atsp0702.jpg
2017 m. spalio 18 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Jei valdžia taupytų, pinigų būtų daugiau
Stasys Šalna
2017-01-19

Naujoji valdžia žmonėms žada gerų permainų, bet joms trūksta lėšų. Prieš Seimo rinkimus iš „valstiečių” daug gražių pažadų girdėjo pensininkai, bet po rinkimų pažadai sumenko. Priežastis ta pati – trūksta lėšų. Valdantieji vis dažniau užsimena, jog mažins valstybės viešąjį sektorių, valdininkų skaičių, ir tam tikrai yra pagrindo.

Pinigų pensininkams būtų daugiau, jei Socialinių reikalų ir darbo ministerija racionaliau valdytų valstybinį turtą ir savo institucijas. Kaišiadoryse tai ypač rėžia akį. Prieš dešimtmetį ar šiek tiek mažiau „Atspindžiai” rašė apie garsųjį „Sodros” (Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) pirkinį – vieną iš buvusio Autobusų parko pastatų. Buvo tvirtinama, jog jame įsikurs “Sodros” Kaišiadorių poskyris. Pastato „Sodra” neremontavo, o po kelerių metų Kaišiadorių poskyris įsikūrė Girelės gatvėje esančiame „Energijos skirstymo operatoriaus“ (trumpiau – ESO) pastate išnuomotose patalpose. Kainavo jų remontas, tikriausiai, mokama nuoma, o seniau nupirktas pastatas nyksta nenaudojamas (neteko girdėti, kad „Sodra” jį pardavė). Kyla įtarimas, jog „Sodros” vadovams, sudarant pastato pirkimo sandorį, rūpėjo kiti interesai, nei įkurdinti jame „Sodros” Kaišiadorių poskyrį.

Toje pačioje Girelės gatvėje puikuojasi Kaišiadorių darbo biržos triaukštis. Jeigu jo patalpos būtų naudojamos taupiai, čia tilptų ir „Sodros” Kaišiadorių poskyris. Tiek Darbo birža, tiek „Sodra” pavaldžios tai pačiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, tad suderinti racionalų patalpų naudojimą neturėtų būti sunku. Abiejų įstaigų patalpos būtų kuklesnės, bet būtų sutaupytas ne vienas euras. Jei panaši pertvarka vyktų ir kitose savivaldybėse, susitaupytų solidi suma, kurią būtų galima panaudoti duotų pažadų įgyvendinimui.

Gerbiama “Atspindžių” redakcija, pateikite šiuos pastebėjimus naujam socialinių reikalų ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui, labai įdomu, kaip jis vertina tokią situaciją, ką ketina daryti. Manau, jog šiems reikalams neturėtų likti abejinga vienmandatėje apygardoje kaišiadoriečių išrinkta Seimo narė Laimutė Matkevičienė. Gal ir ji viešai išdėstys savo vertinimus.

Komentarų skaičius

2017-01-20 00:24:49
Tomkus neturi dar lend roverio - dar neuzsidirbo, nenusipelnes. Jam ir skodos uzteks - ir taip mero kede nupirkta is bomzu. Uztat atsidekodamas patogu daugiabuti jiems pastatys azuolus iskirtes simtamecius. O konserwatorius watnikas Radziwilas kokiai is socialinio skyriaus geriau parupins roveri.
2017-01-19 14:12:59
http://www.atspindziai.lt/index.php?id=2934
2017-01-19 14:00:52
Koks TOmkus. Sodros tuometis vadovas Mikaila, o vietines Sodros vadovai buvo prigasdinti, tipo tylekite. buvo aisku. kad tai afera. Vadinasi ir vietiniai prisidejo. Kas issiaiskins? Matkeviciene ?
2017-01-19 13:37:08
O kas pirko? Ne konservatoriai, kurių įpėdinis tomkus?
2017-01-19 13:21:21
Pastatas buvo pirktas uz 2 Limonus is paxisto leonaviciaus. prie ko cia tomkus.
2017-01-19 12:52:30
Kukuraičiui tai ku ku nuo tokiu reiklaų. Ten svarbesni valstybiniai įvykiai. Landroveeriai, turtingos darželių auklytės, meilužės, melagiai. Na o čia tai konservatoriai nusipirko ATĮ, . Klaust reik Tomkaus ką daryt.
2017-01-19 12:45:56
Tai . kad tas nupirktas pastatas labiau tvarto plytų krūva. Matyt pigiai pirko.
 1-7