atsp0702.jpg
2017 m. spalio 18 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Kai paukščiai nedžiugina

2017-05-10

Savivaldybės tarybos balandžio mėnesio posėdžio pabaigoje diskutuota ir apie paukščius. Šįsyk ši tema – ne tokia smagi, kaip, pavyzdžiui, kalbant apie Paukščių festivalį. Mat Kaišiadorių gyventojai paskutiniu metu mieste priversti vaikščioti labai atsargiai – tai daryti skatina baimė, kad netyčia „nepaženklintų“ kovai, kurių paskutiniu metu prisiveisė itin daug.

Apie susidariusią padėtį informaciją pateikė Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistas Vidmantas Malinauskas, kuriam teko atsakyti ir į kurioziškus kai kurių politikų klausimus, ar nejaučiąs kaltės dėl susuktų kovų lizdų gausos.

Kaip sakė V. Malinauskas, nuolatinė kovų kolonija iki šiol buvo įsikūrusi šalia garažų prie geležinkelio, kur kasmet perėdavo nuo 100 iki 240 porų. Kasmet buvo imamasi priemonių sumažinti šių paukščių skaičių. Štai 2013 metais sunaikinta196 lizdai, 2014 metais – 220, 2016 metais – 86. Taip nuo 600 porų 2010-aisiais metais, perinčių kovų „šeimų“ sumažėjo iki 196 pernai. Tačiau, kaip visi žinome, geležinkeliečiai išpjovė medžius, tad kovai buvo priversti ieškotis vietos kitur.

Ar tai buvo galima numatyti? Ko gero, taip, tačiau leidimo pjauti medžius geležinkeliečiams prašyti iš savivaldybės nereikėjo – geležinkelio infrastruktūros apsaugos zonoje jie tai daryti gali savo nuožiūra. Taip ir padarė. O toliau aplinkybės klostėsi nesėkmingai: šių metų vasario 27 dieną visame mieste suskaičiuoti tik 25 kovų lizdai. Jų naikinti nebuvo jokios galimybės – kadangi žemė nebuvo įšalusi, vejos užsemtos, prie medžių technika negalėjo privažiuoti.

„Dėl užsitęsusio pavasario ir perėjimo sezono vėlavimo kovai naujų lizdų nekrovė iki antrosios balandžio dekados. Kovų kolonija centrinėje ir gretimose gatvėse įsikūrė visiškai naujai ir netikėtai balandžio 10-20 dienomis. Balandžio 25-ąją, atlikus pakartotinę apskaitą, suskaičiuotas 231 lizdas aštuoniose vietose“, - aiškino V. Malinauskas.

Didžiausia problema – lizdų ardyti negalima, kadangi jau prasidėjęs lizdinis periodas, perėjimo metu naikinti lizdus draudžia ES direktyva bei kiti teisės aktai. Vienintelis galimas kovos būdas – garsinės priemonės (petardos, fejerverkai bei kita garsinė ir ultragarsinė technika). Tai kainuotų apie 5-6 tūkst. eurų, nes garsinis baidymas turėtų vykti kiekvieną parą apie 2-3 savaites. Taigi šiuo metu kovų keliamus nepatogumus galėtų pakeisti tik kelias savaites trunkantis triukšmas, už kurį patys ir mokėtume.

Visgi kitos išeities nėra, tad savivaldybės administracija paskelbė, jog kovų populiacijos gausos reguliavimas naudojant leistinas garsines priemones, vykdomas nuo gegužės 2 iki gegužės 13 dienos.

Medicina

Balandžio 27-osios posėdyje buvo svarstomos medicinos įstaigų vadovų 2015-2016 metų veiklos ataskaitos. Pritarta Žiežmarių, Žaslių, Rumšiškių, Kaišiadorių, Kruonio pirminės sveikatos priežiūros centrų, Greitosios medicinos pagalbos stoties, Kaišiadorių ligoninės bei Psichikos sveikatos centro vadovų ataskaitoms. Vadovams politikai turėjo ir klausimų. Štai tarybos narys A. Jurevičius domėjosi, kokiu būdu į Kaišiadorių PSPC antrąjį aukštą galėtų patekti neįgalus žmogus – keltuvo šioje įstaigoje (kaip, beje, ir kitose) iki šiol nėra. Jam buvo atsakyta, jog tokiu atveju pranešama šeimos gydytojui, kuris apžiūri pacientą pirmajame aukšte. G. Gružauskas domėjosi, ar tikrai Kaišiadorių ligoninės administracija pernai ligoninės jubiliejui panaudojo rėmėjų-įstaigų, kurios teikia ligoninei paslaugas, dalyvauja viešuosiuose pirkimuose, paramos lėšas. Direktorė E. Skarakodienė patvirtino, jog taip. Nežinia, kaip būtų pakrypę pasvarstymai šia tema, tačiau pašokusi tarybos narė R. Gliaudelienė pasakė, jog nesvarbu, iš kur paimti pinigai – svarbiausia, kad darbuotojams buvo surengta šventė...

Mažiau pinigų – daugiau nuoskaudų

Šiemet Kelių priežiūros programai iš Kelių direkcijos gauta žymiai mažiau lėšų, todėl sąrašas kelių ir gatvių, kurie bus remontuojami, trumpesnis, kas, aišku, nedžiugina. Šiemetinį lėšų paskirstymą ypač kritikavo opozicijos lyderis G. Gružauskas, kuris priekaištavo, jog lėšos paskirstytos ne taip, kaip buvo numatę seniūnai su seniūnaičiais. Taip pat jis kaltino savivaldybės administraciją dėl blogos kelių būklės, kuri šį pavasarį lėmė keletą sprendimų net laikinai nutraukti autobusų maršrutus.

Meras atkreipė dėmesį, jog ne visi keliai rajone priklauso savivaldybei – nemaža dalimi rūpinasi Kelių valdyba. Taip pat jis pabrėžė, jog keliams remontuoti pinigų numatyta ir savivaldybės biudžete, kurie bus paskirstyti.

Beje, iš gyventojų, kurie itin gyvai domisi lėšomis keliams bei gatvėms, taip pat teko girdėti nusiskundimų – šįkart seniūnijų sudaromais sąrašais. Taigi – kai lėšų trūksta, nuoskaudų ir bėdų tik daugėja.

Daugiausiai Kelių direkcijos lėšų atseikėta Kaišiadorių miestui. Ąžuolyno gatvės kapitaliniam remontui skirta 194,6 tūkst. €, Dalios gatvėje (kelias Kiemeliai – kolektyviniai sodai) bus paklota asfalto danga už 11,3 tūkst. €, Algirdo gatvės techninio darbo projekto parengimas, šaligatvis, apšvietimas kainuos 45 tūkst. €, tokie patys darbai T. Brazio gatvėje – 34 tūkst. €. 39 tūkst. € skirta automobilių stovėjimo aikštelių asfaltavimui prie Gedimino gatvės 99, 101 ir 103 daugiabučių, už 25 tūkst. € bus paklota asfalto danga automobilių stovėjimo aikštelėse prie Gedimino g. 120 ir 122 namų. Taip pat bus atliktas paprastasis Pramonės gatvės remontas (39,6 tūkst. €), už 3,8 tūkst. € suremontuotas šaligatvis prie Gedimino gatvės 99-ojo namo.

Rumšiškių seniūnija gavo 78 tūkst. € Antakalnio kaimo Trumposios gatvės asfaltavimui bei 7,3 tūkst. € kelio Jakštonių kaimo kapinės-Kauno marios paprastajam remontui.

Žiežmariuose už 50,6 tūkst. € bus išasfaltuota Lauko gatvė, už 24,5 tūkst. € suremontuotas Vytauto gatvės šaligatvis.

Žiežmarių apylinkės seniūnija gavo 9,7 tūkst. € kelio Aviliai-Stasiūnai rekonstravimo techniniam darbo projektui parengti, toks pat projektas už 4 tūkst. € bus parengtas ir keliui Stasiūnai-Kriaučiškės-Rečionys. 24,5 tūkst. € skirta Žiežmarių miesto Vytauto gatvės šaligatvio remontui, 14,7 tūkst. € - kelio Strošiūnai-Kudonys paprastajam remontui.

Už 18,1 tūkst. € Kruonio seniūnijoje bus atliktas kelio Sekionys-Darsūniškis paprastasis remontas. Paparčių seniūnijai skirta 20,3 tūkst. € kelio Naravai-Antakalniai paprastajam remontui. Pravieniškių seniūnijoje už 8,7 tūkst. € bus atliktas kelio Pravieniškės-Neveronys paprastasis remontas. Žaslių seniūnijoje už 11,2 ir 14,9 tūkst. € bus atlikti paprastieji remontai kelių Bertešiūnai-Gamantos upė-Lėliai-Gečionių miškas bei Cineikiai-Čiviškių kaimo kapinės.

Rajono vietinės reikšmės kelių bei gatvių (su žvyro danga bei gruntkeliams) priežiūrai skirta 230 tūkst. €, keliams bei gatvėms su asfaltbetonio danga (išdaužoms remontuoti) – 91 tūkst. €.

Šį sąrašą dar tikimasi papildyti, nes atliekant viešuosius pirkimus gali būti sutaupyta lėšų.

Važinėsime brangiau

Brangsta bilietai už keleivių vežimą vietinio susisiekimo maršrutais. Nuo šiol už vieną nuvažiuotą kilometrą mokėsime 0,093 € (be PVM). Vienkartinio bilieto kaina vienam keleiviui nustatyta 0,41 € (be PVM), mėnesio bilieto kaina – 12,80 € (be PVM), analogiškas bilietas moksleiviui – 2,55 € (be PVM).

Paskutinį kartą kainos buvo keičiamos 2014 metais, kai reikėjo jas susieti su euro įvedimu. Tuomet už vieną nuvažiuotą kilometrą buvo nustatyta (Visos kainos pateikiamos be PVM) 0,0811 €, vienkartinio bilieto kaina vienam keleiviui – 0,36 €, mėnesio bilietas – 11,18 €, mėnesio bilietas moksleiviui – 2,23 €.

Prašymą padidinti kainas SĮ „Kaišiadorių paslaugos“ grindžia tuo, jog sumažėjo keleivių, pabrango senų autobusų išlaikymas.

„Atspindžių“ inf.

Komentarų skaičius

2017-05-14 17:22:27
nu teip, kaip raso atspindziai, tai savivaldibe dabar perkasi teisininku paslaugas ir i kaire, ir i desine - reikia nereikia... tai jau duos i teisma tomkus su neviera visu internetiniu verslinku be verslo komentarus, kad is mokesciu moketoju pinigu apgint teisibe ir kebabu verslininka, kuris tikrai nepirko jokiu balsu is vietos alkoholiku :D ... ir tikrai pilstuku neprekiauja pasagelese :D ...ir tikrai savo kebabais netrucija zmoniu :D
2017-05-14 14:55:32
"verslininkui be verslo": balsų pirkimą gali tekti įrodyti teisme. Jei turi ar turėjai balsų pirkimo įrodymų - kaip pilietis privalėjai pateikti iš karto teisėsaugai. O rašinėjimai anoniminiai apie tai nekaip kvepia.
2017-05-12 21:47:12
Nu "nebūkim naivūs", dabar pas Radvila lekia ir Tomkus ir Jakelis ir Neviera keturpėsčias paknopstom. Dar ir tą išsižiojėlį Vaicekauską kuris nors su savim atsitysia. O Tomkus tai iki grabo lentos atitidrbinės tam mažaraščiui už jo nupirktus alkoholikų balsus - kitaip būtų mero regalijas matęs kaip savo atlėpusias ausis.
2017-05-12 14:48:20
Jenaviciau, eik dirpt cia nerasinejes, jau ir taip zmones kalba kad nieko neveiki, tik suda mali, ar tau negeda?
2017-05-12 14:39:33
joooooo..... nebeliko vilungiu atkatu... bet uz tai yra irdaivu atkatai, yra nurodymai is gudienos vidurio... ir vel patapo gerai rajone... ir labai gerai radvilai, a ne?
2017-05-12 13:17:10
Blogai rajone. Neliko vilungių neliko atkatų., Baigėsi nurodymai iš basanavičiaus galo. o tai būdavo lenktynės - kas pirmas nulėks ar gruzauskas ar urmuliavicius ????
2017-05-12 09:37:53
Matosi, jog visus straipsnelius komentuoja tas pats asmuo ir, ko gero, tarybos narys.Tuose komentaruose tiek daug neapykantos dabartines valdžios atžvilgiu. Matosi, jog visai nesenai komentatorius pats buvo didelis valdininkas ir nieko nesugebejo gero ir matomo nuveikti. Atsargiai, nes čia pat depresija.
2017-05-12 09:36:59
Kaip tik ši valdžia daro, kad tik būt gera rajono gyentojams. Tik aklas gali nematyti. Gal tik reikėtų valdantiesiems išsigryninti ideologiškai. Dabar Neviera iš darbo partijos, Tomkus iš krikščionių, Radvila iš afganistano kovotojų, mužnikas iš dujininkų kišenės. Gal galėtų susivienyti ir ikurti kokia tai partiją. Tikrai kitus rinkimus laimėtų ir tęstų darbus mūsų gimtojo rajono žmonių labui.
2017-05-11 22:55:57
Pasistojo klausimas-kas daugiau šika ant žmonių galvų paukščiai ar rajono valdžia? Akivaizdu kad valdžia. Jau kiek nutriedė rajoną meras V.Tomus, veterinoras Č.Neviera ir šaltkalvis-graborius A.Radvila, tai paukščiai ir per dešimtmetį tiek neprišiks.
 1-9