bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 13 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Posėdyje blyksėjo žaibai, bet nieko „nenutrenkė“

2017-05-10

Savivaldybės tarybos posėdžiuose atmosfera vis labiau kaista. Opozicija smarkiai remia prie sienos, reikia pripažinti – rodydama pavyzdį, kaip turėjo dirbti praėjusių kadencijų politiniai oponentai. Valdančiajai daugumai, kad ir šiek tiek apskilusiai, kol kas sekasi atremti atakas balsų persvara.

Politikoje nedalyvaujančiam žmogui šios batalijos primena šachmatus, kai kas ketveri metai priešininkai apsuka šachmatų lentas, baltieji tampa juodaisiais ir atvirkščiai. Ir iš tiesų – dar taip neseniai šioje pačioje salėje griaudėjo griausmai dėl skandalingos mokyklos-darželio „Rugelis“ renovacijos, dabar kedenamos vilnos „laiminusiems“ vandentvarkos projektą. Ir tuo, jau praeitimi tapusiame, ir dabartiniu atveju,atrodo, siekiama aukščiausio tikslo – administracijos direktoriaus galvos. Skirtumas tik tas, kad „galvos“ jau žaidžia kitos spalvos šachmatais. Taip bus dar dvejus metus – iki naujų rinkimų. O paskui? Kas žino.

Taigi – apie paskutiniojo balandžio ketvirtadienio „žaidimus“.

Nutolo mėnesiui

„Lemiamas“ mūšis užvirė, kai buvo paskelbtas aštuntasis darbotvarkės klausimas – savivaldybės administracijos stuktūros patvirtinimas. Kadangi svarbus buvo kiekvienas balsas, daugiau maždaug dvidešimt minučių buvo diskutuojama dėl nusišalinimo. Opozicija energingai reikalavo, kad nuo šio klausimo svarstymo nusišalintų konservatorius M. Vaicekauskas (sprendimo projektą pristatė jo sūnus, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas T. Vaicekauskas) bei socialdemokratas A. Radvila (savivaldybės administracijos skyriaus vedėjo pavaduotoju dirba jo žentas). Po diskusijų buvo nuspręsta balsuoti, priimti nusišalinimus ar ne, tačiau net nesulaukęs balsavimo M. Vaicekauskas išėjo iš salės. Balsų dauguma A. Radvilos nusišalinimas nepriimtas, tad jam buvo suteikta teisė dalyvauti klausimo svarstyme. Ilgai stebėjęs diskusijas, vienintelį (bet taiklų) šūvį iššovė vicemeras A. Janavičius, mandagiai pasiteiravęs, ar niekas iš opozicijos lyderio G. Gružausko giminaičių nedirba savivaldybės administracijoje. Šiam teko prisipažinti, jog dirba – sesuo. „Prisiminimas“ paskatino ir jį nusišalinti. „Jeigu visi nusišalina, aš irgi“, - iš savo vietos pakilo ir A. Radvila. Likę 17 politikų ilgokai svaidėsi abipusėmis kritikos strėlėmis.

Apie planuojamą savivaldybės administracijos struktūros pakeitimą „Atspindžiuose“ jau esame rašę, tad prisiminsime tik tiek, jog sprendimo projekte numatoma panaikinti tris skyrių vedėjų pareigybes (Švietimo skyrių sujungti su Kultūros ir paveldosaugos skyriumi, Ūkio plėtros – su Architektūros ir urbanistikos skyriumi, taip pat panaikinti Teisės skyrių). Skyrių vedėjų postų netekusiems valdininkams būtų siūlomos kitos pareigos, planuojama sutaupyti apie 25 tūkst. Lt. Tačiau esmė – ne tik piniguose – mūsų savivaldybė yra viena iš pirmaujančių šalyje, kur santykis tarp nevadovaujančių ir vadovaujančių darbuotojų yra didžiausias. Valstybės kontrolės šių metų vasario mėnesį pateiktose rekomendacijose rašoma, jog vienam vadovaujančiajam reikėtų turėti ne mažiau 5 pavaldinių, tuo tarpu pas mus kai kur vienas vedėjas vadovauja dviem-trims pavaldiniams.

Opozicija išreiškė nuomonę, jog tokiu būdu siekiama atsikratyti nepalankių ir principingų darbuotojų, klausė, ar tikrai projekto rengėjai mano, jog netekę skyrių vadovų postų tie žmonės dirbs ir toliau, ir pan. Visi politikai prieš kovo mėnesio posėdį buvo gavę Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo M. Stepano raštą su paaiškinimais, kodėl skyrius būtinai turi išlikti, šį kartą prie sprendimo projekto buvo pridėtas Teisės skyriaus vedėjos D. Jocienės pasirašytas priedas, kurio pabaigoje reziumuota: „Akivaizdu, kad teisės padalinys privalo būti administracijoje...“. Jais ir kitais argumentais rėmėsi skyrių sujungimui nepritariantys politikai. Beje, diskusijose Švietimo bei Kultūros ir paveldosaugos skyrių jungimas nė karto nebuvo paminėtas, kas labai akivaizdžiai liudija, kiek reikšmės kultūra ir švietimas pas mus turi... Dar daugiau – kai pinigai taupomi šiose srityse, niekas tiek energijos diskusijoms neeikvoja – anokia čia problema reorganizuoti, uždaryti kokią nors mokyklą ar atleisti būrelį sargų. O štai „rimtų“ skyrių vedėjai – čia jau visai kas kita...

Pagaliau, visiems daugmaž „išsikrovus“, buvo paskelbtas balsavimas.

„Už“ balsavo E. Cikanavičius, A. Janavičius, M. Mitkus, D. Nasevičienė, S. Pilkis, L. Rudienė, V. Streikauskas ir V. Tomkus, prieš reorganizaciją – K. Baniūnienė, Š. Čėsna, R. Gliaudelienė, A. Jurevičius, K. Moroza, K. Petkevičius, R. Urmilevičius, susilaikė M. Muižinikas. Sprendimas nepriimtas – mat vienas iš nusišalinusių išeidamas neištraukė kortelės, tad liko pažymėtas kaip dalyvavęs, bet nebalsavęs. Taigi kitas „kėlinys“ – paskutinį gegužės ketvirtadienį.

Sunku susilaikyti nuo komentaro ir nepasiūlyti į problemą pažvelgti paprasto, nepolitizuoto žmogaus akimis. O mes, tie nepolitizuoti, gal atidžiai pareigybių aprašymų ir neišstudijavę, tačiau paprastai, žmogiškai į gyvenimą žiūrintys žmonės, eidami per nutriušusius, nė vieno originalaus akcento neturinčius Kaišiadoris, visai nejaučiame, kad yra Architektūros ir urbanistikos skyrius. O Viešųjų pirkimų ataskaitose paskaitę apie brangiai perkamas teisininkų paslaugas, kažkaip nejaučiame turį ir Teisės skyrių...

S. Agurkis nutarė „nesimaišyti“

Kiek siekia atmintis, viso labo antras atvejis, kai savivaldybės taryba nepritaria metinei vadovo veiklos ataskaitai. Pirmasis buvo, kai Kūno kultūros ir sporto centrui vadovavo J. Žižliauskas, antrasis – nepritarimas UAB „Kaišiadorių vandenys“ vadovo 2016 metų veiklos ataskaitai.

Nors komitetuose svarstydami bendrovės vadovo ataskaitą politikai išreiškė nemažai kritikos, didžiajame posėdyje jos nepakartojo, tik G. Gružauskas išreiškė susirūpinimą, kur dingsta trečdalis įmonės išgaunamo vandens – toks skirtumas tarp išgaunamo ir parduodamo vartotojams.

– Šokiruojantys skaičiai. Aišku, kodėl kainos tokios didelės, - sakė jis.

Žodžio paprašęs UAB „Kaišiadorių vandenys“ direktorius S. Agurkis išliejo savo nuoskaudas. „Atėjęs dirbti radau tuščią stalą, bendrovėje 10-12 metų nebuvo jokio susirinkimo. Pradėjom kalbėtis su žmonėmis, buvo kviečiami psichologai“, - išvardijęs savo sėkmes, S. Agurkis pasiskundė, jog yra menkinamas ir pareiškė įteiksiantis prašymą išeiti iš darbo, kad „nesimaišytų tiems, kuriems yra blogas“.

Meras V. Tomkus, visam šiam audringam posėdžiui vadovavęs su pavydėtina olimpine ramybe, santūrus išliko ir šįsyk – padėkojo UAB „Kaišiadorių vandenys“ direktoriui už apsisprendimą.

Už tai, kad bendrovės ataskaita būtų nepatvirtinta, vieningai balsavo ir pozicija, ir opozicija – mygtukus „prieš“ paspaudė K. Baniūnienė, Š. Čėsna, E. Cikanavičius, G. Gružauskas, A. Janavičius, K. Moroza, M. Muižinikas, D. Nasevičienė, K. Petkevičius, S. Pilkis, A. Radvila, L. Rudienė, V. Streikauskas, V. Tomkus, M. Vaicekauskas. Susilaikė R. Gliaudelienė ir K. V. Meilutis.

Apie kitus posėdyje svarstytus klausimus, opozicijos paklausimą bei kaip ketinama kovoti su miestą užpuolusiais kovais, skaitykite tolimesniuose „Atspindžių“ numeriuose.

Komentarų skaičius

2017-05-15 10:59:08
Simonenka ir Simonaitis skamba panašiai, ar tik nebus jie žentai?
2017-05-12 20:21:22
Gal glušas ir po miestą nevaikštai?
2017-05-12 15:25:45
Tegul atleisdineja savo partiju vedejukus, o nesusidoroja su jiems nepalankiais liberalu vedejukais!
2017-05-12 14:25:55
trys skyriu vedejukai bus atleisti...Liberalai su vertybemis labai gaili ir pries basuuoja
2017-05-12 14:24:17
Kur buvo rajono valdzia, kaip A. Radvila prastume S. Agurki i "silta vieta" UAB "Kaisiadoriu vandenys", kuris nesusitavalioja visai sitoje srityje.
2017-05-12 14:02:49
Tai kad tu valdininku nuekas nemazina, lieka tie patys ir da nauju is po kilimo atsiranda :D Vien Radvilos zentas ka reiskia, naujai iskeptas pavaduotojas :D Tomkaus broliukas taip pat darbuojasi sekmingai seniunijoj :D Laukiam ir Janaviciaus zmoneles savibledoje isidarbinant :D Senai bematem :D
2017-05-12 13:35:46
Liberalai balsavo pries valdininkų sumažinimaq . Tai ar tokios liberalu vertybes??? Kaisiadoriu rajone nebeliko liberalu....liberalu
2017-05-12 12:17:01
Na, kaip matom, ne visi ir diena mato, stato prie gelezinkelio pasageles. Nors galima suprast, nuo sitiek statybu Kaisiadoryse ir galva susisukti gali. Matomai tuo ir naudojasi begedis.
2017-05-12 12:09:29
o kur ta kebabine stato? Nematau....
2017-05-12 12:06:34
Zmones, reikia pradeti visuotine pilietine akcija del Simonenkos kebabines demontavimo musu visu masinu stovejimo aiksteleje ir skusti visoms instancijoms sita sudinos medines kebabines pastatyma ir visu nuodijima antisanitariniu slamstu. Visur kur tik galit rasykit visokius uzklausimus, skundus ir reikalaukit atsakymu. Skuskit nelegaliu statybu, sveikatos, higienos, sanitarijos ir veterinarijos tarnyboms, policijai, savivaldybei ir visur kitur kur tik imanoma. Viesinkit viska ka tik zinot. Jei bijot, rasykit anionimiskai. Tik sitaip kartu sustabdysim sito begedzio siautejima.
2017-05-12 11:19:15
na jo jurui sugadino gyvenimą.....
2017-05-12 10:37:50
K.Petkevičius už tai, kad balsuotų ,,už" gavo darbą, bet balsuoja ,,prieš", A.Jurevičius lyg tai priklauso daugumai, bet elgiasi kaip opozicionierius, visiškai keistai pasirodo Muižnikas, pasimetęs Meilutis (tur būt nesupranta ką jis čia veikia), mokytojas elgiasi kaip mokinys neišmokęs pamokos, neaišku ką Taryboje veikia grupė verslininkų, kurie ištisai patenka į viešų ir privačių interesų derinimo valst. tarnyboje konfliktą. Į tokį pat konfliktą pastoviai įsipainioja ir viena ponia, kuri nesigaudo situacijose,bet daug kalba apie niekus. Daktarės sėdi tam, kad pakeltų rankas: viena už, kita prieš. Sunku merui.
2017-05-11 23:10:25
Trenkė žaibas ir perkūnas, mums patinka josios kūnas... Tai tik ištrauka iš dažnutės (čiastuškės), bet deja tos čiastuškės rajono savibledoje tampa kasdienybe. Štai Radvilos žaibas kaip pi..., tai nukirto Agurkį. Smagu, kad žaibuoja Gružauskas, bet apmaudu kad likusi opozicija visiškai rami, todėl ir nepakerta bolševikų Nevieros, Tomkaus ir Radvilos. https://www.facebook.com/kaisdiadorucharlie/?fref=ts
2017-05-11 22:47:32
Apmaudu, kad rajonui vadovauja veterinoras Č.Neviera ir beraštis šaltkalvis A.Radvila. Tampo šiedu už virvučių marionetę merą. Ponas Česlovas Neviera,spaudė ranką ir man žadėjo padėti Žaslių gel. st. gyvenvietėje arba dabar jau Guronyse išspręsti nuotekų klausimą.Pažadėjo -patiešijo,netesėjo-negriešijo.Aviliuose yra,Žasliuose -yra,visur-yra,o Guronių durneliai gali mokėti didžiulius pinigus ir šūdvežę kviesti kas kelios dienos.Bus rinkimai-nevažiuokit agituot.
2017-05-11 22:41:16
Nieko čia keisto, kad Radvila "pardavė" Agurkį, juk tas pyd... Radvila už skatiką ir motiną, vaikus, turbūt, parduotų.
2017-05-11 21:35:44
Bet zaibas ta kebaba Simonenka tai vis tiek kada nors nutrenks
2017-05-11 15:53:00
Lazda turi du galus ir bumerango grizta atgal. Tap yra ir S. Agurkiui .......
2017-05-11 15:46:35
Visgi dievas yra . sitas zmogus yra daug p0adares zmonems blogo ir sugrioves ju gyvenimus. Atpildas
 1-18