis sąlygomis leis pasinaudoti anksčiau laiko. Naujajame įstatyme reglamentuotos lankstesnio paskolos grąžinimo sąlygos.

Naujasis su NT paskolomis susijęs įstatymas leis žmonėms labiau pasitikėti bankais ir visa paskolų suteikimo tvarka. Ypač svarbu su naujais įstatymais tinkamai supažindinti visuomenę: jei įstatymai išsamiai pristatomi, labiau informuoti žmonės žino, kokią naudą teikia teisės aktų pataisos. Nuolat griežtinami ir įstatymai, susiję su greitųjų kreditų ėmimu. Tačiau, akivaizdu, žmonėms dar trūksta informacijos, jie nežino, kad galima pasinaudoti tokia paslauga kaip refinansavimas ir mokėti kur kas mažesnes palūkanas.

Kokius privalumus gyventojams žada naujasis įstatymas?

Naujasis įstatymas, susijęs su NT paskolomis, reglamentuos minimalius reikalavimus ir standartus, kurių bus privalu laikytis juridiniams kreditus teikiantiems asmenims. Įstatymui pradėjus galioti, vartotojams bus pasiūlytos palankesnės sutarties sąlygos. Beje, prognozuojama, kad būsto paskolų palūkanos taip pat neturėtų didėti.

Būstų kreditų rinkai įtaką ir toliau darys gyventojų pajamų dydis, jų augimas, palūkanų normų svyravimai rinkoje, įvairių bankų finansinės galimybės ir noras skolinti, makroekonominė aplinka ir kiti panašūs veiksniai. Tikimasi, kad 2017 m. paskolų bus paimta gerokai daugiau nei pirmaisiais ir antraisiais metais po euro įvedimo.

Komentarų skaičius